Yoğun beyaz duman

ysfyrgc

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. 2013 1.4T otomatik aracımda bu akşam antifriz seviyesi uyarısı aldım. kontrol ettiğimde su deposuna bagli hortumdan ciddi damlamalarla araç altına yoğun antifriz dökülmüştü. antifriz seviyesi ortanın biraz altına inmişti kapağı kapatıp devam ettim. 1 saat sonra rolantide çalıştırırken yoğun bir beyaz dumanla arka taraf yoğun bir dumana boğuldu. stop edip bir kaç kez tekrar çalıştırdığımda aynı şekilde yoğun beyaz duman atıyordu egzostan. 1 saat sonra motor soğuyunca tekrar çalıştırdim aynı şekilde duman devam ediyordu. hareket etmeyip olduğu yerde bıraktım. yarın sabahtan ustaya göstereceğim. bu arada hararet 90 ı aşmadi bu süreçte ve dumanlı iken tekleme hissettim küçük bir sürüşle denemek istedim. zaten çok ilerlemeden bıraktım aracı olduğu yerde. sizce sorunu nedir aracın. teşekkürler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Beyaz dumandan sonra suyu kontrol ettiniz mi ? İnşallah conta yakmamışsınızdır.

ysfyrgc

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
kontrol ettim. su halen minimumun biraz üzerindeydi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Gerekli suyu ekleyip egzoza eğilip bakın parmağınızla bakın yağ varmı diye

ysfyrgc

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
elimi sürdüğümde siyah bir leke bıraktı parmağımda kömür lekesi gibi. ama her yanında yoktu sadece belli noktalarda

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şimdi alt tarafında yağ olur parmağın parlar normalde benzinli araçlarda egzoz siyahlaşmaz farklı durum olursa siyahlaşır

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motor çalıştır usta kaputu ac kulağını yaklaştır motor bir fislama sesi varmı dinle

ysfyrgc

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
aracı çekiciyle tavsiye edilen bir ustaya çektim. usta sorunun üst kapaktan olduğunu tespit etti. pistonlar, subaplar ve contalar değişti. turbo elden geçti. 4500 lira ile sanayiden ayrıldık.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Yusuf bey, malesef bu tarz durumlarda contadan kaynaklı problemler maliyetide artırıyor....

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun hocam sağlık olsun inşallah