Yine zam Yine zam... yeter artik...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kızıyorum zaten:D
o kısmı sonradan farkettim :D özür.

ama önemli noktaya parmak basmışsınız, 2001-2002 ydi sanırım anayasa kitapçığının havalarda uçtuğu akşam okuldan çıktık eve dönüyoduk gecelik faizler %2000 ler gibi bişeylere çıkmıştı.

o dönem odtü makinadan mezun olan abim ve arkadaşları krizden dolayı iş bulamayıp yurtdışına gittiler, biz de mezun olmak üzereydik napıcaz diye kara kara düşünüyoduk.

bugünümüze şükür.

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kızıyorum bu zamlara ama bi taraftanda 1999/2000 yılındaki son kriz aklımdan hiç çıkmıyor. 3 dairemi 1 adet ekmek fabrikamı ve 2 adet son model arabamı o krizde bir gecede istanbul maltepe de bıraktım ve soluğu muğlada aldım. şimdi küçük dünyamda küçük esnaflık yapıyorum ve az kazan öza kazan mantığıyla şükürler olsun hayatıma devam ediyorum. Allah hiçbirimize %70 faizle kredi aldığımız ve doların markın boyna fırlayıp devamlı zarar yazdığı günleri yaşatmasın arkadaşlar. az realist olalım. arkamıza yaslanalım ve geçmişle bugünü mukayese edelim , istanbula geldim geçen yolumu kaybettim o koca şehir nasıl değişmiş yollarıyla, artık gece dolar 2 ye katlayacak banka faizleri fırlayacak diye korkuyla kimse yatmıyor. benzine zammı kınıyoruz hep beraber. ama geçmişten ders alarak......
ekonomik istikrar ortamı oluştu ama bir şu benzine istikrar gelmedi.... 2 ileri bir geri devam ediyor

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya artık adamların kulağı çınlamaktan nasıl oturuyorlar anlamadım Türkiye de o kadar insanın saygı ile andığını düşünürsek bunların kulak çınlamasından hareket etmemeleri gerek ama nasıl bi yapı varsa hala zam hala zam keser döner sap döner gün gelir hesap döner o günü 4 gözle bekliyorum

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada biraz off topic olcak ama, araç fiyatlarına da yaklaşık %10 zam bekleniyomuş, dün sabah gazetesinin oto ekinde yazıyodu... güya döviz kurlarında ki farklar şimdilik yansıtılmamış stokların çok olmasından dolayı.. ama stoklar eriyince araç fiyatları artıcakmış..

arabalar pahalı benzin pahalı, zengin işi bu arabacılık.. bakalım nereye kadar dayancaz.. 1.2 den de daha aşağa inemem kimse kusura bakmasın :)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben atv ye geçiş yapıcam galiba.
zaten ev iş arası 3km, gider gelirim havadar havadar.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben atv ye geçiş yapıcam galiba.
zaten ev iş arası 3km, gider gelirim havadar havadar.

1200 tl ye miss gibi fiat 126 bis var hemde SULU :kop:

şişmezde motoru :) vergiside az,parçasıda ucuz,park sorunuda yok her türlü modifiyeye de uygun :D

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yapılan zammı haklı bulduğum gibi benzinin litresinin 50 TL olmasını savunuyorum. En azından bizim gibi insanlar arabaya binerken inlemez, zengin kısmına zaten dokunmayacağı için sorunda kalmaz. Her benzin alışımda can çekişiyorum resmen...

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
Demek ki geçmiş yıllarda yaşanılan krizlerin hatırına benzinin litresi 5-6 lira bile olsa eyvallah diyeceğiz.