yine opel düşünüyorum

zekeriyausta61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar;
1997 vectram var. 4 yıldır biniyorum, arabadan çok memnunum. ancak seneye değiştirecem. ben engelli olarak yurt dışından getiriyorum. 1600cc olarak ne tavsiye edersiniz... teşekkürler...

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütçenizi tam bilmediğimden afaki konuşuyorum, 2000 - 2002 arası astra g tavsiye ederim.

zekeriyausta61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yurt dışından alacağım için ucuz oluyor.

yurt dışından 4500 euro yu cıvarı olabilir.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
engel durumunuzu bilmiyorum ama tekerlekli sandelye falan varsa bagajı büyük bir araç olabilir mesela zafira yada chreysler grand voyager olabilir.. neticede 5 yıl bineceksiniz mecburen aldığınız araca bence güzel bir araç alın benim kuzenim berlinde galerici izinde yanıma geldiğinde 98 poloyu telefonda 200 € alıp 350 € ya sattı :) fiyatlarda makul vergi v.s. ödemiyorsunuz gümrükte.. eğer Türkiyede işlemler için aracıları sokmazsanız kendiniz hallederseniz ve yurtdışından tanıdığınız vasıtası ile aracı alıp Türkiyeye getirtebilirseniz taş çatlasın yakıt dahil 500 € ya gelir buraya.. 7-8 bin euro yada güzel ve yeni bir araç bulabilirsiniz sanırım..

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Öncelikle şunu belirteyim. Yurt dışından araç getirecek arkadaşlar eğer çok yüksek bir model olmadıkça getirmeyin 10 yıl o aracı elinizden çıkaramazsınız. ama 2005 ve üstü dizel yada benzinli otomatik bir araç olursa ve ben 10 yıl sıkılmadan bu aracı kullanırım derseniz olabilir.ya da türkiyeden daha öhce yurt dışından araç getirmiş kişilerden şöyle 1 kaç senesi kalmış bir araç alırsanız daha mantıklı olur gibime geliyor.Ayrıca yurt dışından getirilen araçlar 5 yıldan 10 yıla çıktı satılamaz durumu bilginize. Tavsiye olarak ta kesinlikle 98-2002 arası otomatik 1.6 astra G tavsiye ederim. senelerce sorunsuz kullanırsınız saygılar.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Öncelikle şunu belirteyim. Yurt dışından araç getirecek arkadaşlar eğer çok yüksek bir model olmadıkça getirmeyin 10 yıl o aracı elinizden çıkaramazsınız. ama 2005 ve üstü dizel yada benzinli otomatik bir araç olursa ve ben 10 yıl sıkılmadan bu aracı kullanırım derseniz olabilir.ya da türkiyeden daha öhce yurt dışından araç getirmiş kişilerden şöyle 1 kaç senesi kalmış bir araç alırsanız daha mantıklı olur gibime geliyor.Ayrıca yurt dışından getirilen araçlar 5 yıldan 10 yıla çıktı satılamaz durumu bilginize. Tavsiye olarak ta kesinlikle 98-2002 arası otomatik 1.6 astra G tavsiye ederim. senelerce sorunsuz kullanırsınız saygılar.

3 yıldan önce başta ödenmeyen tüm vergileri ödemeden -engelliler dahil- hiç kimseya satılamıyor.
• 3 yılda: aracınızı araç ithal hakkı olan birine vergisiz satabilirsiniz. ithal hakkı olmayan birine satmak isterseniz, başta ödemediğiniz tüm vergileri geri ödemek zorunda kalırsınız
• 5 yılda: aracınızı araç ithal hakkı olan birine vergisiz satabilirsiniz. ithal hakkı olmayan birine satmak isterseniz, ÖTV hariç diğer gümrük vergilerini geri ödemek zorunda kalırsınız. (bu süre sonunda yurt içinden ötv istisnaslı araç alma hakkınız doğdu)
• 10 yılda: aracı vergisiz olarak kime isterseniz satabilirsiniz