yetkili servisler

acar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam,

Geçtiğimiz sene 2007 içerisinde değişeceği söylenen yetkili servislerle ilgili bir konu vardı hatırlarsınız. Söylene göre 2007 yılı itibari ile özel servisler de 2 yıllık garanti kapsamı dahilinde araçlara bakabilecekleridi ve garanti kapsamı bozulmamış olacaktı. Yetkili servislere sorduğumda "doğal olarak":) böyle birşeyin söz konusu olamayacağını, eğer özel servislerde bakım yaptırırsak garanti kapsamının sona ereceğini söylediler. Fakat özel servise sorduğumda ise net bir cevap alamadım. Sanırım yetki belgesi bulunduran özel servisler garanti kapsamında bakım yapabileceklermiş. En azından ben bu sonucu çıkardım.

Acaba bu konu ile ilgili sizin bildikleriniz var mı? Malum yetkili servisler "etkili":mad: bir servis ücreti çıkartıyorlar karşımıza :)

Görüşmek üzere

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla benim bilgim yok ama öyle birşey olacağını sanmıyorum.Çünkü özel servislerde yetkili servis gibi garanti bozmadan vs işlem yapabileceklerse yetkili servislerin işi biter.Bence bunu göze alamazlar

astra_hb2006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 yılının başında tüketici hakları mahkemesi yetkili servislerin tekel oluşturdugunu ve bunun haksız bir uygulama ve kazanç olduguna karar vererek elinde servis yeterlilik belgesi , ustalık belgesi , olan tamir yerleri ve servislerinin yapacagı onarımlarda garanti kapsamınının bozulmayacagına dair bir karar çıkartmıştır .Bu mahkemeninin verdigi kararın resmide vardı ama şu anda elimde değil araştırıp buldugum zaman koyarım foruma ....

acar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 yılının başında tüketici hakları mahkemesi yetkili servislerin tekel oluşturdugunu ve bunun haksız bir uygulama ve kazanç olduguna karar vererek elinde servis yeterlilik belgesi , ustalık belgesi , olan tamir yerleri ve servislerinin yapacagı onarımlarda garanti kapsamınının bozulmayacagına dair bir karar çıkartmıştır .Bu mahkemeninin verdigi kararın resmide vardı ama şu anda elimde değil araştırıp buldugum zaman koyarım foruma ....

Bulabilirsen gerçekten birçok kişi için güzel bir haber olur:alkis: Hem bu sayede de servisler daha mantıklı :help: fiyat vermeye başlarlar... umarım :)

Selamlar

acar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel özel servisindeki arkadaşlar sizin bilginize de başvurmak isteriz. GElin hem siz kazanın hem de biz fazla yıpranmayalım.

Bilgilerinizi bekliyoruz :D

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet dogru

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
valla bu iş gerçekleşirse çok iyi olur.rekabet yaşanır ve servis fiyatlarıda biraz düşer belki.sabah akü lambası yandı ve arabayı servise bıraktım.az önce aradılar şarz dinamosu kasnağı değişmesi gerekiyormuş.225 ytl fiyat söylediler.bakalım arabayı almaya gittiğimde ne kadar ödeyeceğim.