Yeter artık ya yeter...

vectra43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servise yetki vermişler ama ne yetkisi oda bunun farkında değil servis sahibi çalışan ustalarını uzaman seçemiyor yetkili servis anlayışı sen arızayı söylemesen bile onu on numara teslim etmesidir. yoksa ne yetkis alıyor.

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
şahsen hiç opel servisine götürüpte arabayı yaptırmadım...
sanayiden şaşmam...servis demek=para en ufak bişeye bile para istiyorlar...

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi istersen 3 ay kalsın, yine yapamazlar, yetkili servisler bu tür sıkıntılara hep "bu problem astraların kronik hastalığı" deyip geçiyolar. En güzeli bulcan sağlam bi usta, bütün incik cıncık işini hallettircen. Benim Ankara da öyle bi ustam vardı. Konsoldan ses gelir, konsolu söker, koltuktan ses gelir, koltuğu söker, canı sıkılır, tavan ampülünü ledle değiştirir, arabanın orasını açar, burasını açar bakar sorunu hallederdi. Tabi en büyük avantajım ustada da Astra vardı. Leb demeden anlardı problemi:)
ankaradaki bu ustan kimdir ihtiyacımız olursa bilelim ;)

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Yetkili servislerde genellikle arıza tespitine pek kafa yormaya gerek görmüyorlar.En kolay yöntem olan parça değiştirmektir. Biraz zorlanırlarsa deneme yanılma yöntemini seçerler. Olan biz tüketicilere oluyor. :(

from_anatolia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu dingil burçları bizim arabada 2 kez garanti kapsamında değişti. Servis eğer yine ses çıkarsa 3. değişimin olacağını yani rapor yazacaklarını söylediler. Bu rapor sonunda, garanti kitapçığında yeni araba verilmesi diye bir seçenek varmış. Bu olaylar nasıl oluyor, şimdi bizim araç için rapor yazarlarsa ne olacak...

from_anatolia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu dingil burçları bizim arabada 2 kez garanti kapsamında değişti. Servis eğer yine ses çıkarsa 3. değişimin olacağını yani rapor yazacaklarını söylediler. Bu rapor sonunda, garanti kitapçığında yeni araba verilmesi diye bir seçenek varmış. Bu olaylar nasıl oluyor, şimdi bizim araç için rapor yazarlarsa ne olacak...
:confused:

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eminim servislerle ilgili sorunlarımız bitmeyecek ancak daha önceden VW kullanmış birisi de olarak istanbul piyasasında vw servisinden daha çok şikayet edildiğini net bir şekilde söyleyebilirim.

Enolaguy

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin servisleri yaramaz çünkü bence ses burçtan gelmiyor çünkü değiştiği halde burç yeniden ses yapmaz ama onlar sesin burçtan geldiğini sanıyorlar aynı sorun bende vardı sorun burçta değil amortisördeydi nedeni ise derin bir çukura düşmüştüm ama ses bir kaç hafta sonra gelmeye başladı amortisör çürük olup çukura düşer düşmez ses gelseydi nedenin amortisör olduğunu hemen anlayacaktım ses bir kaç hafta sonra başlayınca çukurdan olacağı doğal olarak aklıma gelmedi bu defa araba kötü durduk yerde ses geliyor oldu halbuki sağlam olduğu ve hemen dağılmayıp ses yapmadığı için kötü oldu serviste tutup amortisör yerine burcu sökünce iş iyice karışmaya başladı en sonunda amortisörden olduğunu kendim buldum. Yetkili Opel servisleri maalesef beş para etmez ama VW de ondan aşağı kalmaz çünkü onu da gördüm

Enolaguy

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hondayı servise götürüyorum adama fren hidroliği azalmış diyorum adam opeldeki gibi hemen yağı tamamlamıyor önce fren pabucunu çıkarıp kumpasla ölçüyor sonra bana soruyor bu balata değiştikten sonra yağ ilave edildimi ?
Edilmedi diyorum bu defa pabucun incelmiş hidrolik eksilmemiş aşınmış pabuç payından dolayı yağ kalipere daha fazla girmiş o nedenle yağ eklenmeyecek biraz daha kullan sonra pabuç değişecek diyor.
Kısacası Hondayı serviste bozdurmaya çalışıyorsun adam yemiyor Opeli sağlam götürüyorsun adam bozuyor. Hondada Çocuk bir defa kapıya asıldı kapı ayarı düştü Opelde yıllardır kapıda sallanıyor daha hiç ayara gitme gereği oluşmadı. Bu durumda Otomobil ne yapsın aslında taş gibi sağlam ama servisler resmen neresini bozup kırsak diye ellerinde çekiç bekliyorlar. Tek bildikleri iş deneme yanılma parça değiştirmek .. Honda kaç defa sorun çıkardı ama adamlar her defasında tek harekette sorunu buldular bir defada sök tak deneme yanılma parça değişimi olmadı. Opelde sürekli söküp takarken de zaten hata yapılıyor otomobil sürekli kurcalanıyor nasıl sorun çıkarmasın akıl var mantık var

from_anatolia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin servisleri yaramaz çünkü bence ses burçtan gelmiyor çünkü değiştiği halde burç yeniden ses yapmaz ama onlar sesin burçtan geldiğini sanıyorlar aynı sorun bende vardı sorun burçta değil amortisördeydi nedeni ise derin bir çukura düşmüştüm ama ses bir kaç hafta sonra gelmeye başladı amortisör çürük olup çukura düşer düşmez ses gelseydi nedenin amortisör olduğunu hemen anlayacaktım ses bir kaç hafta sonra başlayınca çukurdan olacağı doğal olarak aklıma gelmedi bu defa araba kötü durduk yerde ses geliyor oldu halbuki sağlam olduğu ve hemen dağılmayıp ses yapmadığı için kötü oldu serviste tutup amortisör yerine burcu sökünce iş iyice karışmaya başladı en sonunda amortisörden olduğunu kendim buldum. Yetkili Opel servisleri maalesef beş para etmez ama VW de ondan aşağı kalmaz çünkü onu da gördüm
Yalnız burçlar değişince ses kesiliyor.