Yeni yönetmeliğe göre bu dolum ağzı uygun mu? Değil mi?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konunun takipçisi oldum ve tüv den aldığım cevap bu şekilde.

Merhaba, yönetmelik tarihi 26 Nisan'dan sonra ilk defa LPG takılan araçlarda gereklidir. Ruhsata işli olan araçlarda ise zorunluluk yoktur.

nadir , benimde gaz borularının dışında spiral boru var. onlarında çıkartılması gerekiyormuş. bu kon-uda bilginiz varmı. gaz ile ilgili muayeneden geçemez isek 2. defa gitmemizde sızdırmazlık raporu almamız gerekiyor bilginiz olsun.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir , benimde gaz borularının dışında spiral boru var. onlarında çıkartılması gerekiyormuş. bu kon-uda bilginiz varmı. gaz ile ilgili muayeneden geçemez isek 2. defa gitmemizde sızdırmazlık raporu almamız gerekiyor bilginiz olsun.

Ben o konuyu bilemedim ya resim filan var mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Savaş Abim yine benzinli almış sanırım.. İleride yakıtına dayanamaz gibime geliyor.. Abim bende aracı dizel full paketi ile değiştireceğim ama zaman ayıramadım daha..

Evet evet benzinli almış. Ama pek memnun ya sorma telefonda konuştum verdi bana gazı gittim opel bayine hb modeline baktım 85 binden bana 54 bine geliyor :D biraz da pazarlık filan yapsak sanırım kasko beleşe gelir hehe ama işte aracın zamanın dolmamasından dolayı bir türlü bu işin içine giremedim gitti.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Evet evet benzinli almış. Ama pek memnun ya sorma telefonda konuştum verdi bana gazı gittim opel bayine hb modeline baktım 85 binden bana 54 bine geliyor :D biraz da pazarlık filan yapsak sanırım kasko beleşe gelir hehe ama işte aracın zamanın dolmamasından dolayı bir türlü bu işin içine giremedim gitti.

Valla abim binek Astra yerine o paralara başka bir modelde bakabilirsin.. Şu anda Opel'in 1.6 dizel otomatiğini tek geçerim fakat bu yeni gelecek modellerde (Grandland X'ten bahsediyorum) Peugeot motorlu ve şanzımanlıları gelebilir (Crossland X'teki gibi).. Hep birlikte göreceğiz Opel için süreç nasıl işleyecek...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Valla abim binek Astra yerine o paralara başka bir modelde bakabilirsin.. Şu anda Opel'in 1.6 dizel otomatiğini tek geçerim fakat bu yeni gelecek modellerde (Grandland X'ten bahsediyorum) Peugeot motorlu ve şanzımanlıları gelebilir (Crossland X'teki gibi).. Hep birlikte göreceğiz Opel için süreç nasıl işleyecek...

Kardeşim bu Crossland X modelini çok merak ediyorum aslında. Fiyat konusunda nasıl olur bilemedim. Crossland X model ülkemize ne zaman gelecek ki?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kardeşim bu Crossland X modelini çok merak ediyorum aslında. Fiyat konusunda nasıl olur bilemedim. Crossland X model ülkemize ne zaman gelecek ki?

http://www.sekizsilindir.com/2017/03/opel-crossland-x-fiyat-motorlar.html?m=0
Bu editörlerin yazıları gerçekten güzel, çoğu söyledikleri de çıkıyor.. Tahminlerinin tutacağını düşünüyorum abim.. Motor seviyeleri donanımları verdiğim linkte olması lazım.. Fiyatıda satması için 75 seviyesinden başlar fiyatı ancak aracın arka tasarımı benim pek hoşuma gitmedi (göz aşinalığım yok ondan sanırım).. Temmuz-Ağustos döneminde araç ülkemize gelir diye düşünüyorum..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Son araba fiyatlarından haberiniz yok galiba :) Fiyatlar roketlemiş, ikinci el piyasası desen darman dağın durumda. Ben çok fazla yol yapmayacağım için dizel yerine 1.4 benzinli olanını tercih ettim. Dizel araçların fiyatları malum. Aralarındaki fiyat farkı kapana kadar epey bir zaman lazım, hele o günler bir gelsin bakalım. 1.4T'ler resmen benzini içiyor, Nadir duymasın, aramızda kalsın, şu an İzmir trafiğinde 8,3 litre ortalama ile geziyorum, bu şekilde devam ederse LPG sevmeyen birisi olarak bu tüketim değerleri benim için yeterli sayılır.

http://www.hurriyet.com.tr/dizel-mi-almali-yoksa-benzinli-mi-40105097

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Fazla fiyat almışsın. 1.4T sedan Edition plus otomatik vites 75.750 TL idi (yoksa gene mi zam gelmiş :( )

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mustafa bahsettiğin spiral borular bunlar mı?

P0mjm7.jpg
[/url][/IMG]