Yeni yönetmeliğe göre bu dolum ağzı uygun mu? Değil mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Malumunuz arkadaşlar bu lpg de sıkıldıkça durmadan yönetmelik çıkarıyorlar orası olmadı burası olmadı şu değişmesi gerek bu düzelmesi gerek falan filan neyse şimdi de dolum ağızları hakkında bir düzenleme söz konusu. Peki şimdi benim kara belmanın dolum ağzı bu yönetmeliğe uygun mu? değil mi?

C_30OUDXkAAdVCt.jpg

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
O yönetmeliğin yeni montajı yapılacak araçlar için olduğunu biliyorum abi bence uygundur.. Ocakta Mokka aracımın montajında tampon üzerinde girişi.. En fazla tamponun üzerine aldırırsın diye düşünüyorum..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O yönetmeliğin yeni montajı yapılacak araçlar için olduğunu biliyorum abi bence uygundur.. Ocakta Mokka aracımın montajında tampon üzerinde girişi.. En fazla tamponun üzerine aldırırsın diye düşünüyorum..

Sorma kardeşim ya saçma sapan işler. Resim de görünüyor gizli filan da değil ama gel gelelim işin içinden çıkmak ne mümkün. Birde bu tank süreleri 15 yıl oldu muhabbeti var. O konu da bir bilgin var mı?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Valla abim başka bir sitede buldum.. Yönetmeliğin 4.18.9 maddesinde "....LPG tankının her 15 yılda bir değiştirilmesi zorunludur....." diyor.. Bende bilmiyordum şimdi öğrenmiş oldum..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle bu LPG de yapılan yeni düzenlemeler net değil sanırım muayene zamanına kadar bekleyip on beş gün kala bir gidip sormak gerek umarım tank ve dolum ağzı uygundur ya değil ise bir dünya iş çıkacak başıma sanayi de uğraşmayı hiç sevmiyorum açıkçası

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Özellikle bu LPG de yapılan yeni düzenlemeler net değil sanırım muayene zamanına kadar bekleyip on beş gün kala bir gidip sormak gerek umarım tank ve dolum ağzı uygundur ya değil ise bir dünya iş çıkacak başıma sanayi de uğraşmayı hiç sevmiyorum açıkçası

Dolum ağzı yerinin değişmesi için yeni proje çizilmesi gerektiğini duydum abi eğer doğruysa ve değişim isterlerse şimdiden Allah kolaylık versin..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dolum ağzı yerinin değişmesi için yeni proje çizilmesi gerektiğini duydum abi eğer doğruysa ve değişim isterlerse şimdiden Allah kolaylık versin..

Öyle bir şey istemezler sanırım ya. İşte onu muayene gitmeden önce yasal olan şekle getirmek gerek ya değilse perişan oluruz LPG ustaları muayene arasında git geller ile. İnşallah bundan sonra LPG bulaşmayacağım az kaldı kardeşim dişimi sıkıyorum pis Savaş abi bana nispet eder gibi gitti araba aldı :sopa::sopa::sopa:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar konunun takipçisi oldum ve tüv den aldığım cevap bu şekilde.

Merhaba, yönetmelik tarihi 26 Nisan'dan sonra ilk defa LPG takılan araçlarda gereklidir. Ruhsata işli olan araçlarda ise zorunluluk yoktur.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öyle bir şey istemezler sanırım ya. İşte onu muayene gitmeden önce yasal olan şekle getirmek gerek ya değilse perişan oluruz LPG ustaları muayene arasında git geller ile. İnşallah bundan sonra LPG bulaşmayacağım az kaldı kardeşim dişimi sıkıyorum pis Savaş abi bana nispet eder gibi gitti araba aldı :sopa::sopa::sopa:

Savaş Abim yine benzinli almış sanırım.. İleride yakıtına dayanamaz gibime geliyor.. Abim bende aracı dizel full paketi ile değiştireceğim ama zaman ayıramadım daha..