Yeni Uygulama çok Merak Ediyorum!

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fakat benim sorularım var :

mesela :

1) Adamlardan biri alkollü ise ve karşı tarafla para karşılığında anlaşırsa?
2)Adamların ikiside alkollü ise?
3)Adamlardan biri diğerinden fizik olarak daha üstünse?
4)Adamlardan birinde silah vb. birşey varsa?
5)Adamlardan biri diğerini biyerlerdeki dayısıyla amcasıyla tehdit ederse?

daha aklıma gelmeyen onlarcası! nolcak?????

bu açıklar nasıl kapanır ben anlamadım!

bilen varsa lütfen paylaşsın!..

burası Türkiye daha neler olur dudakları uçuklatcak bakalım ve görelim!..

2.sorun dışındakiler şu an içinde geçerli. kaza olunca 2.saniyede polis orada oluyor gibi düşünüyorsunuz. ben en son tam 3,5 saat bekledim. dediğim gibi 2. soru dışında hepsi zaten geçerli. ben hala aynı şeyi iddia ediyorum. pek bir sorun olmaz. vatandaş eninde sonunda anlaşır. %50 50 giibi olacak şekilde işaretler kutuları olur biter. anlaşamazsan yine polisi arayabiliyorsun. bekle 2-3 saat. aslında değişen pek birşey yok yani. zamanında bankamatik koyacaklar sokağa diyince "gece kazma kürek çalarlar paraları" dedi herkes. hiç birşey de olmadı.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
işimiz zor valla.lehine kullanan çok insan olacak bu durumu.özellikle alkollü araç kullanarak kaza yapanlar.kesinlikle karşı tarafa alkol cezasını rüşvet olarak teklif edip gerisini kaskoya hallettirir.
bari birertane de alkol ölçüm cihazı versinler bize...

İnternette satılan cihazlardan almak lazım alkol ölçümü için. 15lira fiyatı vardı, anahtarlık şeklinde.

Benim aklıma takılan da "kamu malının zarar görmesi" durumu. Kamu malı zarar görse de taraflar öyle bir durum yokmuş gibi davranıp prosedürü uygulasa, kamunun nerden haberi olacak "benim malıma zarar geldi" diye?

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çağırın polisi yapsın işini..

şahsen ne olursa olsun arama taraftarıyım. sorumluluğu vatandaşa atmakla işlerinin bittiğini düşünüyorlar.

ceza keserken güzel, yol kesip "şunu yap bunu yapma yoksa karışmam" gibi tehditler yağdırırken güzel, "hadi bacanak at bi çorba parası" derken güzel, elinde megafonla "çeksene kardeşim" yaparken güzel ama esas vazifelerinden birini ifa etmesi gerektiğinde yok. Niye yok ? cevap yok..

hangi kazada, hangi taraf hatasını efendice kabullenmiş ki??

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her geciş dönemi sancılı olur biraz. geçiş döneminin sıkıntısı gecerse hersey daha rahat olur. burda bana göre sıkıntı alkol raporu. alkol olmasa bile sonucta kontrolü yapılmalı. sigorta parayı ödemezse ne olacak.

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şahsen ne olursa olsun arama taraftarıyım. sorumluluğu vatandaşa atmakla işlerinin bittiğini düşünüyorlar.

ceza keserken güzel, yol kesip "şunu yap bunu yapma yoksa karışmam" gibi tehditler yağdırırken güzel, "hadi bacanak at bi çorba parası" derken güzel, elinde megafonla "çeksene kardeşim" yaparken güzel ama esas vazifelerinden birini ifa etmesi gerektiğinde yok. Niye yok ? cevap yok..

sen cagır arkadasım polisi. merak etme görevini yapar. unutma hepsi rüsvet almıyo alan var yok degil ama hepsine mal olmaması gerek. ama su da bir gercek kazaya bakmak asıl görevlerimizden mi yoksa sigorta sirketlerinin hamallıgı mı?

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu 1 nisan şakası olacak galiba bu karar daha 1 hafta önce evimisn önünde bi araba önündeki kamyona arkadan çarptı kamyonda hasart yok arabanın isee tamponu düştü 200 ytl lik hasar ya çıkar ya çıkmaz ama arkadan çarpan adam bi türlü kabullenmedi suçunu 1 ekip geldi adamları uzlaştıramadı :D gitti polisler adamlar 1 saate yakın tartıştılar tekrar bir polis otosu daha geldi bu sefer komseride getirmişler sanırım diğerleri elleri bağlı duruyosu önünde zorla ikna ettiler adamı suçlu olduğuna kamyonda hasar olmadığı içinde arkadan çarpan vatandaş aldı tamponu eline :D
Allah hiçbirimize kaza bela vermesin hayrlı, güvenli ve kazasız belasız sürüşler dilerim

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:alkis: :alkis: :alkis:
trafik polisi denen zat niye var kazalara müdahale etmeyecekse??
raporu kolaylaştırsınlar ama insanları kaderlerine terk etmenin manası ne?
piyasadaki trafik magandaları polis gelene kadar bile neler yapıyolar insanlara bir de böyle bir sertbestlik çıkacak, polis çağırınca da niye çağırdık diye onlar tersleyecek
madem polislerin yükünü hafifleticekler, kaza yapanın cezasına polisin işçilik-yol vs maliyetini de eklersin o iş için kadronu genişletirsin, herkes işini yapar...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaza yapmayın arkadaşlar trafiğe çıkmayın ......................... :) yani bu o demek oluyo gibi bişi

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok büyük saçmalıklar yaşanacak. bizim halkımız çok sakin ve hatasını kabul eden insanlar değil.

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yöntemin amacı aralarında anlasabilen ve maddi hasarı cok olmayan kazalar için bunu getirdiler.belki bu sayede kaza yapanlar polisin gelmesini cok beklemez ve trafik tıkanmaz diye düsünüyorlar. yine anlasma saglanmayan kazalara polis bakacak