yeni ses sistemim fikirlerinizi bekliyorum

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi şimdi teyipçinin yanından geldim iyice baktım aynen
cadence csa 1300.1 yazıyo hatta 1300 w rms'i var tek bağlantıda
çift bağlantı 750 w rms var. teyipçiye sordum bunu internetten bulamadım diye ama aktepe sounda var gülüm dedi zati ordan aldık ya ben tam modeli mi yazamıyorum ama resimde okunuyo

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah adamın dediği gibidir 1300 RMS yazar ama cadence o RMS i vermez senin punch ı iyi çaldırır hakkını verir. Bazı çok bilindik markalardada 250-300 RMS yazıyo ama tırt alakası yok yazılan RMS le. Bende L5 var 40 cm 750 RMS ona Forwell 1000 RMS anfi almıştım bağladık kof bi ses var L5 çalmıyodu istediğim gibi 1 hafta sattım sonra kicker 1000.1 anfi aldım arada dağlar kadar fark vardı 2 katı bas sesi aldım o derece. Onun için benim düşüncem hep şöyle oldu 500 tl verip bi ürün alacağıma 1 ay 2 ay daha beklerim paramı ayarlar daha kaliteli bişey aldım.Çünkü bu işler hep çok masraflı olduğu için sök çıkar değiştir falan hep bi masraf hep uğraşmaca

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah adamın dediği gibidir 1300 RMS yazar ama cadence o RMS i vermez senin punch ı iyi çaldırır hakkını verir. Bazı çok bilindik markalardada 250-300 RMS yazıyo ama tırt alakası yok yazılan RMS le. Bende L5 var 40 cm 750 RMS ona Forwell 1000 RMS anfi almıştım bağladık kof bi ses var L5 çalmıyodu istediğim gibi 1 hafta sattım sonra kicker 1000.1 anfi aldım arada dağlar kadar fark vardı 2 katı bas sesi aldım o derece. Onun için benim düşüncem hep şöyle oldu 500 tl verip bi ürün alacağıma 1 ay 2 ay daha beklerim paramı ayarlar daha kaliteli bişey aldım.Çünkü bu işler hep çok masraflı olduğu için sök çıkar değiştir falan hep bi masraf hep uğraşmaca

valla inşaallah punch ın hakkını verir aktepe sonudaki arkadaşa üstüne basa basa söyledim bu amfi buna yeter mi diye abi dedi öttürür bunu peki dedim güvendim seti bağlattığım adam bunlarla 15 senedir çalışıyormuş. onlar denemeden test etmeden ürünleri vermezler dedi güvenebilirsin dedi. yav az parada vermedim bu amfiye inşaallah kötü çıkmaz akşam 5'i sabırsızlıkla bekliyorum işten çıksaydım hayırlısıyla...:D

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
set bağlandı arkadaşlar fotoları bugün paylaşırım. ama beklediğimden tahmin ettiğimden daha manyak bişey çıktı bunlar. teyipçi bile bu kadar beklemiyodum dedi. arabanın oynamadık yeri kalmıyo yeminle... punch çok iyi bir basmış set yapacak arkadaşlara test edildi duyurulur. ama hızlı pop parçalarda bas tepkimesi geç oluyo bu neden olur. amfi ayarından mı yoksa teyipten mi bilemedim.
sıra kabortacıya iş düştü araba zangır zangır oynuyo. oynayan yerleri sıkmak lazım heralde.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde ses izalasyonu hakkında bilgisi olan var mı ne yapmam lazım arkadaşlar ??

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
izolasyonla ilgili birkaç detaylı konu var forumda.
giriş seviyesi sistemler için izolasyon biraz masraflı ve zor bir işlem.
yine de alternatif ürünler kullanılarak kapı içlerini ve bagajı izsole etmek işe yarıyor.
bazı titreşim yapan plakalık vb plastik parçaları da sşkmek yada sıkıştırmak gerekiyor.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izolasyonla ilgili birkaç detaylı konu var forumda.
giriş seviyesi sistemler için izolasyon biraz masraflı ve zor bir işlem.
yine de alternatif ürünler kullanılarak kapı içlerini ve bagajı izsole etmek işe yarıyor.
bazı titreşim yapan plakalık vb plastik parçaları da sşkmek yada sıkıştırmak gerekiyor.

evet abi kabortacıyla görüştüm az önce baktı arabaya. bagaj ve tamponu sıkıştırırım gerekirse sünger gibi malzemelerden koyar yaparım dedi. ses felan kalmaz dedi. pazartesi bırakacam inşaallah.
birde bu hızlı pop parçalarda bas tepkimesi geç oluyo normal hoparlörler daha önce vuruyo neden olur abi bilgin var mı?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet abi kabortacıyla görüştüm az önce baktı arabaya. bagaj ve tamponu sıkıştırırım gerekirse sünger gibi malzemelerden koyar yaparım dedi. ses felan kalmaz dedi. pazartesi bırakacam inşaallah.
birde bu hızlı pop parçalarda bas tepkimesi geç oluyo normal hoparlörler daha önce vuruyo neden olur abi bilgin var mı?

süngerle izolasyon olmaz öncelikle.
kaportanın rezonansını engellemek için ciddi çalışma yapmak gerek.
hem pahalı hem de zahmetli bir işlem.

basdaki gecikme daha çok kullanılan ürünlerin fiyatıyla ilgilidir:D
subwoofer kutusunda kullanılan portun genişliği ve uzunluğu, kutunun ölçüleri, kutunun yapıldığı malzdme de sesin sana ulaşmasını farklılaştırır.