yeni ses sistemim fikirlerinizi bekliyorum

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar biraz parça parça oldu ama sonunda tamamladık sistemi inşaallah yarın montaj olacak. sistem hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

pioneer 7450 sd teyp
pioneer 500W 3 yollu oval hoparlör (4 tane var ama 2 tanesi bağlı diğer ikisi için kararsızım)
cadance mono amfi (modelini gelince yazacam)
Rockford Fosgate Punch P2D2 30 cm subwoofer (400 rms)
ön kapıda arabanın orjinal mid takımı diye biliyorum.
arka kapılardaki iptal.

ben bası yumuşak ve insanın içini oynatacak şekilde olsun dedim arkadaş bu basla amfiyi önerdi sizce doğru tercih mi??_
bu arada basla amfiyi istanbul aktepe sounddan aldım.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ana ünite güzel.
ovallerin tamamı pioneerden beslenebilir.
ön kapılarda orjinallerin olması iyi değil.arka taraftan ovallerden ve subdan gelen sesin altında ezilecektir.
rf punch2 ben de kullanmıştım.tonlaması çok güzeldir.yumuşak çalsın istersen ayarlarını ve kutuyu uygun şekilde yaptırırsın ve sorun olmaz.
kablolamayı iyi yaptır ki sonra parazit vb sorun yaşama.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ana ünite güzel.
ovallerin tamamı pioneerden beslenebilir.
ön kapılarda orjinallerin olması iyi değil.arka taraftan ovallerden ve subdan gelen sesin altında ezilecektir.
rf punch2 ben de kullanmıştım.tonlaması çok güzeldir.yumuşak çalsın istersen ayarlarını ve kutuyu uygun şekilde yaptırırsın ve sorun olmaz.
kablolamayı iyi yaptır ki sonra parazit vb sorun yaşama.

oktay abi ovallerin tamamını bağlatmak istemiyorum 2 tanesi yetmez mi??
ben aldığım arkadaşa tarif ettim nasıl bir bas istediğimi o da bana bunu önerdi hatta bundan iki tane aldım biri arkadaşın.ama kıcker la çok arada kaldım hangisini alsam diye arkadaş bunu al zangır zangır sallarsın dedi sizce nasıl doğru tercih mi yoksa kıcker la değiştireyim mi daha takılmadı.

kapıdakinide ne yapıyım bilmiyorum iptal mi etsem :confused: ama sesi güzel geliyo arka iptal olacak ta önleri ne yapyım

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kkıcker mı punch mı kafam karıştı yine :confused: ürünü taktırmadan değiştirsem mi arkadaşlar.:(

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kicker yumuşak deği serttir yumuşak istiyosan punch ı değiştirme bağlat. Kabloda çok önemli iyi kablo çeksin bağlayan kişi yoksa sonradan pişman olursun

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kicker yumuşak deği serttir yumuşak istiyosan punch ı değiştirme bağlat. Kabloda çok önemli iyi kablo çeksin bağlayan kişi yoksa sonradan pişman olursun

aldığım yerdeki arkadaşda bu şekilde söyledi punch bası yumuşak ve çok tatlıdır dedi ama internette az araştırdım kıckerın bası çok iyi felan diye yazmışlar okuyunca kafam karıştırdı. ama bende değiştirme taraftarı değilim. kablolarıda aldığım yer gönderecekti öyle anlaştık inşaallah iyi çıkar neye dikkat etmem lazım kabloda??? bilginiz var mı?

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okay abi cevabını bekliyorum bi yardımcı olursan 4 pioneeri bağlattırıp kapıları iptal mi ettiriyim yoksa 2 pioneer ve ön kapıdakiler mi kalsın:confused:

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığım yerdeki arkadaşda bu şekilde söyledi punch bası yumuşak ve çok tatlıdır dedi ama internette az araştırdım kıckerın bası çok iyi felan diye yazmışlar okuyunca kafam karıştırdı. ama bende değiştirme taraftarı değilim. kablolarıda aldığım yer gönderecekti öyle anlaştık inşaallah iyi çıkar neye dikkat etmem lazım kabloda??? bilginiz var mı?

Değiştirme kalite olarak punch ta çok iyidir. Aklınkarışmasın hiç. Kabloda kalınlığa bak ince kablo çekmesinler parazitlenme olmasın

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değiştirme kalite olarak punch ta çok iyidir. Aklınkarışmasın hiç. Kabloda kalınlığa bak ince kablo çekmesinler parazitlenme olmasın

sağolun ömer bey bilgileriniz için gelir gelmez bakacam dediklerinize kargoyu bekliyorum sabırsızlıkla bi gelseydi hayırlısıyla heycandan patlıcam valla:D

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
oktay abi cevabını bekliyorum bi yardımcı olursan 4 pioneeri bağlattırıp kapıları iptal mi ettiriyim yoksa 2 pioneer ve ön kapıdakiler mi kalsın:confused:
ben açıkcası oval hop sevmiyorum.
tercihim componentten yana.ancak sen arka tarafa 1 çift oval bağla.
imkanın varsa ön tarafa 1 takım component al ve pioneerden besle.
çok daha dengeli ses alırsın.
subwoofer konusunda punch2 doğru seçim.onu değiştirme.