Yeni Kasko Yasası

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Kasko Yasası

Ben yürürlüğe girmeden yeniledim.Seneye naparız bilmem artık.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Kasko Yasası

Yasanın tam olarak ne olacağı belli değil ama genel olarak şöyle 4 çeşit kasko olucak;

1. Dar kapsamlı, yan sanayi parça verilen yetkili servis kabul etmeyen ve teminatların kısıtlı olduğu,
2. Kasko, dar kaskoya ilaveten bazı teminatların olduğu mesela rent a car hizmeti, bazı parçalarda orjinal gibi,
3. Genişletilmiş, bunda bütün teminatlar olur büyük olasılıkla ama mesela cam değişimi(senede 1 sefer hasarsızlığı bozmaz) yan sanayi olabilir, yetkili servisi kapsamıyor olabilir.
4. Tam kasko, bu bütün parçaların orjinal olduğu, yetkili serviste geçerli, herhangi bir muafiyetin bulunmadığı kasko olur diye düşünüyorum, aynı şuanki araçlarımızın kaskosu gibi, tabi bunlar bir sigortacı olarak benim düşüncelerim daha tam ne olacağı belli değil ama yapılan kaskolar teminat açısından farklılaşacak müşterinin kaskoyu yaptırır iken daha titiz olması gerekiyor, kendisi için en mantıklı seçimi yapmalıdır.

Ayrıca kasko poliçesi serbest piyasa şartlarına sahip, bu sebepten ötürü şirketler müşteriye 4 çeşit fiyat vermek zorunda değil, isteyen şirket 4 atrı fiyat verir isteyen şirket tek fiyattan belli teminatlarla çalışır. Bunu zaman gösterecek hangi şirket hangi şartlarda yapıyor.