Yeni Astra yol bilgisayarı

demirkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba bu mesajı sizleri bilgilendirmek ve fikirlerinizi almak için yazıyor ve astra h kullanıcılarına faydası olacagını düşünüyorum...
Bende astra h enjoy sp bir araba var, arabayı yeni aldım sayılır gecen gün dikkatimi ceken sey zaman zaman direksiyondan yol bilgisayarına kumanda ederken yol bilgisayarı calısmıyor ve korna ötmüyor ama genelde bunu farlar acıkken yapıyor ve bu esnada kornayı cok nadir de olsa calıstırmıyor,ama dediğim gibi kornanın calısmaması cok nadir. Bazı arkadaslardada korna ya basarken müziğin sesi açılıyormuş.
Bu sorun basta yakın arkadasımda olmak üzere nette gördüğüm oldukca fazla arkadasta var,bende önceden yol bilgisayarı calısmıyor diyordum sonrasında arkadasın girdileriyle kornanında çalışmadıgını gördüm.
Yaptığım arastırmalar sonucu sorunun cim arızası oldugunu öğrendim,ayrıca arabanın ilk sahibiylede konustugumda böyle bir seyi farketmediğini söyledi ve baska bir arkadasımda böyle bir tepki verdi.
garantisi bitmesine ragmen opel turkiyeye garanti kapsamına girmesi için basvurdugumda garantisi bittiği için bişey yapamayacaklarını ve aracta kronik bir hasar olmadıgını söyleyip kacamak cevaplar vererek ayriyetende servise gitmemi söylediler.(cok önemli bir tavsiye!).ben ayrıca zaman zaman opelde duydum ve kendim ww de sahit oldum 2004 model garantisi bitmiş bir golfu almanya ile temasa gecip klima arızası vardı,garanti kapsamına alıp yaptılar. ama bizde aracın garantisi bittiği için yokus yapıp aracın testler sonucu piyasaya cıktıgını ve bişey olmadını, sorunun 50-100 km de belli olacagını söyluyorlar.aracın ilk sahibi 22000 km görmediyse onun sucu ne!!! adam görsem zaten yaptırırdım diyor...
Sonuc olarak demeye calıstıgım arabanızda böyle bir sorun olabilir ve bunu farketmemiş olabilirsiniz.eger böyle bir sorununuz olusursa garantisi bitmeden gidip yaptırın ve bittiyse bile konuyla ilgili opel turkiyeye mesaj atın ki böyle birsey oldugunu hatırlasınlar. Her ne kadar ARABALARIMIZ HATASIZ DESELERDE, BİR KULLANICININ O TUSA DOKUNMAKLA BUNU BOZAMAYACAGINI VE BUNUN KRONİK BİR ELEKTİRİK ARIZASI oldugunu düşünüyorum. cok önemli bir sorun değil ama sonucta o kadar para veriyorsak aracımız dört dörtlük olmalı diye düşünüyorum
Bu arıza ile ilgili tecrube ve tavsiyelerinizi paylasmanız diğer opelci arkadaslarımıza ışık tutacaktır. Sabırla okudugunuz için tesekkurler...

piyanist16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum öncelikle araban hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kazasız belasız kullan inşallah.....dediğin gibi opelde bu gibi durumlar karşısında müiteri memnuniyeti fazlasıyla gözardı ediliyor...benim başıma heniz herhangi bişi gelmedi ama gelen arkadaşlardan duyuyorum ilgi ve alaka pek yok...hatta garanti kapsamındaki arabalarda bile işi zora sokuoylarmış...sırf bu gibi örnekler yüzünden opelden soumaya başladım...dediğin gibi ww nin kaportasındaki bi boya hasarı nedeniyle almanyanın talimatı ile bayii geri almış ki bu araç ikinci el yerine yenisini vermişler....ama opel üretim hatası olan bi ön takım yada direksiyon kutusundaki bi arızayı bile binbir nazla yapıyor...arıza defalarca tekrarlayıp insanı çileden çıkarınca aracın deiğişimi talebimine de yanaşmıyor...vs. bunlara aracımı genel kontroller için servise gittiğimde kulak misafiri olmuş ve araç sahipleriyle sohbet etmiştim ...adamlar opel türkiyeyi mahkemeye vermişler...mahkeme sürüyor demişlerdi...sonucu bilmiyorum ama ne olursa olsun işi bu noktaya getirmek opele yakışmıyor.....

ben bundansonraki aracımı kısmetse ww yada honda düşünmeye başladım...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
demirkan77' Alıntı:
Arkadaslar merhaba bu mesajı sizleri bilgilendirmek ve fikirlerinizi almak için yazıyor ve astra h kullanıcılarına faydası olacagını düşünüyorum...
Bende astra h enjoy sp bir araba var, arabayı yeni aldım sayılır gecen gün dikkatimi ceken sey zaman zaman direksiyondan yol bilgisayarına kumanda ederken yol bilgisayarı calısmıyor ve korna ötmüyor ama genelde bunu farlar acıkken yapıyor ve bu esnada kornayı cok nadir de olsa calıstırmıyor,ama dediğim gibi kornanın calısmaması cok nadir. Bazı arkadaslardada korna ya basarken müziğin sesi açılıyormuş.
Bu sorun basta yakın arkadasımda olmak üzere nette gördüğüm oldukca fazla arkadasta var,bende önceden yol bilgisayarı calısmıyor diyordum sonrasında arkadasın girdileriyle kornanında çalışmadıgını gördüm.
Yaptığım arastırmalar sonucu sorunun cim arızası oldugunu öğrendim,ayrıca arabanın ilk sahibiylede konustugumda böyle bir seyi farketmediğini söyledi ve baska bir arkadasımda böyle bir tepki verdi.
garantisi bitmesine ragmen opel turkiyeye garanti kapsamına girmesi için basvurdugumda garantisi bittiği için bişey yapamayacaklarını ve aracta kronik bir hasar olmadıgını söyleyip kacamak cevaplar vererek ayriyetende servise gitmemi söylediler.(cok önemli bir tavsiye!).ben ayrıca zaman zaman opelde duydum ve kendim ww de sahit oldum 2004 model garantisi bitmiş bir golfu almanya ile temasa gecip klima arızası vardı,garanti kapsamına alıp yaptılar. ama bizde aracın garantisi bittiği için yokus yapıp aracın testler sonucu piyasaya cıktıgını ve bişey olmadını, sorunun 50-100 km de belli olacagını söyluyorlar.aracın ilk sahibi 22000 km görmediyse onun sucu ne!!! adam görsem zaten yaptırırdım diyor...
Sonuc olarak demeye calıstıgım arabanızda böyle bir sorun olabilir ve bunu farketmemiş olabilirsiniz.eger böyle bir sorununuz olusursa garantisi bitmeden gidip yaptırın ve bittiyse bile konuyla ilgili opel turkiyeye mesaj atın ki böyle birsey oldugunu hatırlasınlar. Her ne kadar ARABALARIMIZ HATASIZ DESELERDE, BİR KULLANICININ O TUSA DOKUNMAKLA BUNU BOZAMAYACAGINI VE BUNUN KRONİK BİR ELEKTİRİK ARIZASI oldugunu düşünüyorum. cok önemli bir sorun değil ama sonucta o kadar para veriyorsak aracımız dört dörtlük olmalı diye düşünüyorum
Bu arıza ile ilgili tecrube ve tavsiyelerinizi paylasmanız diğer opelci arkadaslarımıza ışık tutacaktır. Sabırla okudugunuz için tesekkurler...
selam yazınızı sabırla okudum:D ama değiştirmeye gerek yok çünki tamiratı var opel hala yenileştirlmiş cım modülünü devry sokamadı biz burda bunları yapıyoruz değiştirmeye gerek duymadan

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun umarım tamiratı çok para gerektirmez garantiyle ve servisle aracın garantisi bitene kadar hiç sorun yaşamadık gayet memnunduk

demirkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansu bey cevabınız için tesekkur ederim. yalnız bu 5 gündür hiç olmuyor, bunun sebebi nedir bi temassızlık mı var acaba cim de ondan mı ki bi oluyor bi olmuyor ? tamiratı derken nasıl bir cözümü var ne kadar tutar acaba tansu bey?

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadara tamir ediyorsun ustam ?

selam yazınızı sabırla okudum:D ama değiştirmeye gerek yok çünki tamiratı var opel hala yenileştirlmiş cım modülünü devry sokamadı biz burda bunları yapıyoruz değiştirmeye gerek duymadan

demirkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha şikayet etmedim aslında opel turkiyeye yazdım yardım istedim ama sikayetim com a da yazıcam...oraya simdiye kadar yazdıgım hersey cözüldü...ayıp sonucta bu bir hata ve kullanıcı yapmadı...musteri memnuniyetini düşünmüyorlar benim ailem de full opel var,arkadaslarıma aldırdım 7-8 tane ama bundan sonra anlatıcam herkese cevrem cok,ayıp yaptıkları...

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Süpersin Izmir Aydin arasi fazlada degil zaten:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:
Arkadasim madem Tansu usta bu isi cözecek bence hic durma.

demirkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim derdim tamriri değil ki hangi sorun çözümsüz kalmıs bugune kadar benim derdim opel turkiyeyi nin anlayıssızlıgı garanti bitti iş bitti...soru soruyorsun kacamak cevaplar...hataları kabullenmek saygınlık getirir...