yeni astra sedancılar buraya

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
esp kapanmıo ayrıca çoğu kişi sporta bas 10 sn e basılı tut kapıo dio 2 astra sedanda denedik easytronic şanzıman ama kapanmıo bilen varmı kapatmayı?
:ALINTIDIR:

ESP Açma-Kapama: Sport Tuşuna basın Sport mod aktif olduktan sonra bekleyin tekrardan 10sn Sport Tuşuna basılı tutun Dıııtt die ses geldiğinde ekranda ESP OFF yazıcak.Bunu sehir halinde yapıyorsanız hızınız yüksekse OFF konuma geçmez.

ESP amacı zaten sürüşü en rahat ve en güvenli hale getirmek.Kapatsan bile 60-70 km hıza kadar geçerli zaten, 60-70km den sonra esp otomatik olarak devreye girmesi gere.

murat_34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet benimda arabam Astra Sedan 1.3 CDTI enjoy spor paket. Uzun yollarda kullanımı oldukça rahat ve konforlu. Şehir içinde dur-kalk performans düşük ama otobana çıkıp 6.vitese atıp bastınızmı gaza arabanın hakkını almış oluyosunuz. Yol tutuşu, ekonomik tüketimi, vergisi az vs.vs. Yani arabam hem iyi olacak hem az masraflı olacak hemde konforum olacak diyosanız. Opel Astra Sedan 1.30 CDTİ başka bişey demiyorum...

suvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim arabam 2008 yeni astra sedan enjoy sp eysetronik benzinli. Arabamı geçen temmuz ayında aldım sıfır ve aracım 7400 KM de yol bilgisayarında ortama yakıt tüketim değeri 13.4 lt gösteriyor sizce bu çok değilmi. kilometre yaptıkca bu yakıt değeri daha da düşermi acaba. servis bana 10-15 bin km görmen gerekir demişti yakıtın normal değerlere düşmesi içinç acaba aynı sorun başka arkadaşlard var mı acaba?

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim arabam 2008 yeni astra sedan enjoy sp eysetronik benzinli. Arabamı geçen temmuz ayında aldım sıfır ve aracım 7400 KM de yol bilgisayarında ortama yakıt tüketim değeri 13.4 lt gösteriyor sizce bu çok değilmi. kilometre yaptıkca bu yakıt değeri daha da düşermi acaba. servis bana 10-15 bin km görmen gerekir demişti yakıtın normal değerlere düşmesi içinç acaba aynı sorun başka arkadaşlard var mı acaba?
sen çok basıosun bizikide aynısı senin arabala 1000 kmde daha yakıt tüketimi 9.1 yol bilgisayarında bu arada esp kapanmıo millet 2009 larda kapamıo glb yada astra sedanlarda kapanmıo

suvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar basarsan bas 13-14 ltre yakmaz araba bunda v8 motor mu var sanki. esp bizim arabalarda kapanmıyıor buarada bilginize..

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ne kadar basarsan bas 13-14 ltre yakmaz araba bunda v8 motor mu var sanki. esp bizim arabalarda kapanmıyıor buarada bilginize..

Araç 1 aylık 450kmDE uzun yolda tüketim 8.1 oldu şehir içinde 11.5 - 12.0 arasında değişiyor servis ilk bakım yağ ve filtre değişimlerinden sonra standartına geçeceğini söyledi 1000km gelince kontrole 5000 de bakıma gidecem...
2008 Ağustos Sonrası ve 2009 modellerde ESP olayı Kapanmıyor Sedanlarda...

wehrmacht

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu aracın benzin motorlu olanı 1,6 lt için opel yazılım güncellemiştir.Bu motor bilgisayar kontrollü olup değişken subap zamanlamasına sahiptir.Yani yol ve yük durumuna göre motor emme ve egsoz zamanlamasını ayarlamaktadır.bu motor için ilk kalkışta çekiş problemi şikayetleri gelmişti(800-3000 devir aralığında) .Sonradan yeni yazılımla bu sorunlar giderildi.Son olarak motorun daha düşük devirde tork değerini yükselten yeni bir yazılım daha çıktı. 2000 devirde tork değeri arttırılmıştır.Bu motorun kodu z16xer dir.Ruhsatlarınızdan kontrol edebilirsiniz.Bu motora sahip araba sahibi arkadaşlara yetkili servislerde yazılımlarını güncellemelerini tavsiye ederim.Yeni yazılımı yükleyen kuzenim var araba ilkgünkü performansından çok daha iyi şuanda.

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşlar bu aracın benzin motorlu olanı 1,6 lt için opel yazılım güncellemiştir.Bu motor bilgisayar kontrollü olup değişken subap zamanlamasına sahiptir.Yani yol ve yük durumuna göre motor emme ve egsoz zamanlamasını ayarlamaktadır.bu motor için ilk kalkışta çekiş problemi şikayetleri gelmişti(800-3000 devir aralığında) .Sonradan yeni yazılımla bu sorunlar giderildi.Son olarak motorun daha düşük devirde tork değerini yükselten yeni bir yazılım daha çıktı. 2000 devirde tork değeri arttırılmıştır.Bu motorun kodu z16xer dir.Ruhsatlarınızdan kontrol edebilirsiniz.Bu motora sahip araba sahibi arkadaşlara yetkili servislerde yazılımlarını güncellemelerini tavsiye ederim.Yeni yazılımı yükleyen kuzenim var araba ilkgünkü performansından çok daha iyi şuanda.

Ben Aracı 2009 şubatta aldım acaba güncelmidir versiyonu... :confused::confused:

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel yazılım mı var ???

2008 ekim ayında bende bu bahsedilen yazılımı ilk güncelleyenlerden ve foruma duyuranlardan olarak daha yeni güncel yazılım olup olmadığı konusunda bir bilgi vermenizi rica ederim, teşekkürler..

umutkahyaoğku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç 2008 yeniastrasedan njoy,araca mtec 8000 kelwin xenon,body kit,gtc jantı ,ve BRC sıralı sistem tüp taktırdım,araç çok güzel oldu,bir ara resimlerini koyarım,araç bence sınıfının en iyi arabasından birisi,hatta ben daha iyisini göremedim,motor olarak vede yakıt olarak çok iyi