Yeni astra sedan da arkada hoparlör var mi

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni astra sedan da arkada hoparlör var mi

Saint2 link' Alıntı:
Bunun araştırıp araştırmamakla ne alakası var ??? Bir araçta arkada da hoparlör olması artık asgari ihtiyaç. Kamyon mudur bu da arkaya koymuyorlar ??? İkincisi eminim katalogta yazmış olsalar 4 hoparlör var diye yazacaklardı ve kimsenin de aklına dördünün de önde olacağı gelmeyecekti.
:) beni anlayan biri çıktı

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Saint2 link' Alıntı:
Bunun araştırıp araştırmamakla ne alakası var ??? Bir araçta arkada da hoparlör olması artık asgari ihtiyaç. Kamyon mudur bu da arkaya koymuyorlar ??? İkincisi eminim katalogta yazmış olsalar 4 hoparlör var diye yazacaklardı ve kimsenin de aklına dördünün de önde olacağı gelmeyecekti.

dostum kabul et iyi araştırmamışsın, herhangi bir yeni astra forumuna baksaydın edition'da arka kapı hop. lerinin olmamasıyla ilgili birçok başlık görürdün bu da 10 dk. nı almazdı. ֖nceki arabam Reno clio grand tour'du, sıfır almıştım extrem(orta sınıf) arka kapılarda hop. vardı. 2 hava yastığı vardı, 110'u geçince sanki kanatlanacak hissi veriyordu. 32800'e 2010 Eylülde almıştım, beş ay önce 33000'e sattım, zarar etmedim ama iyi ki satmışım ve Astra almışım diyorum her seferinde... en boş modeline ESP koymuş adamlar, bırak da arka kapılarda hop. olmasın, ayrıca dediğim gibi yeterli görmüşler... 
en önemlisi Allah kaza bela vermesin, bunlar küçük şeyler, Hayırlı olsun arabanız ;) 

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alman markalarında genelde böyle bir pintilik var çok ufak şeyleri eklemeyebiliyorlar, ama diğer mesajlarımda yazdığım gibi astrada tüm donanımlarında standart olan güvenlik ve konfor ekipmanları birçok markada ya opsiyonel yada hiç yok.

Benim opele geçmeden önceki aracım pejo 307 idi. Otobada 120 - 130 gibi bir hızla giderken frenler şişmişti, fren pedalı taş gibi olmuştu kesinlikle basılmıyordu, bi tırın altına girmekten milimetrelerle kurtulmuştum. Belki 3-4 saniye sürdü bu olay ama herhalde 5 yıl yaşlanmışımdır. Pejo bana bunun olabileceğini kullanıcı hatası olduğunu söyleyip beni delirtmişti. o olaydan sonra hemen satıp kuzenimin tavsiyesiyle opel aldım ve iykide opel kullanıyorum.

Bu kullandığım 3. opelim bundan önceki aracımda  2012 model astra j 1.4 turbo idi. Kırmızı ışıktan önüme fırlayan bi araç yuzunden araç pert oldu yaklaşık 80 km bi hızla ışıkta geçen araca çarptım burnum dahi kanamadan araçtan çıktım. Altımdaki araç clio , era tarzı bi araç olsaydı  muhtemelen aracı kesip beni kurtarmaya çalışıyor olurlardı oda kurtulursam.

Uzun lafın kısası opelin artıları eksierinde kat kat fazladır, hopörlör gibi eksiklikler yüksek olmayan maliyetlerle çok rahat çözülür. Aracınıza kazasız belasız ve güle güle binin.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kursatihtilali link' Alıntı:
dostum kabul et iyi araştırmamışsın, herhangi bir yeni astra forumuna baksaydın edition'da arka kapı hop. lerinin olmamasıyla ilgili birçok başlık görürdün bu da 10 dk. nı almazdı. ֖nceki arabam Reno clio grand tour'du, sıfır almıştım extrem(orta sınıf) arka kapılarda hop. vardı. 2 hava yastığı vardı, 110'u geçince sanki kanatlanacak hissi veriyordu. 32800'e 2010 Eylülde almıştım, beş ay önce 33000'e sattım, zarar etmedim ama iyi ki satmışım ve Astra almışım diyorum her seferinde... en boş modeline ESP koymuş adamlar, bırak da arka kapılarda hop. olmasın, ayrıca dediğim gibi yeterli görmüşler... 
en önemlisi Allah kaza bela vermesin, bunlar küçük şeyler, Hayırlı olsun arabanız ;) 
Amin Cümle Alemin aracı kaza beladan uzak dursun...

ciltin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuya dönersek kapıyı söküp hopörlör taktıran ya da orjinalleri değiştiren olmadımı hiç

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ciltin link' Alıntı:
Konuya dönersek kapıyı söküp hopörlör taktıran ya da orjinalleri değiştiren olmadımı hiç

Evet oldu.  :)

Forum Moderatörlerimizden Oğuz abi (thejazz) bildiğim kadarıyla hoparlörlerini daha kaliteli ürünlerle değiştirmişti.

Başlığı gördüğünde bu konudaki bilgi ve tecrübelerini paylaşacaktır.  

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugun opel yetkili servisinde elektrik ustasına aracımı gosterdim ve kapıyı acmadı kapı arasında blunan boruyu actı kablolarını kontrol etti ve kemerin bulundugu bolmeyi acıp icinde kablusunu cıkarmayı soyleyince hop dedim :)
ilk defa sedan gordugunu soyleyince sen baska arabada dene bana ogrenince soylersin dedim :)

ciltin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapının ordaki boru dediğiniz sanırım kabloların kapıya geçtiği bölüm onun içerisinde pinler olması lazım orda doğru pinlere bağlayarak arka kapıya ses kablosu gelip gelmediğini öğrenebiliriz. Eğer ses kablosu gelmiyorsa sanırım kablolar kemerin olduğu sütündan değil ön kapının pinlerinden kapı eşiğinden arkaya çekmek gerekli bu biraz uzun bir işlem inşallah tesisat vardır. Benim öğrenmek istediğim herhangi bir hopörlör alsak cama temas etmeden kullanabilirmiyiz. Birde montaj için adaptör ihtiyacımız olacak mı

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük sehirlerde yaşayan arkadaslarmizin yolu servislere düşerlerse eğer lütfen elektrik ustasına sorabilir mısınız ?
Ben bizim buradakine sordum ilk defa sedani gördüm dedi Kemer'in olduğu yeri acmak gerektiğini söyledi bende istemedim bence daha sağlıklı bilgiyi büyük servislerin verebileceği dir

fikret

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kabloları çekilmiş fakat hoporlör bağlanmamış bende yeni yaptırdım opel 2 hoporlörü kar saymış