yeni Astra Hb 1.3 hakkında bilgi

Lepaspascale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selamlar,

Leon tsi' ımı bir süre sonra satıp 1.3 sport Astra Hb almak gibi bir plan var kafamda. kafama takılan bir kaç soru var. donanım olarak sport modeli fena gelmedi bana, cosmoya çıkmaya gerek yok diye düşünüyorum. onun dışında kafamı en çok kurcalayan 1.3 motorun sahip olduğu 190 tork. bir dizel için bana biraz az gibi geldi. performans olarak tsidan sonra tatmin etmeyeceğini biliyorum ama 1350kg' lik araç için bu motor beni sinir eder mi? çok mu bayılır?

ayrıca lütfen kimse yanlış anlamasın, arkadaşlarımla yaptığım sohbetlerde bazı opellerin sorunlu olabildiğinden ve servis sıkıntıları olduğundan çokca bahsettiler, bu konular hakkında tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?

Ve yeni Astra HB'in eksik yada beğenmediğiniz yanlarını benimle paylaşırsanız çok sevinirim..

teşekkürler, iyi forumlar

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 motor arabayı taşıyor hiç merak etme. İleride motordan çıkabilecek muhtelif arızalar şunlar: Km'den bağımsız olarak turbo selenoid valf arızası(basit bir parça, 120 tl ye değişiyor), debriyaj baskısı, balatası ve volan değişimi. Debriyaj bitirilmesi km'den bağımsız bir rahatsızlıktır, her km'de başınıza gelebilir(her araçta böyledir). Astra'larda ise, kullanım biraz daha özen ister(ağır araçlar olduklarından dolayı). Km'ye bağlı olarak ortaya çıkan "volan" arızası genellikle 75000-80000 km'lerden sonra baş gösterir. Volan arızası ortaya çıkınca; sadece volanı değil ne durumda olursa olsun debriyaj baskısını, balatasını, bilyasını değiştirmek gerekir. Bunun dışında başka tek bir sorunu yoktur CDTİ'lerin(buraya kadar bahsettiğim H kasa cdti'lerdir).
"J" kasa cdti ler de aynı motoru taşıdığından dolayı anlatmaya çalıştım bunları. Gerçi "J" kasa cdti'lerde ne tür bir volan kullanıldığını henüz bilmemekteyiz. Sabit volana da geçmiş olabilirler, eski volanın sorunlarını da sonlandırmış olabilirler.
Güncel kasa olan "J" kasaların motor hariç diğer kısımlarının müzmin bir sorunu olup-olmadığı için vakit henüz çok erken. Bunu zaman gösterecek.

mcff

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalkısta performans sorunu yasayabilirsin, 2007 astra dizel kullanan birisi olarak ben cok memnundum sonucta aracı hız ve performans amaclı kullanmıyorum, zaten aracta sadece sorunu kalkarken yasatıyor o da cok onemli bir sorun degil. oyle kotu bir kalkıs ta yapmıyor ama tabi tsi den sonra sana performansta az gelebilir, zamanla alısırsın, ama hareket halindeyken sorun yok...

Lepaspascale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim yorumlarınız için,

Vag grubunun dizeliyle kıyaslandığında cdti motor biraz daha yüksek yakıt tüketimine sahip sanırsam, Golf dizel ile şehir içi katettiğimiz yol 900-950 km yaklaşık bir depo ile, yeni Astralarda nasıl rakamlar görebiliriz?

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
astra clasic 3 olarak geçenler yani bi önceki kasa 800 900 arası deiğiyor kullanıma bağlı olarak.. yeni j kasalarda aynı... enjoy için söylüyorum donanımdan doğan farklar 1 lt. bile değiştirmez... birde bende sport baktım 46500 dediler son cosmo da 50500 bence cosmo için deeğer... ayrıca gidiş de tatminkar =) en azından leon la arasında %40 ekonomi war :D bi yazılımla da leona yetişirsin =))

Lepaspascale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra clasic 3 olarak geçenler yani bi önceki kasa 800 900 arası deiğiyor kullanıma bağlı olarak.. yeni j kasalarda aynı... enjoy için söylüyorum donanımdan doğan farklar 1 lt. bile değiştirmez... birde bende sport baktım 46500 dediler son cosmo da 50500 bence cosmo için deeğer... ayrıca gidiş de tatminkar =) en azından leon la arasında %40 ekonomi war :D bi yazılımla da leona yetişirsin =))

samimi bir arkadaşımda bir önceki kasa astra var ve 700km anca görüyorum diyor bir depo ile (1.3 cdti).

senin aracında nasıl bu değerler, ayrıca tecrübelerini aktarırsan sevinirim arabayla ilgili

buarada ekonomi konusunda haklısın, ben 200 liraya doldurup 650 km gidiyorum. Ama yazılımla bile benim Leon' a zor yetişirim :D

Lepaspascale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi eğer durumun iyi ise 1.6 turbo al

dostum artık benzinli arabaya pek sıcak bakamıyorum, devir dizel devri artık. Bir de çok performans arayan biri değilim, çok fazla basmam yani arabayla, tüm hevesimi Leonla aldım zaten, benim için performansı yetti de arttı bile

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
o zaman tsi görünce saklan =)) kullanıyorum aracımı şuan yakmıyor sanki passata göre =)) arkadaşımda golf tsi var chip düşünüyorum ilk yapıcağım onunla kıyaslamak olacak =))