Yeni Astra FlexRide şasi (Adaptif Stabilite Teknolojisi)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Ynt: FlexRide şasi (Adaptif Stabilite Teknolojisi)

Sn.vehicle_dynamics

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, büyük bir zevkle okudum.
Flexride konusunda araç düşük hızlarda giderken dediğiniz gibi titreşim biraz daha fazla hissediliyor ama hızınısı yükseltiğinizde ki buda çok fazla değil 40 km civarında tabiki bir fark oluşuyor, ben bununla ilgili daha net bir cevaba ulaşmak adına kamerayı araca sabitleyip arnavut kaldırımından gidip bunu denicem böylelikle daha kesin bir sonuç elde edebiliriz, videodaki yolda arnavut kaldırımıydı ama yolda çok fazla çukur vardı bayağı bozuktu, daha kesin bir sonuç için haftaya videoyu sizinle paylaşicam.

herkeze selamlar.

facomx1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tebrikler  3bravvo

Güzel bir çalışma olmuş ilave olarak şunu söylemek istiyorum Tour modunda daha ekonomik oluyor azda olsa birde Insignialarda flexi sizin bahsettiğiniz gibi 4 cm düşüyor değil  sadece sport donanımlar şasi olarak fabrikadan 1.5 veya 2 cm daha alçak çıkıyor direk flexi ye bağlı değil bende bir flexi kullanıcısı olarak 180 hb lik bir araç alan ve biraz hızı seven kişilerin seçeneklerde olmazsa olmazları arasında Flexi olmalı diyorum.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

facomx link' Alıntı:
Tebrikler  3bravvo

Güzel bir çalışma olmuş ilave olarak şunu söylemek istiyorum Tour modunda daha ekonomik oluyor azda olsa birde Insignialarda flexi sizin bahsettiğiniz gibi 4 cm düşüyor değil  sadece sport donanımlar şasi olarak fabrikadan 1.5 veya 2 cm daha alçak çıkıyor direk flexi ye bağlı değil bende bir flexi kullanıcısı olarak 180 hb lik bir araç alan ve biraz hızı seven kişilerin seçeneklerde olmazsa olmazları arasında Flexi olmalı diyorum.

Merhaba Sn. facomx .Benim bahsettiğim konu farklıydı videoda'da yanlış söyledim, çok araştırdımda nerde bulduğumu veya okuduğumu hatırlamıyorum daha üretimi olamayan bir araç olabilir flexride tuşuna basıldığında araç o anlık yaklaşık 4 cm alaçalıyor.
Buarada fabrika çıkışı 1-2 cm düşük geldiğini bilmiyorudum öğrenmiş oldum teşekkürler.

saygılar

technogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gerçekten güzel bir inceleme olmuş. Bundan sonraki aracımda mutlaka flexride alıcağım.

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alçalma işini tam olarak anlayamadım. Yani sport tuşunu bastığınız zaman araç 4 cm düşüyor mu?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,
Flexride taki araç yüksekliğinin değişmesi konusunda bir şeyler yazmak istiyorum.
Eğer araç şasisinde gövdeyi yalnız helezon yaylar üzerinde taşıyorsa ve başka bir sistem yoksa araç yüksekliği bir tuş ile değişmez.Fakat hava körüğü varsa körük basıncını değiştirerek araç yüksekliğini değiştirmek mümkün, ya da daha önce verdiğim bose örneğinde tam aktif bir elektromagnetik strutınız varsa.

Birşey daha belirteyim,özellikle macperhson olan ön süspansiyonda araç yüksekliği ile birlikte kamber açısı az da olsa değişir.Sonuçta wheel carrier parçasının alt kısımı belirli bir uzunluktaki salıncak kolu ile hareket ediyor.Bu da aracınız understeer/oversteer karakterini değiştirecektir.

anıl

ERDEMALi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim bildiğim 18 inç jant paketini aldığınızda şasi 1.5 cm daha alçak geliyor.Flexride sistemi sadece süspansiyonu sertleştiriyor olmalı.

Opel astra gtc miz var ordan biliyorum.Gtc deki Sport tuşu ile birlikte kıytırık 105 beygirlik motora sahip opel adeta canavara dönüşüyor.Artık üst beygirleri siz düşünün..Sürüşe keyif vereceği kesin.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Flexride kullanıcısı olarak, inanılmaz bir fark var illa sürüş modunu seçmeniz gerekmiyor DMC özelliği zaten Normal moddaykende kendisini sizin sürüşünüze göre ayarlıyor,
sn. erdemali'nin dediği gibi adeta bir canavara dönüşüyor araç spor modundayken, fakat şasinin 1,5 cm düştük geldiğinden haberim yoktu, tüm flexride'lı araçlar için geçerlimi acaba merak ettim şimdi.

alyslk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok dostum yok..

senin aracta ve benim aracta düşük degil..

suan 18 inch jant paketi alanların araclarında war o ozellik..

zaten daha da düşük olmasın mümkünse body yi almayalım ele :) hele 5 kişi binince araca iice oturur yere :)