yeni aracım polo

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
iyi dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim. daha daha iyileri herkese nasip olsun inşallah. henüz çok kullanma fırsatım olmadı enine boyuna. şimdiye dek easytronic, tork konvertörlü, active select, dsg, gibi vitesli arabaları kullandım. hepsinin kendine göre artısı eksisi var. eğer astra h kasada tork konventörlü dört otomatik vites kullanılmış olsa inanılmaz bir araba olurdu. takır takır vites atan dsg fena değil yakıt iyi araç albenili ama astra h benim için her zaman bambaşka bir yerde olacak. polo da teknoloji kullanılmış. vay be denilecek detaylar konulmuş. ancak opel kesinlikle ne rakip olur ne de denk olur volkswagene. hiç bir zaman hiç bir şeyin fanatiği olmadım araç markasının da olmadım olmam da. herkes işine gelen hesabına uyan o anda belki fiyatı uygun gelen aracı alıp kullanır. duruma göre bakar ya devam eder ya satar.

2016 model corsa e alıp sattım. benzer otomobil diye biraz kıyaslıyorum, polo 6R corsa e den biraz daha iyi diyebilirim.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bir yıldan fazladır poloyu kullanmaya devam ediyorum. şehir içinde dur kalk trafiğe çok uygun bir araç değil. dizel yerine benzin motorlu olsa daha iyi olurdu benim için. hatta tsi değil de atmosferik benzinli olsa tadından yenmezdi. lpg ile yakıt derdini de makul rakamlara düşürürdüm. valla ben aldım kullanıyorum. 7 vites yerine 5 ileri yapsalar bence çok daha iyi olurmuş. araba yarım metre yürümeden vitesi 2 ye atıyor. bu da benim canımı sıkıyor. sanki 2 de kalkıyorum yarım debriyaj yapıp. ya da manuel moda alıp bir de kalkıp kendim ikiye atacağım. sonra otomatiğe çevireceğim.

easytronic vitesi belki çoğu kişi sevmez ama bana can gibiydi.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
yakıt durumu nasıl hocam?
şehir içi 100km/litre tüketimi nasıl?
beklenmedik arıza verdi mi hiç?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ben sürersem 3.8 - 4.2 litre şehir içi. hanım sürerse en az 7 litre civarında. depoyu 45 litre komple doldursam bin km şehir içi görürüm sanıyorum sadece kendim kullanırsam. beklenmedik arıza olarak silecek rölesi arıza yaptı. henüz yaptırmadım.

bu arabayı sakin, düzgün kullanan kişi yakıt olarak memnun kalır.

• Beğen
Tepkiler: yoldangeçenbiri

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben sürersem 3.8 - 4.2 litre şehir içi. hanım sürerse en az 7 litre civarında. depoyu 45 litre komple doldursam bin km şehir içi görürüm sanıyorum sadece kendim kullanırsam. beklenmedik arıza olarak silecek rölesi arıza yaptı. henüz yaptırmadım.

bu arabayı sakin, düzgün kullanan kişi yakıt olarak memnun kalır.
Hocam 3.8-4.2 ile 7 arasında ciddi bir fark var nasıl oluyor bu:oops:

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bana göre gaz pedalına uygulanan gücün baskı şiddeti yakıta direk etki ediyor. yani aracı hareket ettirdiniz. sakin kalkış ile seri kalkış arasında fark mutlaka var. bunu herkes bilir. ancak bundan sonrası da var. harekete geçen aracın gazına aynı şiddette basmaya devam ederseniz çok yakan araç daha çok yakmaya başlar. ben araç hızlandıkça gazdaki ayak baskısını hafifletiyorum. aracın hızını kesmeden gidişini düşürmeden olacak son aşamaya kadar ayağımı geri esnetiyorum. ölçecek olsam zaten milimetrelik bir şeydir. araba aynı hızda gitmeye devam ediyor ve tüketim bahsedilen oran kadar düşüyor. ayrıca kadın sürücüler ile erkek sürücüler arasındaki fark da ciddi bir aşamada. kırmızı ışığa kadar gaza basıp son yüz metrede orta sert fren yaparsan araba da dur ben biraz daha mazot yakayım der yani. soft bir sürüş sakin kullanım tedirgin olup normal giderken bile fren yapmak yani aracı rahat bırakmamak yakıta her zaman olumsuz yansır benim aracımda. hanıma da söylüyorum ama o anca bu kadar sürebiliyormuş. ne yapalım buna da şükür ya 10 litre yaksaydı?

• Beğen
Tepkiler: Guven

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
günün kötü sürprizi sabah ortaya çıktı. akşam 22:30 da otoparkta aracın içinden çanta aldım. eve geldim. akşam bir şey yoktu sabah gördüğüm sonuç gece bir yaratık arabaya çarpıp kaçmış. bundan bir gün önce de tampona çarptılar aynı yerde.

bu insanlar bu kul hakkını nasıl ödeyecekler çok merak ediyorum. maalesef dürüstlük memleketimizde bitmiş durumda. ben kapıyı açarken bile yandaki arabaya değmesin diye neler yapıyorum. yaratıklar çarpıp kaçıyorlar. bile isteye şu yapılmaz ya. arabanın önünde telefon numaram yazılı. arasa arkadaş oldu bir kere dese ne bileyim özür dilese daha başka olurdu.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-03-08 at 08.56.00.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-08 at 08.56.00.jpeg
    127.6 KB · Görüntüleme: 8
  • WhatsApp Image 2023-03-08 at 07.53.00 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-08 at 07.53.00 (1).jpeg
    158.3 KB · Görüntüleme: 8

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Millet olarak malesef öncelikle ahlak ve vicdanımızı kaybettik, geçmiş olsun Cenk hocam.

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim. Allah kimseye kaza bela ve bunun gibi bir durum yaşatmasın. haklısınız. milletimizi savaşmakla yenemeyecekleri anladıkları gün içeriden ahlaki bozulmayı başlattılar. artık şu son olayla birlikte ben ülke adına inancımı çok daha fazla yitirdim. iyi insanlar elbette var ama çok daha az sayıda.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Guven