Türkiye'nin En Büyük Opel Araçlar Forum Sitesi

Opelim, sizlere araçlarınız hakkında destek alma, bilgi edinme ve yeni bilgiler keşfetme olanağı tanır.

yeni aracım polo

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
iyi dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim. daha daha iyileri herkese nasip olsun inşallah. henüz çok kullanma fırsatım olmadı enine boyuna. şimdiye dek easytronic, tork konvertörlü, active select, dsg, gibi vitesli arabaları kullandım. hepsinin kendine göre artısı eksisi var. eğer astra h kasada tork konventörlü dört otomatik vites kullanılmış olsa inanılmaz bir araba olurdu. takır takır vites atan dsg fena değil yakıt iyi araç albenili ama astra h benim için her zaman bambaşka bir yerde olacak. polo da teknoloji kullanılmış. vay be denilecek detaylar konulmuş. ancak opel kesinlikle ne rakip olur ne de denk olur volkswagene. hiç bir zaman hiç bir şeyin fanatiği olmadım araç markasının da olmadım olmam da. herkes işine gelen hesabına uyan o anda belki fiyatı uygun gelen aracı alıp kullanır. duruma göre bakar ya devam eder ya satar.

2016 model corsa e alıp sattım. benzer otomobil diye biraz kıyaslıyorum, polo 6R corsa e den biraz daha iyi diyebilirim.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
bir yıldan fazladır poloyu kullanmaya devam ediyorum. şehir içinde dur kalk trafiğe çok uygun bir araç değil. dizel yerine benzin motorlu olsa daha iyi olurdu benim için. hatta tsi değil de atmosferik benzinli olsa tadından yenmezdi. lpg ile yakıt derdini de makul rakamlara düşürürdüm. valla ben aldım kullanıyorum. 7 vites yerine 5 ileri yapsalar bence çok daha iyi olurmuş. araba yarım metre yürümeden vitesi 2 ye atıyor. bu da benim canımı sıkıyor. sanki 2 de kalkıyorum yarım debriyaj yapıp. ya da manuel moda alıp bir de kalkıp kendim ikiye atacağım. sonra otomatiğe çevireceğim.

easytronic vitesi belki çoğu kişi sevmez ama bana can gibiydi.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
yakıt durumu nasıl hocam?
şehir içi 100km/litre tüketimi nasıl?
beklenmedik arıza verdi mi hiç?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
ben sürersem 3.8 - 4.2 litre şehir içi. hanım sürerse en az 7 litre civarında. depoyu 45 litre komple doldursam bin km şehir içi görürüm sanıyorum sadece kendim kullanırsam. beklenmedik arıza olarak silecek rölesi arıza yaptı. henüz yaptırmadım.

bu arabayı sakin, düzgün kullanan kişi yakıt olarak memnun kalır.

• Beğen
Tepkiler: yoldangeçenbiri