Yatan araba

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba 1998 model bi doğan var yaklaşık 6 yıldır kapalı garajda öylece kalakalmış bir doğan...kaportası falan çok sağlam ben bu arabayı almayı düşünüyorum..alırsam ne gibi sorunlar çıkabilir ortalama tamir maliyeti falan ne tutar konu hakkında bilgilerinizi bekliyorum saygılar sevgiler....

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın egzost sistemi çürümüştür büyük ihtimalle. Uzun süre yatan araçlarda en sık rastlanan sorundur. Aküsü bitik olabilir, Benzin deposu içeriden paslanmaya başlamıştır. Birde hortumların kontrolünde yarar var.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-Lastikler
-Akü
-Komple Motor genel bakım ve akla gelecek bütün hortumlar.(her ihtimale karşı.)
-Egzost Çürümüştür.
-Detaylı Temizlik :)
-Far ampulleri,far ayarları,a'dan z'ye tüm elektronik aksam BENCE kontrol edilmeli.
Saygılar...

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
motor da karıcalanma diye bir şey duydum bu ne anlama geliyor acaba

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğansa hiçbir şey olmaz gözü kapalı al taş gibi arabadır.

ben 7 -8 sene açıkta yatan doğan gördüm. adamlar tekerlerini şişirdi akü takviyesi yaptı araba canavar gibi çalıştı.geçen zamanda sadece biraz boyası solmuş pas akıtmış o kadar.küçük bir bakımla sizinkide canavar gibi olur

hem sizinki garajda yatmış en fazla akü masrafı vardır.

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ufak bir bakımla mükemmel hale gelir. Diğer arkadaşların dediği gibi eksoz, akü, tiriger, yağ değişimi ve genel kontroller yeterli. Parçaları sizi şaşırtırcasına ucuz. Unutmadan eğer önceki sahibi lpg taktırmadıysa direk taktırın. karbüratörlü şahin/doğan gurubu şehir için 13-14 litre benzin yakar.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarıda arkadaslar yazmıs.Fazlasına gerek yok bence. Dediklerini yaparsanız yeterde artar bile size. :)