Yardım Lütfen >> Opel Corsa C 1.2 2004 Model

MylvlDifferent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaşlar İyi Forumlar Yeni Aldığım Opel Corsa C 2004 1.2 Benzinli aracımla ilgili birkaç sorun yaşamaktayım deneyimlerinize ve tavsiyelerinze ihtiyacım var lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz;
1. Aracamın sağ ön kapı otomatında sıkıntı var kilidi açtığımda kilitin dili çıkıyor ama hafiften geri düşüyor ( çok hafif düşüyor ) ve dışardan açılması için her seferinde içerden kaldırmam gerekiyor bunu ustaya gösterdim ve direk kapı otomatı değişmesi gerekiyor bu da 500 - 600 TL civarında dedi daha pratik ve uygun bir çözüm bulamazmıyım acaba ?
2. Aracımın direksiyon kutusundan ses geliyor araştırmalarıma göre kronik kusuruymuş bu modellerin ustam yaparız Direksiyon kutusu ve Mafsalı değişecek o da 2500 3000 bin lira tutar ama 1 sene dolmadan yine ses yapmaya başlar geçici olur boşuna yaptırma dedi başka bir çaresi yokmu lütfen yardım edin.

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam kapı motoru için açıp bakmak lazım belkide boşluk vs benzeri bir durum oluşmuştur. Belkide ustanın söylediği gibi değişmesi gereklidir. Direksiyon kutusu sorunları hakkında yıllardır yazılar okuyorum ancak bir türlü kalıcı çözüm bulan birisini göremedim. İşin ilginç tarafı kötü hale dönüşende görmedim sorunu kökten çözdüm diyenide.

• Beğen
Tepkiler: MylvlDifferent

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence usta çok yüksek fiyat çekmiş, kapı kilidi 500 tutmaz , 500TL ' e baskı balata değiştiriyorlar..

• Beğen
Tepkiler: MylvlDifferent

MylvlDifferent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla usta bilmiyorum kim kimi tutarsa bu devirde bende tutturmamaya çalışıyorum işte.

enes61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et