Yardim lutfen 2004 astra g

Filawus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2004 astra g aracım var ama su fıskırtmıyor Sıgorta veya fıskırtma motorundan suphelenıyorum Sıgortası kac bıde Fıskırtma motoru neresınde yardımcı olursanız sevınırım Uzun yola cıkcam ıhtıyacım olcak .

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
olası en ucuz ihtimal,
5 tl ye satılan 5 lt lik gibi ucuz cam suyundan almışssan ve bol bol kullanmışsan, su kabında jelleşmiştir ve tıkanma olmuştur, hortumla basınçlı şekilde su kabının içine tut jelllerin çıkmasını sağla, yada su kabını boşalt içine kaynar su dök yine hortumla basınçlı su tut jelleri çıkar.

mekanik bir sorun yoksa budur.

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı araçta benzer sorunu yaşadım.Motor çalışıyo sesini duyuyorum hortumlardada sıkıntı yoktu.Söktüm tamponu indirdim cam suyu deposunu cam suyu pompasının depoyi giren kısmında filtre varmış basit bi süzgeç aslında.Arkadaşın dediği kötü cam suyundan jelimsi bir sıvı tutmuş temizleyip taktim üstüne birde cam suyu washerlarını (memeleri) insignianinkilerle degistirdim shellin cam suyuyla 1 yildir en ufak sıkıntı olmadan kullanıyorum.Motordan ses geliyorsa benim olaydaki gibi olabilir.

Han4ever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olası en ucuz ihtimal,
5 tl ye satılan 5 lt lik gibi ucuz cam suyundan almışssan ve bol bol kullanmışsan, su kabında jelleşmiştir ve tıkanma olmuştur, hortumla basınçlı şekilde su kabının içine tut jelllerin çıkmasını sağla, yada su kabını boşalt içine kaynar su dök yine hortumla basınçlı su tut jelleri çıkar.

mekanik bir sorun yoksa budur.

Aynı sorun benim başıma geldi. Sadece saf cam suyu kullanmamak gerekiyor. Normal su ile karışım yapmakta fayda var.

Sol ön tekerin altında su deposuna ulaştı usta. Oradan suyu boşaltık. Suyu boşalttıktan sonra depoya bağlanan hortumun ucunda küçük bir filtre takılı onuda temizleyip tekrar monte ettik. Deponun altını söktükten sonra bolca su kullanarak deponun içinde jel hale gelmiş cam suyunu temizledik. Sonra sileceklerden su gelmeye başladı.