Yakıt Tüketimindeki Anormallik (Sn. Gökhan_55)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: arkadaşlar yardım lütfen.....

bu lanet her zman böyleydi:( ama bugun yine cnaımı sıktı2. fotoda daha belirgin bakarmısınız? daha 30 km olmadı ya

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Benim daha önce paylaştığım fotoğrafa dikkat ederseniz ibrenin yeri ve yaklaşık 100km gitmişim ki o zaman oldukça agresif kullanmıştım.

İlk çentiğe kadar 100km'yi geçmiş oluyorum. İbrem min 355km'ye geldiğinde depomu yarılamış oluyorum (İstanbul trafiği)

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=682.0

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Gökhan_55 link' Alıntı:
bu lanet her zman böyleydi:( ama bugun yine cnaımı sıktı2. fotoda daha belirgin bakarmısınız? daha 30 km olmadı ya

Kendimi 1 an 1.6 115 hp AS aracın içinde hissettm.O da böyle gavur gibi benzin içerdi  005hihih

Emektara az sövmedim benzin istasyonuna girerken  :)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bakırköy merkezden benzini aldım ordan yeşilköye gittim sahil yolundan... aynı yoldan geri geldim ve malum radar var basamadım trafik deseniz 50-60 ın altına hiç düşmüyordu ama durum bu acaba diyorum benim araçta gerçekten sorun mu var?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benzin pompalarının hız ayarları var. pompacılara sorarsanız bilgi verirler. eğer pompacı tabancayı yüksek basınca ayarlayıp depoyu doldurduysa depo içinde oluşan kabarcıklardan depo fullenmeden tabancayı çekmiştir. yolda giderken depo içindeki kabarcıklar kaybolup yakıt aşağı inince gösterge inmiş olabilir

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
benzin pompalarının hız ayarları var. pompacılara sorarsanız bilgi verirler. eğer pompacı tabancayı yüksek basınca ayarlayıp depoyu doldurduysa depo içinde oluşan kabarcıklardan depo fullenmeden tabancayı çekmiştir. yolda giderken depo içindeki kabarcıklar kaybolup yakıt aşağı inince gösterge inmiş olabilir

ne kadar fark edebilirki?

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yakıt Tüketimindeki Anormallik (Sn. Gökhan_55)

kabarcık olur pıtırcık olur buharlaşır ama benim bildiğim yakıyor arkadaş araçlar dizel kullanıyorum bazen işten dolayı sanki ibre zamkla yapışmış gibi oynamıyor bende ona çok şaşırıyorum inanın..

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

bahadirusta link' Alıntı:
kabarcık olur pıtırcık olur buharlaşır ama benim bildiğim yakıyor arkadaş araçlar dizel kullanıyorum bazen işten dolayı sanki ibre zamkla yapışmış gibi oynamıyor bende ona çok şaşırıyorum inanın..

Ama Sn. Bahadırusta yanlış hatırlamıyorsam 480km gibi bir değer vermişti Sn. Gökhan_55 İstanbul içinde. Bu rakam da oldukça az 1.4T için. Aramızda 170km gibi bir fark var :(

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

normal az bir eğimde durup normal yola çıkınca da yapar yada düz bir yerden hafif eğimli bir yola çıkıncada yapar ben bunu çok sık gözlemledim evin önü hafif yokuş park edince depo otomatik azalıyor şamandıra eğime uyuyor yola çıkınca kendine geliyor.:)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi sonuç olarak bu durum normal mi değilmi?