Yakıt Tercihiniz ! Benzin mi,Dizel mi ?

oonderk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öneriler için teşekkürler
konuyu yanlış yerdemi devam ettiriyorum bilmiyorum ama
2.el almak için en uygun zaman nedir yada boyle bir zaman varmı
mesela bu donemde 2008 ler cıkıyor
otomatikman 1 yıl eskiyor arabalar
araçlar yazın çok kullanılıyor genelde
yaz da bitiyor
eylül gibi model yenilemek isteyenlerde çıkabilir
beklemeli mi

ßuraq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım eylül - aralık arası düşüyor piyasalar ama tam bilmiyorum

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel araç olsa bile opelin 1.3 dizeli değil.
İnsan biraz otomobilden sürüş zevki almalı , habire vites değiştireceğim kalkışta donup kalacak komik olcağım, üstüne üstlük arıza çıkardığında da ... Hem de opel istemem kalsın.
Kimse bana gene lütfen çok performanslı çok ekonomik çok dayanıklı hikayesi anlatmaya başlamasın .Ben şu zamana kadar opelin arıza çıkarmayan aracını görmedim okumadım. Dizel motorlu opeli olanlar nefesi kuvvetli bir hocaya gidip sıkı bir muska yazdırsınlar. Eğer arzu edenler varsa arıza durumunda değiştirilecek parçaların fiyatlarını buraya yazarım. 50.000 km den önce dizel ile geridesiniz. Bu km'yi geçtikten sonrada arızaları kapıyı tıklatmaya başlar zaten .
2. elde kaybımı telafi ederim diye de düşünmeyin dizelin değer kaybı benzinliden çoktur kimse 80-90 bin km yi geçmiş bir dizele gönül rahatlığıyla parasını yatırmaz. Oturup 2.el fiyat listelerini inceleyin bakalım benzinli eşdeğerleriyle başlangıçtaki 4-5.000 lik fiyat farkını koruyabiliyormu?

Ekonomi isteyenler fabrika çıkışlı LPG araç alsınlar, çok daha konforlu.
Dizel motorlar gibi de doğanın ve akciğerimizin içine etmiyor hiç değilse.

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsan biraz otomobilden sürüş zevki almalı , habire vites değiştireceğim kalkışta donup kalacak komik olcağım, üstüne üstlük arıza çıkardığında da ... Hem de opel istemem kalsın.
Kimse bana gene lütfen çok performanslı çok ekonomik çok dayanıklı hikayesi anlatmaya başlamasın .Ben şu zamana kadar opelin arıza çıkarmayan aracını görmedim okumadım. Dizel motorlu opeli olanlar nefesi kuvvetli bir hocaya gidip sıkı bir muska yazdırsınlar. Eğer arzu edenler varsa arıza durumunda değiştirilecek parçaların fiyatlarını buraya yazarım. 50.000 km den önce dizel ile geridesiniz. Bu km'yi geçtikten sonrada arızaları kapıyı tıklatmaya başlar zaten .
2. elde kaybımı telafi ederim diye de düşünmeyin dizelin değer kaybı benzinliden çoktur kimse 80-90 bin km yi geçmiş bir dizele gönül rahatlığıyla parasını yatırmaz. Oturup 2.el fiyat listelerini inceleyin bakalım benzinli eşdeğerleriyle başlangıçtaki 4-5.000 lik fiyat farkını koruyabiliyormu?

arıza ve 2. el konusuna katılıyorum. belli bir süre sonra yok turbosu, yok pompası v.s sorunları çıkmaya başlıyor. ucuza da halledilmiyor. şahsen 2. el dizele bende gönül rahatlığıyla para veremem. çünkü elimde patlama ihtimali benzinli araçlara göre bir hayli yüksek. Sonuç olarak fiyatı makul 0 km dizel belki mantıklı olabilir. Ama 60-70bin kmde ki dizel araç hiç akıllıca değil. dizel'in çıkaracağı masrafları göz önünde bulundurduğumuz zaman benzinliye karşı kağıt üzerinde gösterildiği kadar karlı olmadığı ortaya çıkıyor. benzinli aracımın 60bin bakımına 200 ytl civarı para verdim. dizel araçta bunun 2 katına yakın olacağını düşünüyorum. tercihim her zaman benzinli.

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

üzgünüm ama sanırım sen arabayı nasıl kullanacağını bilmediğin için böyle problemler ortaya çıkıyor. dizeli benzinli gibi kullanıyosan, benzinli arabayıda dizel gibi kullanıyosan veya ikisinide kullanmayı bilmiyosan 50.000 de motoru eline alırsın.

lasthell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzgünüm ama sanırım sen arabayı nasıl kullanacağını bilmediğin için böyle problemler ortaya çıkıyor. dizeli benzinli gibi kullanıyosan, benzinli arabayıda dizel gibi kullanıyosan veya ikisinide kullanmayı bilmiyosan 50.000 de motoru eline alırsın.

Aynen katılıyorum :alkis:

Ufuk Çakır