Yakıt Tercihiniz ! Benzin mi,Dizel mi ?

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans tartışmasına girmek bence çok doğru değil. çünkü aşağı yukarı aynı şey bunlar (aynı modelin dizel ve benzinlisi). sonuçta yarış için de üretilmiyor bunlar. dizel-benzinli tartışması hep yapılıyor fakat bence gereksiz. çünkü örnek ile açıklayayım fikrimi,
geçen yıl kardeşim ve ben 2 tane 0 araç aldık. ben 1.2 twinport silverline spor paket bi corsa aldım. kardeşim aynısının dizelini aldı. ben yılda max 10-12.000 km yapıyorum, o min 35.000 km yapıyor. yakıt tüketimi açısından aramızdaki fark yok denecek kadar. lt fiyatından oluyor oda. ama yinede onun için dizel uzun vadede daha karlı tabi. ben dizel alsam bide satış fiyat farkı vardı. şakırtı sesi dinlemiyorum, çok memnunum, aurisin dizeli, clionun dizeli ile aynı yakıyor araba. kardeşim de çok memnun. genelde şu yanlış da yapılıyor yalnız, "dizelin 2. eli iyi". en fazla şimdi iyi. seneye ne olacak? adam çok bineceği için dizel alıyor zaten. 2 sene sonra o arabalar en az 100.000 km yapmış olacak. bi motorun neredeyse yarı ömrü!! kim alacak o arabayı?? ben almam.
sonuç olarak dizel daha iyi yada benzin daha iyi denemez. tamamen kullanıcıya bağlı bence.

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X..........XXXXX.....XXXX
X..........X.....X.....X
X..........XXXXX.....X..XX
X..........X............X....X
XXXX....X.............XXXX

Şekilde de anlatmaya çalıştığım gibi :D LPG den şaşmamak lazım.. Neden?
Çünkü 2 yakıt türünü de aynı anda kullanabiliyorsunuz.. Yani kimi arkadaşlara göre LPG de performans düştüğü için (tabii bu tez tartışılır) LPG ekomoniklik açısından tercih ediliyor.. Ancak bazı travma durumlarında aracımızın kapışma gücü test edilmek istendiğinden benzine geçiş yapıp performans seçeneğini kullanırsınız..
Haliyle bu tartışmaya Benzinli-LPGli diyerek yeni bir boyut katıyorum...
Ekonomi ve Performans isteyenlere duyurulur..

Son düzenleme:

montana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni lpg sistmleri performanstan düşürmüyor yani sıralı diye tabir ettiğimiz ama motoru kuru çalıştırdığından ömrünü kısaltıyor ve daha çok arıza vermesini sağlıyor yakıttan 10lira tasurrufu düşünürken bi gidiyosun tamirciye baktınki zarardasın ben taksidede çalışoyorum artık lpg olduğu kadar dizelde var ama dersenki ben lpg mi?dizel mi?ben lpg derim hem bakımları daha hafif atmosferik motor olduğu için arkadaşında dediği gibi iki yakıtı aynı anda kullanıyosun hyundaı accent 1,5 dizel bi pompa ayarı en 300ytl bunlar büyük paralar bi bakımı en az 350ytl tercih sizin...

corsAlp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%25 daha az yakıt harcayan ve yakıtının %25 daha ucuz olduğu dizelden vazgeçmek için istasyonun falan olması lazım.
DİZEL: AZ YAKAR ÇOK KAÇAR:good: :good: