yakıt seçimi (tavsiyelerinizi bekliyorum)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maslak Bp den alıyorum siddetle tavsiye ediyorum.Ne zaman ordan alsam farkı bariz hissediyorum.Özellikle shell ve opetten sonra bariz fark belli oluyor aracımın yakıtı 0.2-0.3 litre ye yakın azaldı.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün gördüm bende shell de GTL mazotunu, eurodiesel den ne farkı varmış bilen var mı?

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkın bende her zaman aynı opetten alırım mazotu. Hatta aynı pompaya yanaşırım. Ama bu birazda istasyonla alakalı. Denetimi vs.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda çok haklısın Uğur, bende bu güne kadar corsaya hep shell den alıyodum. çünkü ev yakınımızda güvendiğim 2 tane shell istasyonu var. ama opet pek yok. tanıdığım bildiğim bir istasyon yok. (bu arada bostancı tarafında bildiğiniz iyi shell veya opet istasyonu bilen varsa benimle paylaşabilir)

L

lucksoul

Bilgi Girilmemiş
...

Son düzenleme:

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten anlaşma gereği ferrari f1 kakımı istesede başka yerden benzin alamaz. Anlaşmaların yanı sıra arabalar gelmesi beklenilen özel üretim yakıya göre ayarlı. F1 de kullanılan yakıt bizim yakıtlardan çok farklı. Hatta F1'i gectim wrc de kullanılan yakıtlar bile özel. Maslakta adamlar normal ralli için arabaları hazırlarken evo ları vs. özel yakıt getirtiyor. aracın yazılımını yakıta göre ayarlıyor. Getirilen yakıtın en çok ilgimi çeken özellikse max performans sağlarken motorun içindeki ısıyı olabildiğince üzerine alıp gaz galinde göndermesi sevmedğim özelliği ise türkiyede bulunmaması özel getirilmesilitresi sebebi ile litresi yaklaşık 6€. Yollarda kullanınal yakıylar yarış araölarına göre çok farklı. 98 oktan 100 oktan piyasaya ilk cıktığında üreticilerin hepsi bu yakıtları kullanmayın araçlarımız bu yakıtlara uyumlu değil diye uyarı yapmıştı.

efekadefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda çok haklısın Uğur, bende bu güne kadar corsaya hep shell den alıyodum. çünkü ev yakınımızda güvendiğim 2 tane shell istasyonu var. ama opet pek yok. tanıdığım bildiğim bir istasyon yok. (bu arada bostancı tarafında bildiğiniz iyi shell veya opet istasyonu bilen varsa benimle paylaşabilir)
bostancı e5 teki her iki shell istasyonu shell türkiye'nin. yani bayi değil direk shell in.
yine bostancı e5 teki total istasyonu da direk total türkiyenin.

doğrudan merkeze ait olduklarından yakıt kalitesi, denetim vs anlamında en iyi istasyonlar olduklarını düşünüyorum.

başka bir not: Total in dizeli tamamen ithalmiş. ben denedim, hem shellin hemde opetin menzilinden daha fazla menzile sahip oluyorsunuz. Fakat performans olarak diğer markalardan daha düşük