Yakıt problemi!

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sfi motorun ecotec den çok yakması normal.beslemesi güçlü çünkü.performans aracı.ama corsa gsi ler ne civarda yakar?o konuda tam bir bilgim yok

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:sorry: Arkadaşlar 98 corsa gsi ım var ama 150 ytl yakıt ile 390-410 km yol gidiyor.Bu normal mi?Lpg ye gitmeden bunu biraz normale döndürebilirmiyiz.Geçen 520 km demiştim yanlış hesaplamışım kusura bakmayın.Yorumlarınızı bekliyorum...:cry:

senin hesaplamayla 100 km.de yaklaşık 10.7 ltl.lik yakıt tüketimi var arabanın. ben daha önce 4 sene 94 model corsa gsi kullandım.kilometresi 290.000 km.deydi en son yakıt tüketimi full gazlamayla (yüksek devirli kullanım 5000-6000 d/d) bile o kadar yüksek değildi. şehiriçi ortalama 100 km.de 9.5 lt. yakardı maksimum. ortalama 8 lt. yakardı şehir içi. (arabam standart 109 beygirdi, sadece direkt hava filtresi vardı) uzun yoldaki tüketimini de kontrol et bence. o da yüksek çıkarsa problem vardır. bujilerini, hava filtresini kontrol ettir, katalitik konvertör var mı şu an bilmiyorum ama tıkalıysa o da yakıt tüketimini artırır. carbon clean yaptırma şansın varsa o da iyi olur. ancak malum ankara trafiği dur/kalk bayağı bi yakıt tüketimini artırıyor.:) benim araba 2.0 lt.motor (astra gsi sfi 150 bg) ama karşılaştırmak açısından; 150 YTL.lik (15 mayıstaki benzin fiyatıyla) benzinle 430 km.yol yapıyorum şehir içi. 1.6 lt.motor için senin tüketimin mantıklı gelmiyor bana.

bu arada araban hayırlı olsun. bende senin arabana taliptim ama fiyatta anlaşamamıştık sahibiyle.:mad:

free82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede çok yüksek yakıt tüketimi 2.0 vectra cd ile şehir içi 10.7 ila 10.9 arası yakıyorum.

06ATZ25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın motoru SFI değil DOCH ta değil bnmkide ecotec motor :) bujilerim sağlam kat iptali mevcut ve hava filtrem sıfır daha :( sıkıntıyı çözmem lazım araç 140 binde...

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki filtre degisimlerini yaparsaniz biraz daha cok yol gidersiniz..Normal degil gibi yakit tuketiminiz!! Eger aracinizi herzaman yuksek devirlerde kullaniyosaniz normal derim tabi...insallah cozersiniz sorunu..:cool:

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amerikanin amacida saten buydu,dunya petrol rezervlerinin bir kismini ele gecirmekti...Dogal olarakta bu bize olumsuz olarak yansiyor...Butun dunyada su an Diesel fiyati yukseliyor inanilmaz derecede...

Valla bu gidisle artik arabaya da binemeyecez diye korkuyom,,gaza basmak tan sirf bu yuzden cogu zaman cekiniyorum..Arabalar cok yakmiyor aslinda sorun yakit fiyatlarinda..