Astra H Hararet problemi

crzma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar sıkıntımı araştırdım sitede ancak tam bi cvp alamadım. Konuyu tekrar açtıysam kusura bakmayın. Astra H 2006 model manuel BRC tüplü aracımda Egzos uyarı lambası yanıyor. B.sayara hataya baktırdım motor sıcaklık sogutma sistemi diye bi uyarı dedi . Bir kaç yere sordurduğumda lpg takılı araçlarda egzos uyarı lambası yanması normalmiş. tamirci Hararet müşüründe sıkıntı olabilceğini söyledi. aracımla her gun 10 km okula gidip geliyorum düz yol 2.5-3 devri geçmem. aracı durdurduğumda 1.5- 2 dakika kadar fan çalışıyor.Su seviyesi normal azalma falan yok. bu kadar kısa sürede hararetin yükselip fanı çalıştırması normal midir? Ayrıca yan sanayi hararet müşiri yedek parça olarak 20 tl gibi fiyat gördüm. Tamirci termostatla birlikte set olarak geldiğini ve 150 tl ye takabileceğini belirtti. Fiyat bana fazla geldi bunun hakkında da yorumlarınızı bekliyorum.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın devir daim pompası değişmiş mi acaba şimdiye kadar?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor sıcaklığı ne alemde? yani termostad değişti ama o kadar kısa yolda motor sıcaklığı nereye geliyor?eğer motor sıcaklığında sorun yoksa müşür arızalıdır

crzma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla sıcaklık 70-80 derecyi gecmior. Zaten hareket halinde fan sesi duymuyorm stop edince 2 dakikaya yakın calısıor fan duruyor. Parca siparisi vermistim bugun de aksine uyarı ısı yanmadı :). Devir daim pompası hakkında bilgim yok.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanız kaç bin kmde? yol bilgisayarının gizli menüsünden hararetini gözlemleyin.kaç dereceye geliyor? termostat değişmediyse bugüne kadar müşürle beraber orjinalini alıp değiştirtin.ayrıca gmnin kırmızı antifrizini alın değişim sırasında 3 litreliğinden ve suyla karıştırıp sistemdeki tüm suyuda boşaltıp onunla yenileyin. lpgciler hortumları kesince akan antfriz yerine su koyuyorlar. pas yaptırır boşu boşuna zarar verir sisteme.
ayrıca hararet müşürünün kablosuna bi bakın lpg montajı sırasında yerinden çıkmış kopmuş olabilir temas etmemezlik yapabilir...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
müşürde sorun var gibi,fanın 70 derecede devreye girmesi normal değil

crzma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 100 binde şu an . antifrizi aralıkta doldurdum. yarın nasip olursa değişecek GM marka termostat ve müşür getirttim. Mardinin Nusaybin ilçesindeyim burdaki ustalar Tır Kamyon konusunda uzman ondan çekincelerim var. Ama artık nasip kısmet. Bahsettiğiniz hususları belirticem ustaya bi kontrol etsin . Teşekkürler yardımlar için.