yakıt ölçme

simbore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 otm.astra edition aracımla 227 km yolu 17.32 Litre lpg ile gittim daha uygun giden varmı...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
100 km de 7 litre lpg yakıyor aracınız yani öyle mi?
ne güzel bir değer o öyle ya...
bunları okudukça kendimden şüphe ediyorum valla.
hakan bey sizin bahsettiğiniz uzun yolda sabit 90-95 km hız ile gidilen yol ise normal seyrinde görünüyor ama şehiriçi derseniz hatalı bir ölçüm olduğunu söyleyebilirim...

ege_kip

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sinirim bozuldu şimdi bende lpg kullanıyorum da pek faydasını goremedım :(

ugursilibuldu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg sadece emisyon açısından önemli aslında. benim benzinli bir aracım olsa kullanımımı değiştiririm ve birde yakıt tasarruf ürünü kullanırım yani lpg taktırmam. zaten normalde üretici firma piyasadaki benzinlerle üretmiyor motoru aldığınız araçları düşük güçle alıyorsunuz çünkü firmalar motor performansı belirlerken 7 lira civarında olan yakıtla ölçüyor. yani katalogdaki motor gücünü kesinlikle yakalayamazsınız. birde lpg kullanınca motor gücü iyice düşüyor. bilmiyorum ama aracım olsa yakıt tasarruf ürünü kullanırım birde araç kullanımına dikkat ederim

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Lpg sadece emisyon açısından önemli aslında. benim benzinli bir aracım olsa kullanımımı değiştiririm ve birde yakıt tasarruf ürünü kullanırım yani lpg taktırmam. zaten normalde üretici firma piyasadaki benzinlerle üretmiyor motoru aldığınız araçları düşük güçle alıyorsunuz çünkü firmalar motor performansı belirlerken 7 lira civarında olan yakıtla ölçüyor. yani katalogdaki motor gücünü kesinlikle yakalayamazsınız. birde lpg kullanınca motor gücü iyice düşüyor. bilmiyorum ama aracım olsa yakıt tasarruf ürünü kullanırım birde araç kullanımına dikkat ederim
bir araban olsa böyle düşünmeyeceğine eminim,
ilk kendi adıma ruhsatlı arabamı 20-21 yaşımda aldım,
o zamanda bugüne sürekli arabam vardı, satıp yenisini alma süresince geçen zaman bile araba olmasına alışmış birisi için ne kadar zor geçer biliyor musun? anlatamam sana, en fazla 15-20 gün kadar araç değiştirirken arabasız kalmışımdır ve bana ızdırap gibi gelirdi o süreç... demek istediğim araba olmasına alışınca arabasız olmuyor ve arabayı nasıl en tasarruflu kullanırım düşüncesi oluyor kişide (bende en azından), o dediklerini de denedim, yakıt tasarruf cihazlarını falan, hiçbirşey benzinli arabada lpg kadar tasarruf sağlayamaz ve o kadar tasarruf için kaybedilen birkaç beygirin arkasından da ağlamam :)
ayrıca motorun spec te görünen hp değerlerine ancak litresi 7 lira olan benzinle ulaşacağı tezine de katılmıyorum, zira lpg ile bile 5-10 yaşındaki arabaların katalog değerlerine 1-2 hp farkla yaklaştığını görüyoruz, okuyoruz birçok yerde, kaldı ki benzinle neden olmasın?

simbore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 km de 7 litre lpg yakıyor aracınız yani öyle mi?
ne güzel bir değer o öyle ya...
bunları okudukça kendimden şüphe ediyorum valla.
hakan bey sizin bahsettiğiniz uzun yolda sabit 90-95 km hız ile gidilen yol ise normal seyrinde görünüyor ama şehiriçi derseniz hatalı bir ölçüm olduğunu söyleyebilirim...

şehir içi ölçümlerim 10 litredir.Şehir dışı değeri 2500-3000 devir arasında kalarak yaptım hızımıda 100 km'de sabit tutmaya çalıştım 2 deva kick down yaptım ve otobanda kısa zaman için 160 da yaptım.Benim anladığım aracı agresif kullanmıyacaksın yoksa bu değeri almak zor olacaktır.saygılar.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
şehir içi ölçümlerim 10 litredir.Şehir dışı değeri 2500-3000 devir arasında kalarak yaptım hızımıda 100 km'de sabit tutmaya çalıştım 2 deva kick down yaptım ve otobanda kısa zaman için 160 da yaptım.Benim anladığım aracı agresif kullanmıyacaksın yoksa bu değeri almak zor olacaktır.saygılar.
şimdi oldu :) bende atiker kitle üç aşağı beş yukarı aynı yakıyorum hem şehiriçinde hem şehirdışında...