Yağmur Sensörü

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız şöyle bir şey var servisin yönlendirdiği bir yerse sonuçda servis yönlendirmişse o camcının yapıcağı işede kefil olmuş demekdir yani servis o hasarı kendi yapması gerekir olmazsa olmaz bir şey değil ama sivrisinek mide bulandırır arabanın üstünde böyle bir özellik varsa kulllanmamak da yanlış

fatihkiziroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır servis yönlerdirmiyor.Servistede yaptırabilirsiniz ama opel servisiyle cam anlaşması olmadığı için kaskonuz deliniyor hasarsızlıktan yararlanamıyorsunuz.benim anlamadığım aracım kaskosu anadolu kaskodan.Opel servisiyle anlaşması var ama bu anlaşmada cam yok.Evet serviste de değiştirebilirsiniz camı ama kasko deliniyor.Yok kaskonun cam anlaşması olan oto camcılara da gittiğinde camı taktırdığınızda kaskonuz delinmiyor.Eğer yıllık değiştirme limitinizi kullanmadıysanız.Yani kasko neden servisle her konuda anlaşması varda cam konusunda anlaşmıyor.

Son düzenleme:

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ölü konu olabilir ama tam benim sorunuma yönelik canlandırmak istedim yeni konu açmak yerine.. 2003 elegance astra g aracımın yagmur sensörü bir kere çalışıp kalıyor.. yerinden söktüm silecekleri çalıştırdım sensörü oynattıgımda farklı hızlarda çalıştırıyor silecekleri acaba sorun camda mı??

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda buldum arızayı arabaya inip sensörü söktüm baktım(aynanın arkasında cama yapısık 2 tane baglantı tırnağı var) bu sensörlerde jel gibi bişey varmıs benim cam daha önce değişmiş sanırım ve o jel gibi maddeyi tamamen kazımıslar çıkarırken acaba bu maddeyi tekrar yapıstırabilir miyiz?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sorun yağmur sensörünün önündeki silikonumsu maddenin zarar göremesi cam değişimlerinden sonra gözlemlenen sorundur. Sensor sökülürken zorlanmamalı tırnakları açıldıktan sonra kendi kendine serbest kalması sağlanmalı montaj anına kadar silikonumsu maddenin üzerine pislik gelmesi engellenmelidir. Montaj yine dikkatlice yapılıp hava kabarcığı kalmıyacak şekilde yapılmalıdır. Sensör sökülüp siliko kontrol edilmeli hasar varsa sensör yenisi ile değiştirilmelidir.