Yağmur Sensörü !..

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yağmur Sensörü !..

budoka link' Alıntı:
yok kardeş yok... ben işin içinden çıkamadım... bu günde yağmurlu... sensör açık... silecekler yavaş kalıyo... fasıladan 1 tık hızlandırdım... bu seferde hiç durmadan siliyo... alt geçitlerde bile... bir elim silecek kolunda gidiyorum !.. eski aracımın silecek koluna belki yıllarca dokunmadım... çünkü çok güzel ayarlıyordu kendi... zaten sileceklerde ses yapıyo... iyice uyuz oldum... satıcam sonunda o olcak !
,

Bence siz şu an yanlış yeri artırıyorsunuz sayın budoka. Fasılayı artırdığınızda araç sensörü devre dışı olup sürekli silmeye geçer. Sensör hassasiyeti için silecek kolundaki bileziğin kademe ayarını yapmanız gerekiyor. Belki problem bu yüzdendir. Eğer bu da değilse o zaman sensörde problem var demektir. Ama siz fasıla artırdım deyince direk silecek kolunu yukarı kaldırdığınızı düşünüyorum sanki.

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:
,

Bence siz şu an yanlış yeri artırıyorsunuz sayın budoka. Fasılayı artırdığınızda araç sensörü devre dışı olup sürekli silmeye geçer. Sensör hassasiyeti için silecek kolundaki bileziğin kademe ayarını yapmanız gerekiyor. Belki problem bu yüzdendir. Eğer bu da değilse o zaman sensörde problem var demektir. Ama siz fasıla artırdım deyince direk silecek kolunu yukarı kaldırdığınızı düşünüyorum sanki.

yok kardeş.. merak etmeyin yıllardır sensörlü araçlar kullanıyorum... :)  çok şükür neyin ne işe yaradığını biliyorum.. :) teşekkürler yinede arkadaşım...
tek aklıma gelen silecek pabuçlarını değiştirmek.. belki sildiğinde hafiften bazı yerlerini iyi temizliyemiyor...  belki bundan dolayı sapıtıyo olabilir.. yada son ihtimal arıza var... neden derseniz bu gün arkadaşın astrasıyla bir karşılaştırma yaptık... hafif yağmur altında... o gayet güzel tepkime verirken benimki sapıtıyo... ikimizin de bütün ayarları aynı....

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:
yok kardeş.. merak etmeyin yıllardır sensörlü araçlar kullanıyorum... :)  çok şükür neyin ne işe yaradığını biliyorum.. :) teşekkürler yinede arkadaşım...
tek aklıma gelen silecek pabuçlarını değiştirmek.. belki sildiğinde hafiften bazı yerlerini iyi temizliyemiyor...  belki bundan dolayı sapıtıyo olabilir.. yada son ihtimal arıza var... neden derseniz bu gün arkadaşın astrasıyla bir karşılaştırma yaptık... hafif yağmur altında... o gayet güzel tepkime verirken benimki sapıtıyo... ikimizin de bütün ayarları aynı....

Valla açıkçası yazarken de çekinmedim değil :). hani bir ihtimal belki karışmış olur diye. O zaman tek bir sebep kalıyor. o da sensörünüzde arıza var. benim 1. kademedeyken bile tam istediğim gibi çalışıyor. ara sıra 2.kademeye getiriyorum. Servise bi gösterin derim.

06_THA_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

h kasaya göre sensör olayını çok iyi geliştirmiş opel. h kasanın sensör olayı berbat ben örneğin sileceğin fazla çalşmasını sevmem yağmur iyice yağacak cam iyice ıslanacak öyle silecek çalışacak bunu da sensörü devreye alıp kademeyide en alta aldığımda çok yeterli oluyor yağmur hızlandığında ise bazen 2 yapıyorum o da çok nadir. ben çok memlunum yani kısacası

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracta benım en sevdıgım şeylerin basında gelıyor bu sensor olayı.

kendı kendıne duruyor, çalısıyor. Hızlanıyor, yavaslıyor. Yagmurun durumuna gore gayet akıllı işler yapıyor.

Yagmur cok şiddetlenirse de kademesini arttırıyorsun olup bıtıyor. O gene işini yapıyor.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:

Dostum bence senin son ihtimal dediğin arıza ihtimali bence birinci ihtimal ve sileceklerden olan şüphen bana pek olası gelmedi. Neden dersen daha önceki anlatımlarında cama kovayla su geldiğinde bile sileceği çalıştırmadığını söylemişsin. Bu durumu sileceklerin iyi silmemesi ile açıklayamayız. Bence sizin sensörde yada bunu yöneten beyinde bir sorun var. Ne bilim kalibrasyonu filan vardır bu meretin. Bence araçtan soğumaktansa serviste çözüm arayın derim.

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar , konuyu hortlatacam kusura bakmayın şimdiden.
yaklaşık 3 aydır yağmur sensörüm kapalı durumdaydı. bugün yağmur yağdı ve ilk kademede yağmur sensörünü aktif ettim.
yağmur az olmasına rağmen deli gibi çalışmaya başladı, yağmur durduktan sonra da kuru camı silmeye devam etti. mecburen kapattım sensörü.
sensörü son kullandığımda hiçbir sorun yoktu. başına böyle bi durum gelen var mı? Geçen ay silecek değişti sebebi bu olabilir mi? birde 1 aydır arabayı yıkatmıyorum, camlar kirlendiğinden sensör sapıtıyor olabilir mi? forumun birinde camları polish yapın daha düzgün çalışır denmiş.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

syabasan link' Alıntı:
merhaba arkadaşlar , konuyu hortlatacam kusura bakmayın şimdiden.
yaklaşık 3 aydır yağmur sensörüm kapalı durumdaydı. bugün yağmur yağdı ve ilk kademede yağmur sensörünü aktif ettim.
yağmur az olmasına rağmen deli gibi çalışmaya başladı, yağmur durduktan sonra da kuru camı silmeye devam etti. mecburen kapattım sensörü.
sensörü son kullandığımda hiçbir sorun yoktu. başına böyle bi durum gelen var mı? Geçen ay silecek değişti sebebi bu olabilir mi? birde 1 aydır arabayı yıkatmıyorum, camlar kirlendiğinden sensör sapıtıyor olabilir mi? forumun birinde camları polish yapın daha düzgün çalışır denmiş.
Sensörün önündeki cam bölge çok kirliyse sensör şaşırabilir. Camı temizleyip test edin.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet cam kirli olduğunda da olabiliyor bazen hiç bir sebep yokken sistem saçmalıyor. Sonra neden normale dönüyor. Far sensörü de aynı şekilde. Elektronik işte.