Yağmur Sensörü !..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yağmur Sensörü !..

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Kullanma kılavuzundaki bilgiyi doğru hatırlıyorsam, bu ayar yapılan şey hız ile ilgili değil, duyarlılık ile ilgili. Yani camda az yağmur biriktiğinde (cam üzerinde su akışı sağlayan yağmurdan bahsetmiyoruz, dikkat) de silsin diyorsanız artırırsınız.Yok öyle herşeye çalışmasın, camda biraz daha damlacık biriktikten sonra çalişsın diyorsanız azaltırsınız.Yani bu ayar işi kendini en çok camda su akışı olmayıp camda biriken damlacıkları temizlerken kendini belli ediyor.

Bu yaptığınız ayara göre de yağmur durumuda daha hızlı ya da daha yavaş çalışabilir. Nitekim ayarı artırmışsanız yağmur da hızlı yağıyorsa cam yüzeyinde az miktar su aksa da bunu hemen temizlemek isteyecek.
+1
ancak sensör hassasiyetini pek beğenmiyorum ben. bazen olması gerekenden az bazen de fazla hassas davranıyor.

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anlatamadım sanırım... diyelimki yağmur yağıyor ve belli hızda siliyor... yanımdan geçen su birikintisine girip cama kovayla dökmüşcesine su atıyor... bu durumda sensörler algılayıp camları süratle silmesi gerekiyor değil mi? ama yapmıyor... çoğu kez manuele çekiyorum ! kendim daha senkron siliyorum... sanırım bi arıza var ! ama hiç uyarı vermiyor...

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:
anlatamadım sanırım... diyelimki yağmur yağıyor ve belli hızda siliyor... yanımdan geçen su birikintisine girip cama kovayla dökmüşcesine su atıyor... bu durumda sensörler algılayıp camları süratle silmesi gerekiyor değil mi? ama yapmıyor... çoğu kez manuele çekiyorum ! kendim daha senkron siliyorum... sanırım bi arıza var ! ama hiç uyarı vermiyor...
Ben hep 2. kademe kullanıyorum kendi hızlanıyo yavaşlıyo ve ben hiç dokunmuyorum bazen en ufak suda bile çalıştığı için 1. kademeye kadar çekiyorum hassasiyeti pek sevmiyorum silecek çalışırken kullanmayı bence arabanın en iyi çalışan özelliklerinden biri ama sonuçta bir alet ve insan beyni kadar mükemmel çalışamaz ama kolaylık sağlıyor.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:

Sizinkinde bir sıkıntı var gibi geliyor. Kovayla atmış gibi cama su geldiğinde çalışmaması  bir kez mi oldu, hep mi böyle olmakta. Bir kez olduysa belki o seferde sensörün olduğu kısma su sıçramamış olabilir ve sileceği başlatmamış olabilir diye düşünüyorum. Ama hep böyle oluyorsa kesin bir sıkıntı var. Bana bir kaç kez tüm camı kaplayacak şekilde su atıldı yanımdan geçen araç tarafından ben refleks ile kola davranana kadar milisaniyeler içerisinde camı temizledi hızla. Aynı şekilde yağmurlu havada ağır vasıtaların yanından geçerken oluşan yoğun su spreyine hemen en hızlı kademeye çekerek tepki vermekte. Bazen arada sırada saçmaladığı oluyor ama sistemin. Mesela sabah çalıştırıyorum aracı sensör açık konumda ama ilk çalışmada camda biriken yağmuru algılayıp temizlemiyor iş bana düşüyor.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kademe ayarları var sensöre gelen yağmukrun miktarına göre önce siz kademeyi ayarlıyorsunuz yağmur şiddetine görede araç kendisi hızlandırıp yavaşlatıyor

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REİS38 link' Alıntı:
kademe ayarları var sensöre gelen yağmukrun miktarına göre önce siz kademeyi ayarlıyorsunuz yağmur şiddetine görede araç kendisi hızlandırıp yavaşlatıyor

Nasıl ayarlayabiliyoruz?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cebelli59 link' Alıntı:
Nasıl ayarlayabiliyoruz?

Silecek kolunun üzerindeki dönen kısım sensör hassasiyetini ayarlıyor.
Dönen kısmın üzerinde 5 kademeli küçükten büyüğe doğru giden bir simge var.
Oradan istediğiniz konuma getirebilirsiniz.

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Sizinkinde bir sıkıntı var gibi geliyor. Kovayla atmış gibi cama su geldiğinde çalışmaması  bir kez mi oldu, hep mi böyle olmakta. Bir kez olduysa belki o seferde sensörün olduğu kısma su sıçramamış olabilir ve sileceği başlatmamış olabilir diye düşünüyorum. Ama hep böyle oluyorsa kesin bir sıkıntı var. Bana bir kaç kez tüm camı kaplayacak şekilde su atıldı yanımdan geçen araç tarafından ben refleks ile kola davranana kadar milisaniyeler içerisinde camı temizledi hızla. Aynı şekilde yağmurlu havada ağır vasıtaların yanından geçerken oluşan yoğun su spreyine hemen en hızlı kademeye çekerek tepki vermekte. Bazen arada sırada saçmaladığı oluyor ama sistemin. Mesela sabah çalıştırıyorum aracı sensör açık konumda ama ilk çalışmada camda biriken yağmuru algılayıp temizlemiyor iş bana düşüyor.

sizinki normal işte...olması gereken budur... ben de öyle değil... diyelim ki trafikte ilerliyorum... hafif bir yağmur var... yağmur sensörü açık.. 3 sn de bir temizliyor dielim... buraya kadar normal... ama yanımda bir araç geçti ve baya bi fazla su attı benim ön cama diyelim... tüm camı kapladı... sensör yine 3 sn bekliyor... manuel temizlemem gerekiyor... su sensörlere kadar geliyor üstelik... ben 2-3 kere peşpeşe hızlı silmesini bekliyorum ama yapmıyor... sabit hızda bekliyor amcam...

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hassasiyet ayarın yüksekmi silecek kolunda ayarı var

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

attalos07 link' Alıntı:
hassasiyet ayarın yüksekmi silecek kolunda ayarı var
yok kardeş yok... ben işin içinden çıkamadım... bu günde yağmurlu... sensör açık... silecekler yavaş kalıyo... fasıladan 1 tık hızlandırdım... bu seferde hiç durmadan siliyo... alt geçitlerde bile... bir elim silecek kolunda gidiyorum !.. eski aracımın silecek koluna belki yıllarca dokunmadım... çünkü çok güzel ayarlıyordu kendi... zaten sileceklerde ses yapıyo... iyice uyuz oldum... satıcam sonunda o olcak !