Yağmur sensörü arızalı

kartal46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 2004 opel astra / elegance yağmur sensörü var fakat benden önce ki kullanan arkadaş ya ön camı değiştirdi ya da ne bilim arızalandı sensörü yaptırmadı bilmiyorum. Ben alırken de söylemedi çalışmadığını, bir kaç ay sonra ben farkettim çalışmadığını çünkü aracı aldığımda yaz aylarıydı hiç denememiştim... Öncelikle elektrikçiye götürdüm dedi bunun jeli ölmüş camcıya git bunun özel jeli var ondan sürsün dedi, camcıya gittim oda dedi jel 70 lira sürerim ama çalışıp çalışmayacağına garanti veremem dedi. Öyle deyince bende gıcık kaptım camcı dedi ki servise bir götür denesinler çalışıyor mu diye ondan sonra sürelim jeli dedi, neyse servise götürdüm orda ki arkadaş söktü denedi falan jeli olmadığı için eliyle falan denedi bazen çalıştı bazen çalışmadı(jelsiz şekilde) yani dedim yağmur sensörünün fiyatı ne kadar komple yenilesem dedim? servis: 300-350 TL fiyat çekti bende eyv. sağolasın dedim çektim geldim, camcıya dedim çalışıyor ama jeli sürünce çalışacak mı denesek mi dedim hatta sen sür çalışırsa parasını vereyim dedim camcı bu ithal bir ürün dedi sürünce parasını almam gerekiyor dedi, iyi dedim zaten bir yağmur sensörü yüzüne bir sürü vakit kaybettim sinirlenmiştim. Camcıya dedim eskisi gibi kapat kalsın öyle elimle çalıştırırım ben silecekleri dedim kaldı öyle arkadaşlar bu konuyla ilgili var mı fikri olan???

NOT: Aracın özelliği var kullanamıyorum en gıcık olduğum konu hani özelliği olmasa canım sıkılmayacak! özellik var ama PERT! :mad:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide aynı :D jeli yok elinizle sensöre dokununca çalışıyorsa sıkıntı yoktur. jelde 70 tl amma pahalıymış...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmur sensörü fuzuli bişey zaten boşverin :D
sapıtıyor bağzen al var ama ararmısın desen fuzuli derim onun yerine daha iyi birşey konabilir..bakıyorsun iy çaılışıyor sonra bakıyorsun azıcık yağmurda aradan zamanla sapıtıp hızlı çalışıyor

kartal46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide aynı jeli yok elinizle sensöre dokununca çalışıyorsa sıkıntı yoktur. jelde 70 tl amma pahalıymış...

Pahalılığından değil de 70 lirayı boşyere oraya sürmek istemedim. Çünkü parçanın daha önceki akıbetini bilmiyorum ;)