Corsa C 120 den sonra takılma?

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar..
Geçen hafta sonu arabayla suya girdim.edirne de Meriç nehrine giderken oldu olay neyse ki giderken yavaş geçtim bir sıkıntı olmadı sonra dönerken su yükselmişti ve bende hızlı geçeyim dedim öyle olunca araç geçtikten sonra stop etti tekrar çalıştırdım 10 metre flan gittim yine stop etti ve çalışmadı.
sonra aracı çekiciyle çektik flan neyse intercooler a su girmiş hava filtresine girmiş yağ Değişti filtreler Değişimi yapıldı su giren yerler temizlendikten sonra araç çalıştı. Motor sesinde de bişey yok.

Gayet iyi durumda ucuz atlattık derken 2 gün önce aracımın 120 de takılı kaldığını gördüm suya girmeden önce Çok rahat bir şekilde 120 den sonra 3 bin devirden sonra hızlanıyordum. Şimdi ise Bayır aşağı tam gas basıyorum ANCA 140 a Bayır yukarı gaza abanıyorum tık yok 120 de hep.

Suya gitmeden önce Bayır yukarı yolları ben çok rahat 140 150 ile hızlanarak çıkıyordum zorlanmadan

Sizce problem nerede maf sensörü olabilir mi ?
Turbo dan mı kaynaklanır acaba?

Aracımın temizliğini yapan ustaya götürdüm usta hiç bişey yok dedi denedi ama gerçekten var bir sıkıntı arıza lambası yok daha önce performanslı bir şekilde kullanıyordum o da abana abana 150 yaptı zar zor yok bişey dedi

Ben aracı 1 buçuk senedir kullanıyorum . Aracı sahibi iyi bilir derler ya aynen öyle. Var bir sıkıntı fakat nedir ?

5. Vitese kadar yüksek devirde kullanıyorum her türlü sıkıntı yok ama 5. Viteste problem

Son düzenleme:

H.CEVİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun eski aracımla alakalı problemler hemen hemen aynı ama kaç usta değiştirdim bulunamadı bugünde yazımla alakalıdır diye beyin tamiri yapan birine götüreceğim. Önceleri 165 görüyordum daha sonra yavaş yavaş hızlar düştü ve akabinde 40-50 km yukarısı yok malasef çözüm arıyorum bende

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya benim suya girmeden çok rahat gaza bastığımda uçuyordum 180 Yapıyorduö istediğim zaman böyle zorlanma flan hiç yoktu artık ne olduysa suya girince bilmiyorum sraçımdan soğudum vallahi ya

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:04 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:58 ----------

Suya girdikten sonra intercooler ve kızdırma buji hatası aldık tech 2 ile cihazı bağlayınca usta kızdırma bujilerini çıkarttı bunlar çakıyor değişmeye gerek yok dedi taktı

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:05 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:04 ----------

Şimdi ben bujileri değiştirip tekrar bi Bakım mı yaptırsam diyorum orjinal Bakım filtreleriyle

speedline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı korumaya alma problemi bende de vardı. MAP (emme basınç) sensörünü kontrol ettiniz mi ?

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hayır etmedim bilmiyordum onu da ustaya göstereceğim yarın inşallah maf sensöründendir.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Herşeyi Maf sensörüne bağlamamak gerek. En basitinden mazot filtresinde yada hava filtresinde tıkanıklık bile belirgin şekilde farklılıklar yaratabilir. Bunun yanında turbo basıncının düzensiz gelmesi de etkileyebilir. Ayrıca rölanti devirlerinde dengesizlik , yakıt tüketiminde artık vs. yaşanıyorsa Maf sensörü değiştirilmesi gerekebilir.

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servise götürdüm aracı şanzıman yağını değiştirdiler aradınız hızlanıyor dediler

Ben eskisi gibi hızlanamıyorum dedim tamam o zaman 2 3 gün kullanın olmadı yine getirin dediler bende yarın akşam otobandan Edirne'ye gidicem hem Yakıt sarfiyatımı ölçücem Hemde hızlanmayı ama bi fark OLDUĞUNU düşünmüyorum

Yarın tekrar bakıma sokucam aracı parçaları aldım gm marka bujileri değiştireceğim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:57 ----------

Ben sensörlerden olacağını düşünüyorum
Yarın akşam Bakım yaptıracağım ustaya map sensörünü çıkartıp temizleteceğimmm

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:20 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:59 ----------

Araç Triptonik şanzıman z13dt

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hiç yardımcı olan olmadı

Rölantide oynama , yakıt tüketiminde artış yoksa MAF sensörü arızası olmayabilir.Yukarıda da belirttim ama dinlememişsiniz. Eğer mazot filtresi uzun zamandır değiştirilmemiş ise değiştirin. Haricinde hava filtrenizin gözenekleri nemlenmiş yada tıkanmış ise yine belirgin performans düşüklüğü yaşatır. Bunun yanında eğer turbonuz yeterli basıncı veremiyorsa yada basınç sensörü doğru ölçümleri yapamıyor ise hissedilir performans kaybı yaşanabilir.

Son düzenleme:

speedline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MAP sensörünü de kontrol ettirdiniz mi ?

Son düzenleme: