yağlı amortisör ile gazlı amortisör arasındaki fark?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağlı amortisör ile gazlı amortisör arasındaki fark nedir? hangisi daha iyi ve uzun ömürlüdür....

aSuRa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam da benim aradığım konu, bu konu hakkındaki başlıklara bakıyordum ben de...

Bugün gün boyu bununla uğraştım, biraz kafam karıştı... İnternet üzerinden araştırma yapıp sanayiye gittim bugün. 2004 Vectra C sahibiyim ve 100bin'de araç.

Burada çoğu kişi ısrarla gazlı amortisör kullanılmasını tavsiye ediyor ama sanayide bir usta ile konuştum bana yağlı amortisörün daha yumuşak olacağını, kötü yollarda daha rahat edeceğimi söyledi. Bunun üzerine Güvendiğim başka bir ustaya telefon ettim o da aynısını söyledi.

Sanırım Gazlı amortisörler daha iyi yol tutuşu veriyor yağlı amortisörlerin ise konforu daha fazla.

Tabi olay amortisör ile bitmediği kesin, Lifte bugün alamadılar altına girip baktıklarında askı kollarının ve viraj demir lastiklerinin de mutlaka değişmesi gerektiğini söyledi. Lifte alınınca başka birşeylerin de çıkacağı kesin. Arabam 100bin Km.de yürüyen aksamda hiçbirşey değişmemiş herşey 6 senedir aynı, birşeylerin değişme vakti gelmiş de geçiyor...

Amortisörü kendim sipariş etmeyi düşünüyorum Yağlı mı Gazlı mı?

Teşekkürler...

aSuRa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar henüz sizlerden yardım gelmedi. Tercihimi yağlı amortisörden kullanacam sanırım. Sanki öyle yapınca çok hafifleyip mutlu olacakmışım gibi, Vectra C için yağlı amortisörlerden hangi markalar üretmiş bunu bulamadım. Boge ve Bilstein aradım ama gözüme ilişmedi. Bildiğiniz vectra c için yağlı amortisör neler?

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sakin sürüş sitiline sahip birisi olarak bu durumda kendi tercihim konfordan yana olur,Bence bu seçimini kullanış tarzına göre yapmalısın.

aSuRa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinalleri gazlı... Gazlı olanlar sert oldukları için virajlarda savrulmayı önleyip iyi bir yol tutuşu sağlıyorlar ve belli bir süratin üstünde arabanın daha stabil kalmasını sağlıyor. Yağlı olanlar daha yumuşak olduğundan kötü zeminlere hızlı reaksiyon gösterip daha az rahatsız olmamızı sağlıyor, konfor için iyi. Yağlı olanlar yumuşak olduğundan yüksek süratlerde pek emniyetli değil anladığım kadarıyla...

Doğru anlamış mıyım?

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Orjinalleri gazlı... Gazlı olanlar sert oldukları için virajlarda savrulmayı önleyip iyi bir yol tutuşu sağlıyorlar ve belli bir süratin üstünde arabanın daha stabil kalmasını sağlıyor. Yağlı olanlar daha yumuşak olduğundan kötü zeminlere hızlı reaksiyon gösterip daha az rahatsız olmamızı sağlıyor, konfor için iyi. Yağlı olanlar yumuşak olduğundan yüksek süratlerde pek emniyetli değil anladığım kadarıyla...

Corsa C 05 model aracımın amortsrleri yağlı , orjinalleri gazlı olan corsa değil sanırım?

aSuRa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu anda araç içi çok gürültülü sol arka amortisör kesin patlak bunun yanında değiştirmem gereken parçalar da var, ömrünü doldurmuşlar. Amortisörler de 100bin oldu onlarında değişmesi lazım. yüksek sessizlik ve konfor için yağlı amortisör tavsiye ediliyor Bunun doğru olup olmadığını merak ediyorum. Kesin değiştireceğim yakın zamanda... Yağlı amortisörün dezavantajının farkındayım ayrıca...