Fren ve Amortisör Tavsiye

frknkbskl

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2007 model Opel Astra 1.6 aracımın ön fren disk balata ve komple amortisörlerini değiştirmek istiyorum lakin orjinal çok pahalı olduğu için daha farklı bir marka almak istiyorum bu konuda bana ne marka tavsiye edersiniz ? son olarak amortisör seçiminde gazlı ve yağlı olarak ayrılıyor aralarında ki fark nedir hangisi daha iyidir?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam selam, bizim araçlarda ve günümüzde kullanılan bir çok modern araçta gazlı amortisör kullanılır. Yağlı amartisör eski araçlarda kullanılan eski bir teknoloji. Amartisör de bütçeniz varsa muhakkak orjinal alın derim. İllaki ucuz yollu olsun derseniz monreo ve sachs ikiside iyidir. Fren disk balata olarak ilk önerim ferodo , trw de tercih edilebilir.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Delphi - Bosch fren balata ve diskinde iyidir. Fakat orjinal olmadığı için belli bir dönem ses yapacaktır. O yüzden ses takıntınız varsa orjinal taktırmanızı tavsiye ederim.
Amortisör içinde sachs orjinale çok yakın ve sağlam olduğu biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: kshuseyin

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Amortisörler optimal yada sachs al optimal serttir alt takımını Delphi öneririm amortisör üst takozda ve bilya da değişir onlar lemforder al set al takoz ve bilya olarak

• Beğen
Tepkiler: kshuseyin