..yağa su karışması..

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün ustaya gösterdim,contanın yanmadığı kanaatine vardı,su eksiltmeyi haznede hava sıkışmasına bağladı.çünki yağda kıvamın değişmesi ve köpürmesi gerekir dedi,fakat anlayamadığım ben yağı kontrol ettiğimde maximum noktasının çok üstünde gösterdi yağı fakat usta baktığında normal seviyede çıktı..garippp....aracı kaldırıp alt tarafıda kontrol etti,bi kaçak yok dedi...

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Çağrı motor sıkıntısı olmaması sevindirici bir haber...Nereye gittin usta için?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi benim ustaya gittik memnun da kaldı çağrı isteyeni götürebilirim ben boşum evdeyim:d

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamdır Ali...Çayını içmeye gideriz olmazsa...Tanışmış oluruz.. ;)

namesut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstten oldugunu garanti edmezsin baska yerdende kacak olabilir. aracı sürmememe bak kitlersin motoru daha kötüsü max sevyeye ulastıysa basınctan pistolları kırabilir...hortumlar patlayabilir tıpa düşer motor hem yagsız hem susuz kalır geç kalmamaya bak gecmis olsun aeo

scream_58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam merhaba.araştırırken okudum forumdaki mesajını.öncelikle geçmiş olsun.valla söylemeye dilim varmıyor ama sen bence motor bloğuna baktır derim.zira ben bloktan şüpheleniyorum.inşallah yanılırım ama sanırım blokta sorun var.yinede olumlu mesajlarını bekliyorum.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
blok son duraktır bu gibi sorunlarda

conta silindir kapagı motor blogu diye gider

çok yakın zmanda basıma geldi

sırasıyla ustaların dedikleri

1,usta
-silindir kapak çatlaması açıp kontrol edelim
-kapak saglam contaymıs conta , conta değişip kapatılır

karışım devam eder

- o zman motor blogunda

usta değiştirilir

2. usta

1,ustada yapılanlar anlatılır

-tüm motor yapılır bi sorun bulunamaz 2, usta derki contadanmıs

motor toplanır kacırma devam

-aaa silindir kapagı çatlakmıs kapagın dikey kanala gömlek çakılır

bu sefer su eksiltme olusur 2. usta sanırım aynı contayı kullandı garantiden para almıyorum diye

- conta değişir iş biter

bu işlemler yaklasık 3 ay sürdü benm ömrümden 3 sene götürdü

arabama her gün farklı teshis konuldu hergün farklı kişileri sucladım

eger silindir kapagı yada blok sökülüp kontrol edilirse bunun kontrolünü rektefiyeci yapar sizde basında durup rektefiyeciden garantili kontrol yapmasını isteyin

işini bilmez kapakcılar yüzünden benim gibi aylarca ugrasıp binlerce lira zarar etmeyin

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam merhaba.araştırırken okudum forumdaki mesajını.öncelikle geçmiş olsun.valla söylemeye dilim varmıyor ama sen bence motor bloğuna baktır derim.zira ben bloktan şüpheleniyorum.inşallah yanılırım ama sanırım blokta sorun var.yinede olumlu mesajlarını bekliyorum.
bi iki ustaya gittim,sorun yokm dediler,yalnız ilginçtir suyun bitmesi durumunda sadece kaloriferim çalışmıor,yağın rengi we kıwamı normal,sanırım motor çalışır vaziyette iken ayarlandı sewie,çünki motor sıcakken yağ kontroluünde normalş sewie çıkmakta.ama genede dediğin hususa dikkat edecem,mesaj atarım urdanda..