yağ sekmanları

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün eski şöförlerden bi üstad arabamın yağ yaktığını söyledi, sebebi olarakta yağ sekmanları olduğunu söyledi, bu arıza ne kadara patlar bana, ayrıca ankarada bu işi yapacak güvenilir nere var...

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi o usta pat die yağ sekmenlerı değişecek dediyse bunu bi sorgulamak lazım makinenin kompresörleri ölçülmeden olmaz öyle göz kararı o iş
ya sekmen kurtarmazsa motor isterse ki snn arac sanırım vectra b ve sekmenle bu iş zor kaldıki motor yapanlar bile yağ yakmaya devam ediyor o kadar usta var ortada
ama ben sana sadece sekmen maliyetini yaziim madem öyle 1200/1500 arası tutar parçalar dahil
ankarada serkan usta var ostimde ona bi ura derim ben

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş ilk olarak yağ yaktığını seninde anlaman lazım... araban yağ eksiltmiyormu...
ilk önce bi ölç. 10.000 km de kaç litre yağ eklemek zorunda kalıyorsun.
10.000 km de 1 litre yada 1,5 litreye kadar normal karşılanabilir. daha fazla yakıyorsa motor açtıracan.. o da sana 2000-2500 tl ye patlar.
hala adres istersen şaşmaz opel garaj'a git. :) :)

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet yağ eksiltiyo zaman zaman ekleme yapıyorum, bu araca yağ ekleyerek binmeye devam etsem ne gibi zararı olur...

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ölçüm yapmadım ancak 2000 de 1 civarı, ancak bi yerden kaçak var motor üzerindeyağ akıntısı var.onun için ölçemiyorum...

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kerdeş sen ilk önce yağ kaçaklarını halet ilk başta. kartelde yağ bulaşıkları varsa eksoz manifoltunun olduğu yerden aşağı doğru bak müşür var orda en fazla bu motorlar ordan yağ eksiltiyor benim arabamda da vardı 5 ytl birtane orling lastik.

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana yağ kapağından kaçırıyo gibi geldi, formdan arkadaşların tavsiyeleri üzerine kapağın altına bisiklet iç lastiğinden bi conta yaptım, orayı hallettim, diğer yerleride bulursam çaresine bakacağım varsa tabi...

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adı üstünde eski şoförlerden. açılmadan yağ sekmanı olduğu bilinemez. sen önce onu aklından çıkar. ki opelde yağ sekmanı olma ihtimali düşüktür benim bildiğim.
sonra arabanı test et. ne kadar km.de ne kadar eksiltiyor. belki yakışı normal. motor açmaya değermi.

bunu araştırırken aklını bulandırdıkca bulandırırlar, bastırır parayı yaptırırsın sonra bakarsın gene yağ yakıyor. dersinki " opel arabası şöle böle" "satsam kurtulsam"
hem parana yazık hem emeğine.

bence önce testini yap.

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla abi aynen dediğin gibi oluyo, dün yola çıktım, bahsettiğim amca arabandan mavi duman geliyo dedi, araban yağ yakıyor yağ sekmanlarındandır dedi, arabayı çalıştırıp bi kaç km yol yaptıktan sonra yağ çubuğunu çıkar veya yağ kapağını aç dedi pıt pıt vuruyor buhar veriyorsa yağ sekmanlarından olabilir dedi,,, kafamı karıştırdı nerdeyse arabayı hemen satasım geldi ama bi daha vectra gibi arabayı nerden bulacam bide bu benim ilk arabam yeni aldım aslında araba alırken çok bilinçsiz almışım bu arabada iyice bilgi sahibi oluyum diye bekliyorum...