yağ lambası uyarısı

ethemkök

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra c 2004 dedim hic sikinti yok

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ömerömer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgisi olan arkadaşlar yağ ile ilgili bir sorum var:
5w30 mu 0w40 mı daha kalın?

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer rölantide yağ lambası yanıyor, gaza basınca sonmeye meylediyorsa yağ pompanizda sorun var demektir.

Bilgisi olan arkadaşlar yağ ile ilgili bir sorum var:
5w30 mu 0w40 mı daha kalın?

Son deger ne kadar büyükse sıcakta kac numara yağ gibi davranacagı anlatildigindan bu degerle, o kadar kalindir.
0w40 daha kalın denebilir ama çift vizkoziteli oldukları için bu yağlar, soğukta 0w daha akışkandır. Bu durumda soğukta(-25 ve daha soğuk) 5w ile başlayan 0w ile başlayana göre daha kalın, motor isininca 40 olan son değer 30 olandan daha kalın oluyor.

saitcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba opel 2004 elegance motor rolantide çalışırken yag lambası yanıyor gaza bastıgımda sönüyor neden olur bu

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Rölantide yağ lambanız yanıyorsa yada göz kırpıyorsa iki ihtimal vardır ya yağ pompanız aşınmıştır rölantide yeterli basıncı sağlayamıyordur (yağ basıncını ölçtürerek kontrölünü yaptırabilirsiniz) yada yağ müşürünüz bozulmuştur (yüksek ihtimal)

Son düzenleme:

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cem Bey, merhabalar.Yaşadığınız sorunun aynısı bende de var.Bu soruna da kimse çözüm bulamadı.Ankara ve Eskişehirde 7 yere gösterdim aracımı.Ben 2 ay önce 97 model Astra GLS otomatik vites lpgli araç aldım.1500 ytlye tüm bakımlarını yaptırdım.yağ,filtre,lpg ayarları....vs. neredeyse aracı baştan yarattım.Bakıma sokmadan evvel hiç böyle bir sorun yoktu.Bakımdan sonra sizdeki problemin %100 aynısı oluştu.Gtmediğim sormadığım araştırmadığım yer kalmadı.Aracı kullanırken hep tereddütlü oldum.En son çare olarak aracın bakımını yapan Ustama gittim.Kendisiyle 1 gün beraber arabayı lifte kaldırdık.Yağ basıncını ölçtük.Sızdırma var mı yok mu kontrol ettik.Motoru darmadağın edip topladık.Bir sonuca ulaşamadık.Herşeyi kontrol ettik.Kendisine çok güvenirim.Eskişehirin sayılı ustalarındandır.20 yıllık dostluğumuz var.Bakımda orjinal birebir GM yedek parçası kullandığını söyledi.Aracımla 30 km yol yaptı.Yağ lambası sorununu oda gördü yaşadı.En son beraber şu çözüme vardık.
Aracın sen almadan evvel uzun süre yatmış.Kullanılmamış.Yağ dipe çöküp tortu yaratmış dedi.Bu tortulardan dolayı lamban yanıyor olabilir dedi.Yağını 10.000 km de değilde 5.000 km de bir değiştireceğiz dedi.Yakıt depona temizleyici bir katkı atalım dedi attı.Bunu atıca eskisi gibi yanmıyor lamba ama yine yanıyor ve can sıkıcı.İşin garibi de 50 km üstünde yapmıyor.Şehiriçi düşük hız ve devirde ayağı gazdan çekince yanıyor.Tekrar gaza basınca yanmıyor.Sönüyor.Yanmada sürekli yanma değil titreyerek yanıp sönüyor...Bu durum da insanı sürekli tereddütte bırakıyor.Son olarak da hararetde olsun gözün dedi.Hararet çok yükselirse hemen getir bana dedi.Kullanma şeklinde söyledi.Ama hararet şuan için o lamba yanınca pek problem yaratmadı.Normal.
Ama kesin teşhis konulamadı bu sıkıntımıza ...
Merak ettim sorunu çözdü mü acaba

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba opel 2004 elegance motor rolantide çalışırken yag lambası yanıyor gaza bastıgımda sönüyor neden olur bu
önceki açıklamaları okudunuz mu abi? kaç gündür bu sorun var ustaya servise gittiniz mi parça değişimi oldu mu? Yağ yağ filtresi ne zaman değişti ne yağ kullanıldı vb bu gibi açıklamalarınız olursa size daha çok yardımcı olunacaktır

eraslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel corsa yağ lambası uyarısı

benim 2010 model aracım var çok km yapmam geçen başka şey için tamire
götürmüştüm yağ tortu bağlamış dediler bakım yapalım yaptık bakımdan sonra sürekli yağğ ışığı yanıp söndü servis yağ pompasından dedi bende bakımdan önce bir kere yanmadı ışık bir şey yoktu arabamın neden böle oldu dedim ve kızdım aldım normal tamirciye götürdüm oda yağ pompası dedi değiştik yağ pompasını zincirini felan aldım arabayı giderken araba 2500 devir üstü yapmadı teklemeye başladı en son tekledi arıza , motor ve yağ ışığı yandı ve arabayı tekrar götürdüm bu sefer bobin gitmiş dediler onuda değiştik şu an arabamda sorun yok ama ışık özellikle araç durunca yanıyor çok sık olmasada ara ara yanıyor ama aracımda herhangi bir sorun yok ama insan yinede tedirgin oluyor acaba başka bir şeyin habercisimi diye ama kullanıyoruz işte en son tamirci getirin kartere felanda bakalım dedi ama daha götürmedim