yağ kaçağı

kamil88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h aracıma yaklaşık üç ay önce yağ değiştikten sonra üst kapak contası çevresi çok az nemli
fakat yağ filtresi kapağı altında oldukça fazla görünen yağlar var.ve aracta 5w30 yağ var sadece filtre contasını değiştirsem ne kadar yağ kaybederim acaba ve fitreden gelen yağ kaçağını kesebilirmiyim.
x14ep

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
külbütor kapağı hafif terleme yapmış olabilir...
yağ filtre gövdesinde genellikle bizim milletimiz filtreden çıkan 0-ring i takmıyor...
yüksek ihtimalle ondan vede filtreyide çıkarırken yap damlatımış olabilir...kapağı düzgün kapatmamıştır...çözülmeyecek birşey değil...belki takarken o ring de içinde katlanıp dönmüştür..

osmankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg'de stop etme ve boşta rolanti bozukluğu

Merhabalar, 2003 model 1.6 Zafira aracıma yaklaşık 2 ay önce Lpg taktırdım.... uygulamadan sonra aracımda boştayken rolanti yukarı aşağı oynamaya başladı, yolda giderken boşa attığım zamanlarda özellikle rampa aşağı inerken stop etmeye başladı, serviste triger değiştirirken kelebek boğazını söküp temizlediler ama yine aynısı başka bir problem olabilir mi?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Merhabalar, 2003 model 1.6 Zafira aracıma yaklaşık 2 ay önce Lpg taktırdım.... uygulamadan sonra aracımda boştayken rolanti yukarı aşağı oynamaya başladı, yolda giderken boşa attığım zamanlarda özellikle rampa aşağı inerken stop etmeye başladı, serviste triger değiştirirken kelebek boğazını söküp temizlediler ama yine aynısı başka bir problem olabilir mi?

Bu konu ile ne alakası var yazdıklarınızın, yeni konu açın. Aracınız hava alıyordur.

kamil88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
külbütor kapağı hafif terleme yapmış olabilir...
yağ filtre gövdesinde genellikle bizim milletimiz filtreden çıkan 0-ring i takmıyor...
yüksek ihtimalle ondan vede filtreyide çıkarırken yap damlatımış olabilir...kapağı düzgün kapatmamıştır...çözülmeyecek birşey değil...belki takarken o ring de içinde katlanıp dönmüştür..

evet yüksek olasılıkla lastik yok.bugün yağına baktım azalmış ve anahtarla filtreyi yokladım fazla abanmadan çok az döndü yağı temizledim şimdi takipteyim gene kaçırırsa değiştiririm artık.