Yağ Eksiltiyor

ahmet48

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili hemşerim ( bende merzifonlu olduğum için hemşerim sayıyorum ) senin yağ hep yeni olduğu için yağ değiştirmene gerek yok bence.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
Önce bir araba yag yakiyor demek icin,
O arac 1000km de 1litre yakiyorsa o zaman caresine bakilir sipoplarin yataklarindan mi yoksa piston yataklarindan mi diye veya contalardan kaciriyor mu diye üc kisima bakilir....

Opel firmasinin verileri 1000km 1 litre normal diyorsa bu durumda sikinti yapmamak lazimdir.Cünkü bu firmanin verieleridir.
normal sartlarda her araba yag yakar yakmassa o zaman normal degildir.
simdi 10000km de 15000km 1litre ,2litre yag yakiyor diye hayiflanmayin...
bunlar normaldir. hatta cok iyidir saglikli bir motordur,Biride cikip benim arabam az yakiyor derse inanmayin,cünkü önce sunu bilin siz arabanizi seri kullanirsiniz diyeri sakin kullanir,birde o yakmiyor diyen oto yola ciksin bassin 140-180 fark edecektir birden yaginin eksildigini.sikistirilan araba yag yakmasi normaldir.sikistirilmayan arac 1000km de 1 litreyi gecerse o zaman problemden bahsedilir
söyledigine görede aracin harika sikinti yapmana gerek yok derim;)

ben bu yağ yakma sorununu Ankara'da yetkili servise sordum.bana dedikleri;normal seviyesinde yağ yakan motor daha iyi olur ayrıca motor üreticileri de motorlarının yağ yakmasını istiyor diye beni aydınlatmıştı.benim kerata da 10 bin de ortalama 1500 gr. yağ yakıyor.üretici memnun,tüketici memnun :D:D:D

ozcivelek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bilgileriniz için teşekkür ederim bi nebze rahatladım..ama yine de bu ürünü denemek isterim nedir ne değildir bilenler bilgi verebilir mi?

Power 365 diye bir yağ katkı falan değil ancak söylediklerine göre özel bir yağmış önceleri duyulmamış olduğundan biraz tereddüt ettim ancak ustalar ikna ettiler geçenlerde yine yağ değişimine gittiğimde gerçekten eksiltme olmadığını görünce hakikaten şaşırdım birde şunu söyliyeyim aracım otomatik ancak spor kullanımı tercih ederim her zaman, spor kullanmama rağmen eksiltme olmamış...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ya2.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eksilen yağ miktarını nasıl belirliyorsunuz bilmiyorum ama yağ çubuğunun min ve max işaretlerinin arasındaki miktar 1 litre yağa eşderedir. Yani yeni yağ konan motorda yağ çubuğu maksimum seviyeyi gösteriyorsa motorda 4,25 litre yağ var demektir, bu seviye zamanla minimum çizgisine inerse o zaman da motorda kalan yağ miktarı 3,25 litre demektir.

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce bir araba yag yakiyor demek icin,
O arac 1000km de 1litre yakiyorsa o zaman caresine bakilir sipoplarin yataklarindan mi yoksa piston yataklarindan mi diye veya contalardan kaciriyor mu diye üc kisima bakilir....

Opel firmasinin verileri 1000km 1 litre normal diyorsa bu durumda sikinti yapmamak lazimdir.Cünkü bu firmanin verieleridir.
normal sartlarda her araba yag yakar yakmassa o zaman normal degildir.
simdi 10000km de 15000km 1litre ,2litre yag yakiyor diye hayiflanmayin...
bunlar normaldir. hatta cok iyidir saglikli bir motordur,Biride cikip benim arabam az yakiyor derse inanmayin,cünkü önce sunu bilin siz arabanizi seri kullanirsiniz diyeri sakin kullanir,birde o yakmiyor diyen oto yola ciksin bassin 140-180 fark edecektir birden yaginin eksildigini.sikistirilan araba yag yakmasi normaldir.sikistirilmayan arac 1000km de 1 litreyi gecerse o zaman problemden bahsedilir
söyledigine görede aracin harika sikinti yapmana gerek yok derim;)
Aynen katılıyorum bu konuyu konuştuğum bir rektefiyeci fabrika çıkışı yağ eksilten motorlarda daha az aşınma olduğunu gözümüzle gördük dediydi :) Eğer aracın normal değerlerde bir eksiltme varsa dert etme yağını suyunu eksik etme dediydi ;) Hatta ben buna karşı gelerek sıfır motor isteyen araçta eksiltmezmi dediğimde ise eğer verilerinden çok eksiltirse ve bazı koşullardada motor kopmresyon sağlayamazsa dediğin olay olur dediydi ben sana daha basit bir şekilde söyleyeyim fabrika verilerinde yağ eksilten bir motorda ateşleme bloğuna kadar yağlanma olduğu için motorun aşınması azalır buda motorun ömrünü arttırır dediydi
Lakin dediğiniz gibi üst devirlerde kullanılan araçlarda veya sıkıştırılan araçlarda yağ eksiltme artacaktır bunuda göz önünde bulundurmak lazım ;)

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili hemşerim ( bende merzifonlu olduğum için hemşerim sayıyorum ) senin yağ hep yeni olduğu için yağ değiştirmene gerek yok bence.

arkadaşlar bilgileriniz için teşekkür ederim bi nebze rahatladım..ama yine de bu ürünü denemek isterim nedir ne değildir bilenler bilgi verebilir mi?

Evet Hemşeriyiz bencede. Zaten ben osmancıklıyım aslen.
Gelelim yağ yakma meselesine.
Semia rumuzlu üye 1000 km.de 100 gr. yağ yağmanın normal olduğunu yazmış. Bende o zaman o aracın hiç yağ değiştirmemesi gerektiğini vurguladım. Yoksa benim vectrada böyle bir sorunum yom. yanlış anlaşılmasın.

ajans0707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2004 astra g var eco-tech motor. şehir içinde hiç yağ eksiltmiyor. fakat uzun yola gittigimde 1000 km de yaklaşık 500 gr yağ eksiltiyor. daha önce gm yağı kullanıyordum. şimdi castrol aldım ondada eksiltti. şahsen benim zoruma gidiyor. opeli iyi diye öve öve bitiremiyoruz fakat şu konuştuklarımıza bir bakın.

işte bendekı sorunun aynısı bu.sehr ıcı o kadar kullanıorm ama uzun yolda sabıt hızda ( orn;180 sabıt) gıttıgmde bı olcuyorumkı eksılmıs baya ve genelde 1000 km de 2 - 3 czgı eksılıor yağ ; 0-40

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bendekı sorunun aynısı bu.sehr ıcı o kadar kullanıorm ama uzun yolda sabıt hızda ( orn;180 sabıt) gıttıgmde bı olcuyorumkı eksılmıs baya ve genelde 1000 km de 2 - 3 czgı eksılıor yağ ; 0-40

benimde problemim bu arkadaslar. Sehir ici hic eksiltme yok. uzun yola cikayim arac yagi iciyor. Hiz olarakta 100-120 giderim genellikle uzun yolda. Ama her opel kullanicisi gibi bende oksijen sensoru arizsina ve bu yag yakma isine alistim. :)