yag dolum kapagından yag niye sızar?

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar bugun oylesine motor kapagını actım bakıyodum yag kapagından yag sızmıs onu farkettim (resimdeki sarı kapaktan) neden olabilir ?
engine.jpg

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Zamanında ya tam kapanmamıştır, yada yuvarlak contası kaçırıyordur. Onu değişin düzelir.

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm anladım dostum peki sahinlerde fln cok asılınca yag atar ustten cok asılmayla fln bole bişi olurmu peki

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu araçların sıfırı da rölantide bile kapak açıksa yağ atar yani onunla alakası yok.. Kapaktaki conta zamanla görevini yitiriyor conta değişimi işe yaramıyor, yan sanayi kapaklarda sızdırıyor gidip orj. alın zaten bilen parçacı yan sanayi satmıyor 5-10tllik birşey

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ kapağı contası kaçırıyor değişecek pahalı değil arkadaşın dediği gibi 10 tl civarı..

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler arkadaslar bilgi icin yararlı oldu arabam 35000 km de henuz bu kmde bile bu kapak bu sorunu yapmasına sasırdım birkac gun gozlem altında tutayım bu durumu bari belki iti oturmamıstır dun cunku acıp tekrar kapattım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın yeni olduğu için bence sorun ya tam kapamadın veya yağ ekledin ise kenarında azıcık damlasa ısınınca yayılır gördüğün bu olmasın

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabilir biraz once iyice sildim kapagıda dikkatlice birkezdaha acıp kapattım tekrar bi deniycem olmassa dediginiz gibi kapagı degistiririm yardımlar icin tesekkurler.