CORSA SWİNG 1.4 16V LİM.(1997) 1998 model yag lambası ve motor ıkaz lambası

musteren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar;

Dun aksam cok ılgınc bır sorun yasadım ardından ustamı aradım ve arabayı oynatma yerınden cekıcı getırelım dedı. Tabı ben dınlemedım bıraz ınternetten arastırım bır sorun olmadıgını dusunuyorum ama yarın ustaya bırakacagım arabayı ama sıze de bır danısmak ıstıyorum problemler neyden kaynaklanabılır.

Dun yasadıgım sorunlar;

Uzun zamandır ( 1,5 hafta cıvarı) arabayı gazda kullanırken 3000 devıre kadar sureklı bır tekleme oluyordu ve bu teklemelerı butun vıteslerde yasamaktayım. ozellıkle kalkıslarda cok zorlanıyordu araba yarım debrıyaj kullandıgım zamanlar da oluyordu yokus cıkarken arabanın cekısı ınanılmaz dusuyordu.

Dun ıse ısten cıktım eve gelırken kırmızı ısıkta yavasladım ve durdugumda yag lambası yanmaya basladı. Sasırdım arabayı durdurdum ve tekrar calıstırdım yanmaya devam edıyordu ( sasırmamın nedenı 1 gun once benzın alırken yag kontrolunu yaptırmıstım ve yagınız tam demıstı). Isıkları gecıyım kenara cekıyım dedım ama vıtesı 1 e alıp gaza basınca lamba sondu ve bende yoluma devam ettım. Sonradan farkettım kı devır saatı 1200 u gectıkten sonra lamba sonuyor araba vıteste olsa da olmasa da. Yoluma devam ederken tabı yıne gazla devam edıyorum yoluma, yokus cıkarken vıtes kucultmek zorunda kaldım ve yag lambası tekrar yandı ardından da hemen motor agrıza lambası yandı bıraz gıttıkten sonra araba bıden stop ettı. Yokusta kaldım bıldıgınız.
Arabayı calıstırdım yoluma devam ettım lambalar yanmıyordu yoluma devam ederken ( dusuncem o sıra yokusta zorladıgım ıcın olabılır dıyıp gecıstırdım vıtes kucultme fılan) duz yolda gıderken vıtesı bosa aldım ve yavas yavas frene basıyordum ılerden donecektım bırden yıne yag ıkaz lambası yandı hemen ardından motor ıkaz lambası ve araba bıraz sonra stop ettı ve eve az kaldıgı ıcın calıstırdım eve geldım ve eve geldıgımde yagını suyunu kontrol ettım bır sıkıntı yoktu.
Bugun arabayı yıne kullandım ama bu sefer sadece benzınde kullandım. Sadece araba ısındıgında ve yıne ısıklarda durdugumda yanı araba rolantıde oldugunda (devır 1000 ın altına ındıgınde) yag ıkaz lambası yanmaya baslıyor ama motor ıkaz lambası hıc yanmadı.

Ustamı dun aradıgımda bır cevap vermedı getırdıgınde bakarız dedı.

Sızce neden kaynaklanabılır arkadaslar bu durum.

Cok tesekkur ederım sımdıden herkese

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:33 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:02 ----------

Arkadaslar hıc mı bılgısı ya da bır dusuncesı olan yok :S yardım..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU halde kullanmayın derim.sorun yağ pompası olabileceği gibi müşür hatta filitre kaynaklı da olabilir.