yağ değişimi tavsiye

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 model astra h enjoy model aracım var. Motor üst kapak takımından yağ kaçırma sıkıntısı var. İstanbul da ki ustaya resimlerini gönderdim karbüratör contasının değişmeis gerektiğini çok basit olduğunu benım yaabıleceğimi söledi. contayıda sipariş ettim gerçi. az önce googldan araştırırken uzman tv den motor yağı nası değiştirilire batım yağ değişimini gössteriyor her 10.000 km bır yağı değiştirince mutlaka yağ filtresini de değiştirin çok önemlı diyor orda ki konuyu anlatan usta. ancak yağ filtresini usta ya da serviste değiştirebilirsiniz diyor kendiniz değiştirmeye kalkmayın diyor. astra H için yağ filtresini değiştirmeye gerek var mı nasıl değiştirebiliriz bir değişim vidyosu varsa linki verebilirmisiniz? yardımlarınızı beklıyorum.
yağ fltresi olarak iki adet buldum astra h için
1-) http://www.***********/Opel-Astra-H-Z16XER-A16XER-Yag-Filtresi-Bosch,PR-6338.html

2-) http://www.***********/Opel-Astra-H-Z16XER-A16XER-Yag-Filtresi-GM,PR-3313.html

1. olan bosh marka 14 TL
2. olan 28 TL

hangisini almam gerekir ya da tavsiye edeceğiniz başka filtre var mı yağ değişiminde filtre değiimmide de yararlı ve gerekli ise?

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
linkleri yayınlayamadım nedense? OPEL GM sitesinde astra h periyodik bakım kısmında ıkı adet yağ filtresi var biri 14 biri 28 TL
ben bosh marka daha kalite diye bliyorum ama aksine GM marka daha pahalı

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde hangi motor yağını kullanmalıyım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yağ değişimi yağların özelliğine göredir. Tam sentetik yağlar 15 bin km kadar değişim olmadan devam eder 10 40 yağlar da ise ideal değişim süresi 10 bin km dir. Lakin burada ince nokta bu km aralıkları dolmaması durumun da tarih dikkate alınır oda bir yıldır. Yani bir yılda bir yağ ve filtre değişimi gerek. Eğer ki iki kere filtre değişmediği zaman şişme yapar ve yağ motor da dolaşamaz duruma gelir sonuç ise motor iflas eder.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dexos 2 onaylı tam sentetik 5-30 5-40 yağları kullanabilirsiniz.