xenon hakkında yardım lütfen

brqcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenonun yanında uzunları görmek zor:) ama sellektör yapınca cok rahat görüyorsunuz tabi uzunların etkisini.yani kısalara da uzunlara da sadece beyaz ampül olmaz. xenon cok farklı aydınlatıyor.beyaz ampüllerle kıyaslamamak lazım.

ugur35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence hıc 10000k ya gırme emın ol ıslak we yagmurlu zemınde hıc bısı goremezsın..kısın 800k ıle yagmurlu hawada ben cok zorlandım..smdı yaz gelıo ama bunun kışı da war=) 10000k mor gıbı ztn karsıdakını cok rahatsız edebılır..8000k tam arası hepsının

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım 10000 k görmekte zorluk yaratıosa 12000 i düşünemiyorum:D

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence hıc 10000k ya gırme emın ol ıslak we yagmurlu zemınde hıc bısı goremezsın..kısın 800k ıle yagmurlu hawada ben cok zorlandım..smdı yaz gelıo ama bunun kışı da war=) 10000k mor gıbı ztn karsıdakını cok rahatsız edebılır..8000k tam arası hepsının

yağmurlu havada 8000k ile zorlandıysanız, ozmn 6000k en iyisi mi?

BluuBZeR0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelvin ne kadar artarsa görüntü o kadar güzelleşir bir yandan da görüşünüz tam aksi yönde.. 6000k ile yağmurlu havalarda ben zorlanıyorum hele birde yol siyah asfaltsa yutuyor beyaz ışığı bazen uzunlarla gidiyorum :D

angel farlarda uzunlar h7 mi? h1 mi bilemiyorum.. kısalar h1 de.. bende takmayı düşünüyorum uzunlara mtec beyaz ampul..

ayrıca benım xenonlarda mtec 6000k.. 300ytl ye turkcellin alışveriş sitesinden almıştım..

merceksiz farlara xenon takılması yasak diye biliyorum cezası var.. far ayarlarınızı iyi yaptırın derim ben ;)

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) ya kafam okadar karıştı ki..

xenon almayı düşünüyorum, Mtec 6000k ihtimali yüksek basıyor, burdaki yorumlardan sonra da kesin gibi fakat bi üyemiz 6000k'a sürüş kalitesi en iyisi diyor, bi arkadaşımız yağmurda sorun yaşıyorum diyor..

Kelvin derecesi arttıkça renk güzelleşiyor deniliyor...

kısacası şöyle sorucam, yollarda gördüğümüz Opel Astra, Mercedes, BMW gibi araçlarda kullanılan xenon'ların kelvin'i kaç acaba?

sanırım onlarda kullanılanlarda, sürüşde bi sorun olmuyo, renk ise çok güzel..