Xiaomi Mop Pro - Roborock s6 pure mi?

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar artık hanımın baskılarına dayanamayarak bu ikisinden birini alacağım ama inanılmaz arada kaldım. S5 Max alamam fiyat ciddi yüksek gerek te yok işin açıkçası. Fiyat farkı 600-700 lira seviyelerinde. Evim 130 metre kare ve karı-koca çalışıyoruz iki tane de evladımız var. Hangisi bizim evin işlerini rahat görür ve donanım bazında hangisini alsam çok kararsız kaldım sizler ne dersiniz? Lütfen bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum... Epey.com da karşılaştırma yaptırdım. Aslında Mop Pro nun bazı özelliklerini eksik yazmışlar. Ne yapsam?

Roborock S6 Pure (460 ml / 2000 Pa) - Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Karşılaştırması - Epey

XİAOMİ MOP PRO ROBOROCK S6 PURE

DXCzka.jpg KomrPH.png

• Beğen
Tepkiler: kshuseyin

mbu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şahsen 360 s7 pro kullanıcısı olarak robotumu öneririm. Mop pro biraz gürültülü çalışıyor gibi geliyor bana, Algı meselesi de olabilir. Uygulaması ve kullanımı keyifli ve kolay geliyor Mi Home uygulamasına göre karşılaştırdığımda. Şarjı çok harika ve haritalandırması on taneye kadar var. Bir inceleyin derim. Hayırlı olsun şimdiden alacağınız robot.

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bu rabot süpürgeleri alırken evcil hayvanlar için olanları var onları tercih etmeniz evcil hayvanınız yoksa bile sizin için daha iyi olur çünkü diğerlerine göre kıl tüy dolanmalarına hatta halılara karşı daha dayanıklılar. Alırkende mutlaka hepa filtresi güçlü wifi ile uzaktan kontrol edilebilen(evdeyen bir yere takılıp yada hartada bir hata oluşursa kendine yada eşyalara zarar verebilir) yükseklik sensörü olan ve yedek parçası bol olan modelleri tercih etmelisiniz. Almadan nce mutlaka yurdışı videoları izleyin uzun vadeli test yapanlar var.

Karşılaştırmada xiaomini temizleme alanı belirtilmemiş. Ayrıca roborockta halı içinde uygun yani evinizde halı var mı varsa çok tüylü mü yoksa galı flex gibi mi bunların uzun vadeli incelemsini yapan var mı bakmak gerekir. Sizin koltukların yüksekliği dolapların ayaklı mı yoksa yer kadar mı bunlarda tercihlerinizi etkileyen şeyler aslında.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar artık hanımın baskılarına dayanamayarak bu ikisinden birini alacağım ama inanılmaz arada kaldım. S5 Max alamam fiyat ciddi yüksek gerek te yok işin açıkçası. Fiyat farkı 600-700 lira seviyelerinde. Evim 130 metre kare ve karı-koca çalışıyoruz iki tane de evladımız var. Hangisi bizim evin işlerini rahat görür ve donanım bazında hangisini alsam çok kararsız kaldım sizler ne dersiniz? Lütfen bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum... Epey.com da karşılaştırma yaptırdım. Aslında Mop Pro nun bazı özelliklerini eksik yazmışlar. Ne yapsam?

Roborock S6 Pure (460 ml / 2000 Pa) - Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Karşılaştırması - Epey

XİAOMİ MOP PRO ROBOROCK S6 PURE

DXCzka.jpg KomrPH.png
S6 pure ile ilgili naçizane tecrübelerimi videoda paylaştım.
Bu arada s5max ile s6 pure arasındaki tek fark, s5 max'ın silme özelliğinin daha teferruatlı olması. S5max'ın su haznesi %40 daha yüksek kapasiteye sahip ve su kontrolü elektronik. Yani telefon uygulamasında süpürgenin silme işleminde kullanacağı su miktarı ayarlanabiliyor. S6 da ayar yok.

• Beğen
Tepkiler: kshuseyin

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bunlarda sanırım en önemli özellik harita kaydı, özellikle villa tarzı bir evde yaşıyorsanız her kat için tanımlama yapabilmek gerekiyor. Bir diğer husus ise kesinlikle ama kesinlikle batarya...

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayatımda aldığım en mantıklı ve en işe yarar alet olarak S5 MAX Roborock tavsiye ederim S6 Pure tutmayan modeli o yüzden
S5 MAX almıştım 4200tl civarındaydı. Ben aldım çok memnunum cihaz bazen wifiden dolayı bağlantı hatası verebiliyor, bunu menzil genişletici alarak çözümünü yaptım. Şuan için sorun yok.
Ayrıca aliexpress.com üzerinden çok yoğun bir sipariş ağım var genelde bulamadığım ürünleri hep ordan getirtiyorm bundada öyle daha türkiyede yaygın değilken almak istemiştim ama vergiden dolayı vazgeçmiştim. Şuan bütün sarf malzemeleri elimde mevcut aliexpressten 150tl gibi bir rakama yedek su haznesi yedek filtreler mop paspası vs vs bir çok malzeme olan paket aldım ve uyumlu gayet sorunsuz çalışıyor. Bu nedenle bütçe meseli olsa dahi ben en mantıklı olarak S5 MAX ı görüyorum almanızı tavsiye ederim bunun dışındakilerde genelde harita vs. sorunu olabiliyor bilginiz olsun

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bunlarda sanırım en önemli özellik harita kaydı, özellikle villa tarzı bir evde yaşıyorsanız her kat için tanımlama yapabilmek gerekiyor. Bir diğer husus ise kesinlikle ama kesinlikle batarya...
Haritalandırma önemli, bir kez harita oluşunca sadece oturma odasını süpür diyebiliyorsunuz. Hatta oturma odasının belli bir bölgesini 2 kere ya da 3 kere süpür diyebiliyorsunuz. Hakikaten uzun zamandır gördüğüm en teknolojik aletlerden biri. Akıllı diyorlar ya gerçekten akıllı.

Haritalandırma olmayanlar her seferinde tüm evi süpürür. Her odaya girmesin isrerseniz kapıları kapamanız gerekir.

Şarj olarak ta tüm evi 1 kez süpürdüğünde şarjı %60 dolayına düşüyor.

Hayatımda aldığım en mantıklı ve en işe yarar alet olarak S5 MAX Roborock tavsiye ederim S6 Pure tutmayan modeli o yüzden
S5 MAX almıştım 4200tl civarındaydı. Ben aldım çok memnunum cihaz bazen wifiden dolayı bağlantı hatası verebiliyor, bunu menzil genişletici alarak çözümünü yaptım. Şuan için sorun yok.
Ayrıca aliexpress.com üzerinden çok yoğun bir sipariş ağım var genelde bulamadığım ürünleri hep ordan getirtiyorm bundada öyle daha türkiyede yaygın değilken almak istemiştim ama vergiden dolayı vazgeçmiştim. Şuan bütün sarf malzemeleri elimde mevcut aliexpressten 150tl gibi bir rakama yedek su haznesi yedek filtreler mop paspası vs vs bir çok malzeme olan paket aldım ve uyumlu gayet sorunsuz çalışıyor. Bu nedenle bütçe meseli olsa dahi ben en mantıklı olarak S5 MAX ı görüyorum almanızı tavsiye ederim bunun dışındakilerde genelde harita vs. sorunu olabiliyor bilginiz olsun
Bu arada s6 pure tutmayan model mi bilmiyorum, piyasasına hakim değilim fakat özelliklerine oldukça hakimim; s5 max ile s6 pure aynı motora aynı bataryaya aynı emiş gücüne sahip, %90 özellikleri aynı, s6 pure ve s5 max"ın birbirine göre + ve - leri var. Bizim için aradaki 500TL fiyat farkına değecek bir avantaj bulunmadığından s6 pure modelini tercih ettik. Gayet memnunuz.

Opelci ağzıyla anlatacak olursak s6 pure = Astra j 1.6 cdti sport ise
s5 max = Astra j 1.6 cdti cosmo
diyebiliriz😊

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Haritalandırma önemli, bir kez harita oluşunca sadece oturma odasını süpür diyebiliyorsunuz. Hatta oturma odasının belli bir bölgesini 2 kere ya da 3 kere süpür diyebiliyorsunuz. Hakikaten uzun zamandır gördüğüm en teknolojik aletlerden biri. Akıllı diyorlar ya gerçekten akıllı.

Haritalandırma olmayanlar her seferinde tüm evi süpürür. Her odaya girmesin isrerseniz kapıları kapamanız gerekir.

Bu arada s6 pure tutmayan model mi bilmiyorum, piyasasına hakim değilim fakat özelliklerine oldukça hakimim; s5 max ile s6 pure aynı motora aynı bataryaya aynı emiş gücüne sahip, %90 özellikleri aynı, s6 pure ve s5 max"ın birbirine göre + ve - leri var. Bizim için aradaki 500TL fiyat farkına değecek bir avantaj bulunmadığından s6 pure modelini tercih ettik. Gayet memnunuz.

diyebiliriz😊
Aynen abi ben anlamadım ama S6 Pure tutmadı daha doğrusu tutmamış bence dediğin gibi herşeyi aynı ama galiba S5 MAX ın reklam ve tanıtımı çok iyi yapılıyor birde Pure de (devamı üretilmiyor diye biliyorum) üretimsel olarak bir sorun yaşadıklarını düşünüyorum. Aslında tamemen piskolojik sanırım.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şahsen 360 s7 pro kullanıcısı olarak robotumu öneririm. Mop pro biraz gürültülü çalışıyor gibi geliyor bana, Algı meselesi de olabilir. Uygulaması ve kullanımı keyifli ve kolay geliyor Mi Home uygulamasına göre karşılaştırdığımda. Şarjı çok harika ve haritalandırması on taneye kadar var. Bir inceleyin derim. Hayırlı olsun şimdiden alacağınız robot.

Hocam inceledim. Özellikleri bazında gerçekten güzel. Hatta o paralara alınacak bence en iyi ürün. Ben bir kaç farklı özellik daha istedim bu sebepten tercihimi başka kullandım. Teşekkür ederim yorumunuz ve cavabınız için. Güle güle kullanınız..

Bu rabot süpürgeleri alırken evcil hayvanlar için olanları var onları tercih etmeniz evcil hayvanınız yoksa bile sizin için daha iyi olur çünkü diğerlerine göre kıl tüy dolanmalarına hatta halılara karşı daha dayanıklılar. Alırkende mutlaka hepa filtresi güçlü wifi ile uzaktan kontrol edilebilen(evdeyen bir yere takılıp yada hartada bir hata oluşursa kendine yada eşyalara zarar verebilir) yükseklik sensörü olan ve yedek parçası bol olan modelleri tercih etmelisiniz. Almadan nce mutlaka yurdışı videoları izleyin uzun vadeli test yapanlar var.

Karşılaştırmada xiaomini temizleme alanı belirtilmemiş. Ayrıca roborockta halı içinde uygun yani evinizde halı var mı varsa çok tüylü mü yoksa galı flex gibi mi bunların uzun vadeli incelemsini yapan var mı bakmak gerekir. Sizin koltukların yüksekliği dolapların ayaklı mı yoksa yer kadar mı bunlarda tercihlerinizi etkileyen şeyler aslında.

Hocam şu var ki mop pro -2 çıkmış ancak 4 bin liranın üstünde. Eğer o alınmış olsa evin hemen hemen her yerine gire çünkü ortalama 8.5-9cm olan yerlere bile rahatça giriyor ancak bahsedilen ürünler daha doğrusu bahsettiğimiz ürünlerin bir çoğu 9.3 - 9.6 arası cm e sahip. Yani biraz zor zaten.

S6 pure ile ilgili naçizane tecrübelerimi videoda paylaştım.
Bu arada s5max ile s6 pure arasındaki tek fark, s5 max'ın silme özelliğinin daha teferruatlı olması. S5max'ın su haznesi %40 daha yüksek kapasiteye sahip ve su kontrolü elektronik. Yani telefon uygulamasında süpürgenin silme işleminde kullanacağı su miktarı ayarlanabiliyor. S6 da ayar yok.

s5 MAX bütçe açısından beni aşıyordu. Bence şu anda piyasadaki 5 bin liraya kadar olan süpürgelerin kralı. Video çok güzel olmuş elinize sağlık hocam kararımda etkili oldu diyebilirim. Teş

Hocam benim için haritalandırma, kolay kullanım, çekiş güvü, halı sensörü ve batarya önemliydi. Bunlara nazaran bir robot aldık bakalım. Aşağıda detaylı şekilde anlatacağım..

Hocam dediğim gibi o paralara bence s5 MAX bu işin kralı. Gerçekten muazzam. Her şeyi karşılıyor. Tabii bütçe meselesi :) Güle güle kullanın..

diyebiliriz😊

Ömer hocam süper izah etmişsin arabalarla :D s6 pure benim aklımda oturmuştu aslında ama daha sonradan uzun araştırmalarım sonucu başka yöne kaydım. Aşağıda detaylı anlatacağım..

Aynen abi ben anlamadım ama S6 Pure tutmadı daha doğrusu tutmamış bence dediğin gibi herşeyi aynı ama galiba S5 MAX ın reklam ve tanıtımı çok iyi yapılıyor birde Pure de (devamı üretilmiyor diye biliyorum) üretimsel olarak bir sorun yaşadıklarını düşünüyorum. Aslında tamemen piskolojik sanırım.

s5 inanılmaz reklamlı bir ürün dediğin gibi. Hatta reklamını genel olarak kullananlar yapıyor zaten :)

• Beğen
Tepkiler: mbu ve omeroz

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar. Uzun uzun araştırmalarım ve dün gece neredeyse saat 2 ye kadar kullanıcı yorumları okumam neticesinde Mop Pro - V3 - s6 Pure - Mop Pro-2 ve Dreame D9 arasında kaldım. Bu 5 süpürgeyi tek tek karşılaştırdım ve hepsinin kullanıcı yorumlarını okudum. Aslına bakarsanız hepsini Xiaomi ve Dreame üretiyor. Aslında Dreame çatı üreticisi diyebiliriz. Ben araştırmalarıma başlamadan Xiaomi yi genel anlamda çatı üreticisi sanıyordum ancak bu akıllı ev aletlerinde özellikle süpürge konusunda dreame Xiaomi ailesine katıldığından beri sazı eline almış. Kendi sitesinde de bu durumu anlatıyor.

Araştırmalarım devam ederken Dreame D9 yada V3 noktasına geldim. Hem de hiç aklımda yokken. Bu işe başladığımda bu iki model aklımın ucundan bile geçmiyordu ancak kullanan arkadaşların yorumları beni çok etkiledi.

Dreame nin müşteri temsilcisini aradım. Satış temsilcisine bağladılar ve bana gayet detaylı bir şekilde anlattı. Xiaomi s6 pure yada mop pro ya göre tek eksisi yanına yedek ürün gelmiyor olması ancak satılan ürünlerinin yanında şu anda temassız ateş ölçer hediye ediyorlar.

Sonunda DREAME VACUUM D9 modeline karar kıldım.

Nedenine gelirsek. Yukarıda saydığım modellerin hepsinden üstün bataryası, çekiş gücü ve farklı sensörleri mevcut. Eksik olarak çok küçük nüanslar vardı önemsemedim. Özellikle 3000 Pa çekiş gücü ve bataryası gerçekten beni etkiledi. Bunun yanında halı sensörünün olması ve halıyı hissettiğinde gücü arttırması güzel özellik. Satış temsilcisi bayan daha Ocak ayında piyasaya sürüldüğünü ve tanıtım fiyatı olarak uygun olduğunu, aslında s5 max , s6 segmentinde bir ürün olduğundan bahsetti. Mi Home uygulaması üzerinden çalışıyor. Satıcı olarak diğer Xiaomi ürünlerinin genel satıcısından aldım. Bir çok süpürgenin kendilerinin ana satıcı olduğunu zaten biliyordum. Buna Mi Hangar dahil. Ürün Dreame TÜRKİYE garantili. Bu konuda bana destek olan ve yorumlarını sakınmayan arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Aşağıya hem ürünün marka linkini hem de aldığım ürünün linkini ekliyorum incelemek isteyen arkadaşlar için. Bu arada ürün bana Gittigidiyor Kazananlar kulübü üyeliğim, maxi puan kampanyası ve 3 günlük sepette yüzde 5 indirim sayesinde 2.790 a geldi. Normalde en ucuz 3100 den başlıyordu.

İnşallah hayırlısı olur :)

Ekli dosyalar

• 649178052_2.jpg
    649178052_2.jpg
    19.7 KB · Görüntüleme: 1