Vosvos toplamak istiyorum.

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kendi aracımı satılığa çıkardım, malum evleniyorum 4 kapı bir araç alıcam birazda borçlanarak birde vos vos alıp keyfe keder toplayıp hem tek kapı zevkimi yaşamak hemde çocukluk hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. çok çok büyük bir bütçeye sahip değilim sizce bu işin altından kalkabilrimiyim. savaş abi özellikle sende bir canavar topladığın için tecrübelerini aktarırsan çok sevinirim

Batucan T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.megachips.org
en temizi 5 bin tl

arkadaşım aldı 3 bin tlye masrafsız keyfe keder masraf yaptı...

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vosvos alıp toplamak istiyorsan, Şaşmaz 9.sokak Ankara Volkswagen vardır, şuan isimlerini unuttum ama eğer gidersen Dalyan Balıkçısı Murat'ın vosvosu görüp size geldim dediğin anda ellerinden geleni yaparlar... Yada, Eskişehir Yolu üzerinde, Damla Petrol'ün yan tarafında (eskiden BP'ydi sanırım) Balıkçı Hüseyin'in Pişirme Evi var.. Onun arka tarafında, Mehmet amca ve Gökhan abi var.. (Mehmet amca, Gökhan abinin babası)... Buraya gittiğinde de, ya yukarıdaki gibi Dalyan Balıkçısı Murat'ın vosvosu de, yada onun oğlu Efe'nin vosvosu de, yine ellerinden geleni yaparlar..

İmzamda görülen vosvos benim, resimlerini görmek istiyorsan..

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=28430&highlight=Bir+Efsane

Eskiden yani bu bizim vosvosu toplarken, çıkmacı ve hurdacılarda tanıdıklarım vardı, neredeyse hergün Şaşmaz'daydım... Az çok hala tanıdığım kişiler var, yani elimden geldiğince yardım ederim sana..

Ama dediğim gibi, vosvos satın alıp toplamak istiyorsan, yukarıda verdiğim 2 yerle bağlantı kurman gerekiyor.. Ve vosvos gönül işidir, alıp 2 gün sonra sıkılacaksan hiç alma yazıktır.. Uğraşman gerekir, gözün gibi bakman gerekir.. Bir kere tadına vardın mı, bırakamazsın..

Kolay gelsin şimdiden..

Son düzenleme:

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
yardımın için çok teşekkürler temmuzda düğünüm var düğünden sonra ağustos gibi alıp gelecek yaza kadar yavaş yavaş toplamayı istiyorum. sıkılmayacağıma eminim ama maddi anlamda yetişebilecekmiyim bunula ilgili endişelerim var yani kabalama olarak ne kadar bir bütçeye sahip olmalıyım yardımcı olabilirsen çok sevinirim

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
bu arada vosvos gerçekten çok çok güzel allah kazadan beladan nazardan esirgesin

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kusura bakma konuyu yeni gördüm. Para+sabır+zaman+sanayide vakit geçirmeyi sevmek+çelik gibi sinirlere (en önemlisi) sahipsen neden olmasın. Volkswagen, toplanması kolay olan araçların başında gelir. Resterasyon aşamasının ilk etabı olan söküm işlemleri sırasında mutlaka aracın başında bulun, gerekli gördüğün yerleri mutlaka fotoğrafla yoksa daha sonra çok sayıda artan parça olacaktır. Araçta şasi olmadığı için herşeyi bir anda sökmeyin. Önceliği taban sacına verin, taban saçı elden geçtikten sonra temel atılmış sayılır. Temizlenmesi, nazik, zor bulunan, yağlanması gereken parçaları yanına al evinde bunları elden geçirip koruma altına al. Renk olayına girmeden evvel döşemeci ile fikir alışverişinde bulunup uyumlu renkler seç. Belki toplamda en az 10.000 liraya mal olur (araç bedeli dahil) ama piyasada aynı paraya bulacağın vosvos; 1- seninki kadar temiz olmayacaktır 2- her yerinde emeğin olduğu için aracını daha çok seveceksin. Diğer yandan senin lehine olan en önemli bir konu bu araçlardan piyasada bolca bulunduğu için tanınıyor, benim aracı hiç görmeyen tanımayan ustalar var, takıldığımız bir yer olunca internetteki resimler haricinde bakacağımız bir model, örnek yok. Geçenlerde bagajda duran bir parça vardı. El kadar bir saç parçası. Ne olduğu, nerenin olduğu belli değil. Yarısını kestik başka yerde kullandık, meğerse radyatör koruyucusu tarzında bir şeymiş. Dün iki ufak parça daha buldum aradık taradık bir anlam veremedik. Sonunda tesadüfen ön kaput koruma lastiği olduğunu anladık. En önemlisi parça sıkıntın olmaz. Örneğin çatlayan ön camı halen bulamadım. Türkiye'deki imal eden fabrika kalıplarını hurdaya vermiş. Yardımcı olabileceğim konular için (cep telefonum 24 saat açık) elimden geleni yaparım. Şimdiden hayırlı olsun diyelim mi?

Son düzenleme:

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Kusura bakma konuyu yeni gördüm. Para+sabır+zaman+sanayide vakit geçirmeyi sevmek+çelik gibi sinirlere (en önemlisi) sahipsen neden olmasın. Volkswagen, toplanması kolay olan araçların başında gelir. Resterasyon aşamasının ilk etabı olan söküm işlemleri sırasında mutlaka aracın başında bulun, gerekli gördüğün yerleri mutlaka fotoğrafla yoksa daha sonra çok sayıda artan parça olacaktır. Araçta şasi olmadığı için herşeyi bir anda sökmeyin. Önceliği taban sacına verin, taban saçı elden geçtikten sonra temel atılmış sayılır. Temizlenmesi, nazik, zor bulunan, yağlanması gereken parçaları yanına al evinde bunları elden geçirip koruma altına al. Renk olayına girmeden evvel döşemeci ile fikir alışverişinde bulunup uyumlu renkler seç. Belki toplamda en az 10.000 liraya mal olur (araç bedeli dahil) ama piyasada aynı paraya bulacağın vosvos; 1- seninki kadar temiz olmayacaktır 2- her yerinde emeğin olduğu için aracını daha çok seveceksin. Diğer yandan senin lehine olan en önemli bir konu bu araçlardan piyasada bolca bulunduğu için tanınıyor, benim aracı hiç görmeyen tanımayan ustalar var, takıldığımız bir yer olunca internetteki resimler haricinde bakacağımız bir model, örnek yok. Geçenlerde bagajda duran bir parça vardı. El kadar bir saç parçası. Ne olduğu, nerenin olduğu belli değil. Yarısını kestik başka yerde kullandık, meğerse radyatör koruyucusu tarzında bir şeymiş. Dün iki ufak parça daha buldum aradık taradık bir anlam veremedik. Sonunda tesadüfen ön kaput koruma lastiği olduğunu anladık. En önemlisi parça sıkıntın olmaz. Örneğin çatlayan ön camı halen bulamadım. Türkiye'deki imal eden fabrika kalıplarını hurdaya vermiş. Yardımcı olabileceğim konular için (cep telefonum 24 saat açık) elimden geleni yaparım. Şimdiden hayırlı olsun diyelim mi?

abim cevap verdiğin için öncelikle çok teşekkür ederim, "Para+sabır+zaman+sanayide vakit geçirmeyi sevmek+çelik gibi sinirler" abi bu saydıklarından çok çok para dışındakilere çok şükür sahibim. ama eğer dediğin gibi araç dahil 10.000 TL ye toplayabilirsem açıkcası beni çok zorlamaz çünkü aracın toplanma aşaması için kafamda yaklaşık olarak 10-11 ay gibi bir zaman dilimi belirledim bu süre zarfında, zamana yayılmış olarak bu miktarı kaşılayabileceğimi düşünüyorum. renk konusu ise şimdiden kafamda belirli baştada belirttiğim gibi vosvos benim çocukluk hayalim ve renk olarakda eski chevrolet lerde olan bir renk vardı "böcek siyah" derlerdi sanırım bilirsin abi, işte o renk düşünüyorum. önerilerinide mutlaka dikkate alıcam kendim yapabileceğim şeyleri kesinlikle kendi emeğim ile ortaya çıkartmalıyım diye düşünüyorum.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabır konusunda kendime güvensem bende girişicem böyle bi işe ama sabır konusunda güvenmem istediğim gibi olmassa kızarım :D o yüzden bulaşmasam daha hayırlı olur ama bi yandanda içimde kalıyo :/

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu iş (işinin ehli ustalarla çalışınca) insana öyle bir huzur veriyor ki anlatamam. Tıpkı bir çocuk gibi. Eline doğuyor, bakıyor ediyorsun, yavaş yavaş emeklerinin karşılığını almaya başlıyorsun ya işte o duygu anlatılmaz. Renk konusunda zevk senin ama bir daha düşün derim. Ufak tefek yapılı kaslı bir araç için koyu renkler pek tercih edilmez. Ankara'da bir arkadaşım toplamıştı, aracını sedefli siyaha boyatmıştı ama sanki eksik olan bir şeyler varmış gibiydi. Koyu renk için kusursuza yakın bir kaporta işçiliği yapılması lazım, koyu renkler hata affetmez. Diğer bir konu da havalandırması zayıf olan, basık yapılı bir araçta ( topu topu iki tane açılabilen camı var) yazın pişersin. Bizde koyu kırmızı varyant tipi vardı, onun bile yazın içi hamam gibi olurdu. Motor saçının izalasyonu zayıf olursa motor sıcaklığı içeriyi etkiler. Bir de kalorifer de kaçak olmamasına dikkat et. Hava soğutmalı bir araç olduğu için ısınması da hava ile oluyor, en ufak bir kaçakta içeriye sıcak hava verir. Gerekirse yaz döneminde kaloriferi komple lptal edebilirsin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sabır konusunda kendime güvensem bende girişicem böyle bi işe ama sabır konusunda güvenmem istediğim gibi olmassa kızarım :D o yüzden bulaşmasam daha hayırlı olur ama bi yandanda içimde kalıyo :/

Gözünü fazla korkutma Gökalp. İnsan zamanla ortama ağır ağır ayak uydurmaya başlıyor. Çarşamba günü sinirim zıpladı bir hatadan dolayı az daha arabayı parçalayacaktım. Perşembe günü iyi bir usta aracılığı ile hata giderilince derin bir nefes aldım. Daha sonra yoğun istek üzerine, araç tam bitmediği halde bir açılışa katıldı, ilgiyi üzerine çekince de havasını attı. :)
Eğer insanların imkanları varsa hayallerini gerçekleştirmeli diye düşünüyorum. 35-40 sene evvelki hayalimi ancak bu yaşlarda gerçekleştirebiliyorum. Yani bir yerden sonra geç kaldım ama imkanım yoktu, param yoktu, zamanım yoktu. Daha genç yaşlarda olsaydım daha aktif olurdum, daha fazla kendi emeğimi harcayabilirdim. Artık bütün gün zımpara yapmak, boya kazımak bizlere göre değilmiş.

Son düzenleme: