Vergi affiyla ilgili ???

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurşun dökturmezsek olmayacak bu iş galiba bir turlu iki yakam bir araya gelmedi 2005 yılında eski işyerimi kapatırken verilmeyen beyannamenin cezası 6 sene sonra karşıma çıkıyorki ben 2009 yılında borcu yoktur yazısı almıştım.

sen borcu yoktur yazısı almışsın biz iş yerinin kapanışın verdik gecen sene mayısta 1 lira borcumuz kalmadı hala vergi dairesi bize makbuz gönderiyor borcunuz vardır diye :D

akselerbol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taksitlendirme başvurularının dilekçeleri alınmaya başlandı ama sistem açılmadığından dolayı taksit listesi verilemiyor son başvuru tarihi 2 Mayıs'tır. Dilekçeler vergi dairelerinde var. Vergi dairesi ile ilgili lazım olan dilekçelerin linkini veriyorum, ama en güzeli vergi dairesinde ki memura sorupta doldurulması çünkü baya karışık bir durum.

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/6111formlar/6111serno1tebtaslakformlar.pdf

Cezalar ile ilgili. 31/12/2010 tarihine kadar kesinleşmiş olması gerekiyor. Taksitlendirme kapsamına girdiğiniz takdir %50 si silinecek kalan rakam ister peşin istenirse 6-9-12-18 eşit taksitte ödenecek son taksit süresi mayıs ayının son günüdür. 120 lira altı cezalar ise otomatik olarak sistemden silinmiş durumda.

akselerbol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen borcu yoktur yazısı almışsın biz iş yerinin kapanışın verdik gecen sene mayısta 1 lira borcumuz kalmadı hala vergi dairesi bize makbuz gönderiyor borcunuz vardır diye :D

Kapanıştan sonra verilen beyannameler var geçici muhtasar ve gelir/kurumlar beyannamesi gibi bu tutarlardan doğan borçlarla ilgili yazı gelebilir. Ödeme çıkmasa da damga vergisi tahakkuk ettiğinden borç gözükür. Gidip araştırmanızda fayda var.

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapanıştan sonra verilen beyannameler var geçici muhtasar ve gelir/kurumlar beyannamesi gibi bu tutarlardan doğan borçlarla ilgili yazı gelebilir. Ödeme çıkmasa da damga vergisi tahakkuk ettiğinden borç gözükür. Gidip araştırmanızda fayda var.

kapanış verilmiş beyannameler yatırılmış bir lira borcumuz yok bizim elimizde bütün ödenen makbuzlar var anlamadıgım taraf neden inatla hala borcunuz var diyorlar anlamıyorum ya :D:D

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vergi dairesi veyahut bagkur sgk arac vergileri hepsi için yazıyorum ödenmiş parayı devlet iade etmiyor taksitlendirme olduysa haberiniz olsun ayar oldum iyice bu yasaya şunuda unutmayın diyelim ki aracın üzerinde vergi dairesinin rehini var veyahut herhangi dairenin borc bitene kadar rehin kalkmıyor haberiniz gelişmeleri burada yazmaya devam edecegim ..