Vergi affiyla ilgili ???

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yürürlüğe girdimi araçların bandrollerini kapsıyormu ? trafik cezalarında değişiklikler varmış fakat eski bandrollerle ilgili negibi işlem yapılacak bilgissi olan yada uygulama başladı ise işlem yapanlardan yorumlar bekliyorum şu mantaların bandrollerini temizliim nasıldır nedir bilgisi lazım ???

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bilgi lazım.Evin vergisini ödememişiz.Af çıkacak diye son zamanda tebligat yapıyor belediye.
Uygulama ve detaylar nasıldır?

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim duyduğum bu konuda maliye bir genelge yayınlaması gerekiyormuş ve bu genelgeyi yayımlamadığı için herkes beklemedeymiş

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelge yayınlandı vergi dairesi vergi borcu olan kişiye tebligat yapacak gelin anlaşalım diye vergi borcunuz 5 bin lira diyelim olmuş 23 bin lira faizlere affa ugrayacak yanlız şunu unutmayın devlet bu faizleri silerken ödenecek vergi tutarını üstüne tefe tüfe uygulayacak bizim şirketimizin 16,5 bin liralık vergi borcu 118 bin lira oldugu için beni cok ilglendiriyor ne zamandır bu affı bekliyordum bende arac vergi ceza sgk emlak bagkur komple kapsamlı bir af cıkacak bilgileri buradan paylaşamaya devam edecem ....

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
cumhuriyet tarihinin en kapsamlı affı herkez faydalansın ne yazıkki benim 2010 kasım ayından 3 bin lira borcum vardı ve daha önce başkasına satıpta satışını vermediğim araca maliye haciz koymuş kasım 15 te bağlamışlardı arabayı mecburen vergi affını bekleymeden ödedim parayı ama parayı toplayana kadar otopark parası bin liraYI geçti vergi dairesini kapattım .şimdi otopark için tırmalıyorum

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çıktı ama ne dilekçeler var tam olarak ne memurların bilgisi var 86 sayfalık bi yasa var istediğin yere çek

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cumhuriyet tarihinin en kapsamlı affı herkez faydalansın ne yazıkki benim 2010 kasım ayından 3 bin lira borcum vardı ve daha önce başkasına satıpta satışını vermediğim araca maliye haciz koymuş kasım 15 te bağlamışlardı arabayı mecburen vergi affını bekleymeden ödedim parayı ama parayı toplayana kadar otopark parası bin liraYI geçti vergi dairesini kapattım .şimdi otopark için tırmalıyorum

ilkercim nedir bu şansızlıgın anlamadım ki ya vallahi gecmiş olsun ....

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
ilkercim nedir bu şansızlıgın anlamadım ki ya vallahi gecmiş olsun ....
kurşun dökturmezsek olmayacak bu iş galiba bir turlu iki yakam bir araya gelmedi 2005 yılında eski işyerimi kapatırken verilmeyen beyannamenin cezası 6 sene sonra karşıma çıkıyorki ben 2009 yılında borcu yoktur yazısı almıştım.

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Borcunuz ile alakalı belgeleri alıp vergi dairesine gidiyorsunuz. Borcunuzun tutarı yada şekli önemli değil. Mesela arac vergi borcunuz var. Ruhsatla beraber vergi dairesine gidip onların size vereceği bir dilekçeyi güzelce doldurup kaç taksit istediğiniz seceneği de işaretledikten sonra ilgililere veriyorsunuz. Hepsi bu. Yalnız bu af 2011 yılına ait vergi borçlarınızı kapsamıyor, onları peşin olarak yatırmak zorundasınız, unutmadan söyleyim:)

Eğer tanıdığınız varsa dilekçenizi hemen işleme sokturarak sisteme geçmesini sağlayabilirsiniz. Muayeneniz geldi veya geçti ise çok işe yarıyor :D Yok tanıdığınız yok ise size yaklaşık olarak 10 gün sonra gelin tekrar sorun diyorlar. Bu yüzden dilekçelerinizdeki bilgilerin doğruluğu çok önemli. Mayıstan itibaren size cıkarılan sizin istediğiniz taksit tutarındaki ödeme tablosu ile beraber de ister vergi dairelerine giderek isterseniz de netten kartınızla ödeyebilirsiniz :)

Hayde kolay gele :)