Vectram stop ediyor

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu suan bendede yaşıyorum tirger ve devir daim pompasını değiştirdikten sonra böyle bir sorun oluştu araç boşta devir dengesizliği yaşıyo bazen stop ediyor boğaz kelebeği temzilenmesi bendede işe yaramadı çok can sıkıcı bir durum

Trigerden sonra net olduysa sente 1 dis yanlis yapilmis olabilir tecrubeyle sabit.rolanti dalgaliydi anlik tuketim yuksekti yolbilgisayarinda oradan da anlayabilirsin fakat bende stop etme hic olmamusti

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bi efsane

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde yapmıyorsa aracın motor aksamını elletme en basitten filtre hortumdaki sonra regülatör içi filtre ve regülatör bar basıncı ve sıcaklığını arttir

bi efsane

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende vectra 2001 var tomasetto lpg var.lpg ayar programda mevcut ayarı yapabiliyorum.bu gün taktım kabloya regülatör ısısı çok düşüktü.5 derece felan.bu yüzden gaz geçtikten 5saniye sonra benzinde atıyor.ayrıca regülatör ve ona bağlı hortumlar buz gibiydi.bende temizleyeyim dedim tankın vanasini kapattım şu sorularını soktum gaz borusunu gevsettigim anda basınçlı bir gaz çıkıyor yani kesilmiyor hiç bana da bu konu da yardımcı olacak birileri varmı acaba sitede

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende vectra 2001 var tomasetto lpg var.lpg ayar programda mevcut ayarı yapabiliyorum.bu gün taktım kabloya regülatör ısısı çok düşüktü.5 derece felan.bu yüzden gaz geçtikten 5saniye sonra benzinde atıyor.ayrıca regülatör ve ona bağlı hortumlar buz gibiydi.bende temizleyeyim dedim tankın vanasini kapattım şu sorularını soktum gaz borusunu gevsettigim anda basınçlı bir gaz çıkıyor yani kesilmiyor hiç bana da bu konu da yardımcı olacak birileri varmı acaba sitede

Bu konuda bilginiz yoksa kurcalamayin bence.gaz hortumu sokulerek nereyi nasil temizleyeceksiniz o sekilde bir temizlik yok su borusunu da sokmenize gerek yok.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burhancaca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim Vectra mda da vardı.Rölanti motorunu söktüm temizledim kelebeği söktüm temizledim sorun ortadan kalktı.Bir de hava hava borularını kontrol et.Ufak bir çatlak dahi olsa bu sorunu çıkarabilir.
Hava borulari dediginiz tam olarak neresi acaba?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hava borulari dediginiz tam olarak neresi acaba?

Hava körüğünde de çatlak olabilir.Benzin valfinden çıkıp boğaz kelebeği nin altına giren küçük bir boru var onda da çatlak olabilir.dikkatli bir şekilde kontrol etmenizi öneririm.

muttalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı. Kelebek temizletip krank mil sensorune ve ateşleme sistemine baktiracagim. Bana beyin falan dediler amausta beyinden olsa motor arıza lambası yanar ve çalışmada sıkıntı olur dedi. Kelebek temizlenince ve bakımlardan dan sonra ne olur. İlerleyen zaman gorecegiz

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yoksa rölanti motorudur, boğaz kelebeğidir, odur, budur, o sisteme bağlı ne varsa temizliğe-bakıma ihtiyacı olabilir, tek birşey genelde çözmüyor, böyle sorunlar sanayi ustalarının da pek umurunda olmaz, siz kendiniz severek aracınıza bakım yapın.

muttalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araci aldım.ustanın söylediği PC de hata kodlarıvvermis kran mil sensoru eeksantrik mil sensoru sensor uçları oksitlenmiş. Bütün hepsini temizlemiş. Kelebek işlem gormeyecek seviyeye gelmiş. Onu temizlemiş. Aracın rölanti dalgalanması yok. Ama seyir halinde silkelenme oldu yine. Usta 10 ila 20 gün bin dedi. Ama aracın çalışmasıolsun ddeğişmiş

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölantideki düzensizliğin en büyük sebebi rölanti regülatörüdür. eğer araç bu rölanti düzensizliğinden dolayı stop da ederse ve tech 2 cihazında arıza kaydı vermiyorsa arıza rölanti regülatöründedir. rölanti regülatörünü orijinal olarak değiştirmekten başka çare yoktur. orijinal gm parçanın yetkili servis fiyatı 760 tl'dir. topran, hitachi vs gibi yan sanayi parçalar kesinlikle arızayı gidermiyor, ya da çok kısa bir süre sonra arıza yeniden başlıyor. eğer 760 tl çok diyorsanız yine gm baskılı kore'de imal edilmiş 250 tl civarı orjinal rölanti regülatörü de bazı opel parçası satan yerlerde vardı, onu da alabilirsiniz. fakat bu parça tükendiğinden birkaç aydan beri temin edilemiyor.