Vectra xenon far

ynsakkurt

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
2001 model vectra b2 kasa arabamin farlarini xenon la yenilemek istiyorum fakat bir bilgim yok bu konuda degistirmis veya bilgisi olan arkadaslar yardim ederse sevinirm sisleride degistirecem ayri yeten ürünler hakkindada yardimci olursaniz ikrama gecer

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
b2 mercekli cdx farı takarsan tak derim onun dışında sonradan takılan xenonlar muayneden geçmiyor kısaca ortalıkta sonradan takılan xenon balansı gördülermi ağır kusur yazıyorlar ben yanımda h1 sarı ampulleride yanımda götürmüştüm öyle geçtim geri çevirdim felan ama değmez bence en azından şu aralar ağır kusur muayne açısından

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
gerekli tesisat olmadıktan sonra cdx farı da muayeneden geçmez. kaldı ki ben imkan olsa cdx farları yerine custom bixenon yapacağım, cdx mercekleri hiç iyi aydınlatmıyor.

sislere neden xenon takıyorsunuz, sebep nedir? akşam yakarsınız karşıdan geleni kör eder, siste yakarsınız hiçbir işinize yaramaz. sadece fotoğraf çekerseniz arabayı güzel gösterir, sırf onun için de sislere xenon takılmamalı bence :)

ynsakkurt

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Daha dün muayeneden cikti o konuda sorun yok ayri yeten bu göz alma olayi ya takilan ampulden dolayi yada ayarsizliktan dolayi amcamda seat toledo var oda farlari xenon na cevirdi gercekten cok güzel aydinlatiyor göz alma konusuna gelincede normal takili ampul bile onun yaninda daha cok göz aliyor vede merceksiz artik nasil yaptirmissa suana kadar gördügüm en güzel far degisimi acikcasi sislerede gelince aracin üstü beyez alti sari cok abes durur

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merceksiz ile mercekli far arasında dağlar kadar fark var. kimse kimseyi kandırmasın. standart ampul xenon'dan daha fazla göz almaz. tabi daha güçlü ampul kullanılmamışsa...

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüv illere göre uygulamada farklılık yapıyor demekki burada baya nizah olay çıkmıştı bence hiç gereği yok benim xenon ampüllerim patlasın sarıya döneceğim aydınlatma olarak bence aynı bi ara moda gibiydi oda geçti sarı h1 toptancıda 5 tlye osram alıyorsun xenon ampul 25 30 tlden aşağı değil balanslara yer arıyorsun felan fişman pek bi ayrıcalığı kalmadı diye düşünüyorum xenon kitlerinin

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
göz alıp almama olayı kişiden kişiye değişir, belki benim gözlerim hassas ve rahatsız oluyorum, yada başkası rahatsız olmuyordur ama bu durum merceksiz xenonların iyi olduğunu göstermez.

post-5-1263820418.jpg

post-5-1263820413.jpg

merceksiz xenon mercekliye göre hem yolu daha kötü aydınlatıyor hemde diğer sürücülerin daha çok gözünü alıyor.

"sislerede gelince aracin üstü beyez alti sari cok abes durur"
yakmazsanız sıkıntı olmaz? zamanında bende yaktım, başkalarından görüp heveslendikçe ehliyeti aldıktan sonra bir süre yaktım sonra hevesim geçti gitti.
artık sisleri yakanları gördükçe karşıdan geliyorsa uzunları yakıyorum, arkamdan geliyorsa yol veriyorum önüme geçince uzunları yakıyorum :)

kimsenin zevk için başkalarını rahatsız etmeye hakkı yok bence.

ynsakkurt

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Kimseyle polemige girmem herkesin anlayisi kendisine ben gereken özeni gösteriyorum karsimdaki sürücülere benim yüzümden kaza yapmalarini istemem söylemek istediklerinizi anliyorum fakat ayarlari dogru yapilmissa bu kadar sorun cikmaz demek istedigim o vede sizden far konusunda fikirlerinizi ögrenmek istedim

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çağrı paylaştığı resimlerle güzel anlatmış mercek xenonu ışığını toplayıp ileriye yonlendirdiği çok açık halojen far dediğimiz içi aynalı düz farda ışık patlaması var sanki .))

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerekli tesisat olmadıktan sonra cdx farı da muayeneden geçmez. kaldı ki ben imkan olsa cdx farları yerine custom bixenon yapacağım, cdx mercekleri hiç iyi aydınlatmıyor.

sislere neden xenon takıyorsunuz, sebep nedir? akşam yakarsınız karşıdan geleni kör eder, siste yakarsınız hiçbir işinize yaramaz. sadece fotoğraf çekerseniz arabayı güzel gösterir, sırf onun için de sislere xenon takılmamalı bence :)

3000k xenon takarsan çok yararı oluyor çağrı
images